غذاهایی که سگ شما هرگز نباید بخورد!

غذاهای خطرناک برای سگ

غذاهایی  که سگ شما هرگز نباید بخورد!

مترجم: دکتر محمودرضا اعتضادی

غذاهای خطرناک برای سگ ها

چه کسی می تواند در مقابل چشمان قهوه ای بزرگ اغوا کننده و خودشیرین  یک سگ مقاومت کند؟ آیا یک پاداش کوچک از روی میز غذاخوری واقعاً به سگ شما صدمه خواهد زد؟ خوب، این بستگی به آن پاداش و چه چیزی که در آن است دارد.

اگر حاوی شیرین کننده ”زایلیتول” باشد، ممکن است برای سگ شما مشکلات خاصی ایجاد کند. در واقع، غذاهای بسیاری در بین غذاهای ما وجود دارد که سگ شما هرگز نباید بخورد و این فقط به خاطر اضافه وزن نیست. برخی از غذاها برای سگ ها کاملاً خطرناک هستند و برخی از این غذاهای رایج خطرناک ممکن است شما را متعجب کند.  

زایلیتول

آبنبات، آدامس، خمیر دندان،  برخی محصولات پخته شده و بعضی غذاهای رژیمی با زایلیتول شیرین می شوند. دادن مواد حاوی زایلیتول می تواند سبب کاهش قند خون سگ شود و همچنین می تواند منجر به نارسایی کبدی شود. علائم اولیه شامل استفراغ، بی حالی و مشکلات هماهنگی جسمانی است. در نهایت سگ شما ممکن است تشنج کند و از کار افتادن کبد می تواند ظرف چند روز اتفاق بیفتد.

سگ شیرین کننده زایلیتول

آووکادو

آیا دادن یک تکه غذا از روی میز برای سگ شما مناسب است؟ این بستگی به آن غذا دارد. به عنوان مثال، آووکادو چیزی به نام ”پِرسین” دارد. برای افرادی که به آن حساسیت ندارند خوب است. اما ممکن است بیش از حد برای سگ ها سمی باشد. اگر آووکادو را در خانه رشد دهید، سگ خود را از گیاه آن دور کنید. ”پِرسین” در برگ، بذر، پوست و همچنین میوه آووكادو وجود دارد.

سگ آووکادو

الکل

الکل اثر مشابهی بر کبد و مغز سگ  مانند انسان دارد. اما مقدار بسیار کمی لازم است تا به سگ شما آسیب برساند. فقط یک آبجو کوچک، مشروب، شراب یا غذا با الکل می تواند بد باشد. این می تواند باعث استفراغ، اسهال، مشکلات هماهنگی جسماني، مشکلات تنفسی، کما و حتی مرگ شود و هر چه سگ شما کوچکتر باشد عوارض مصرف الکل شدیدتر است.

سگ الکل

پیاز و سیر

پیاز و سیر را – پودر، خام، پخته شده و یا خشک شده – دور از سگ خود نگه دارید. آن ها می توانند گلبول های قرمز خون را از بین ببرند و باعث کم خونی شوند. این پودر پیاز در برخی از غذاهای کودکان وجود دارد. دوز بسیار بسیار کمی از آن احتمالاً بد نباشد اما خوردن یک بار فقط یک بار می تواند باعث مسمومیت شود. در صورت خوردن پیاز یا سیر ، به علائمی در سگ تان مانند ضعف، استفراغ و مشکلات تنفسی توجه داشته باشید.

سگ پیاز سیر

قهوه، چای و دیگر محصولات کافئین دار

اگر می خواهید سگ با نشاطی داشته باشید به او اسباب بازی بدهید. کافئین می تواند مرگبار باشد. مراقب قهوه و چای، حتی دانه ها و برگ ها باشید. سگ خود را از کاکائو، شکلات، کوکاکولا و نوشیدنی های انرژی زا دور نگه دارید. همچنین کافئین در برخی از داروهای سرماخوردگی و ضد درد نیز وجود دارد. فکر می کنید سگ شما کافئین خورده است؟ مراقب بی قراری، تنفس سریع و تکان های عضلانی باشید.

سگ قهوه چای

انگور و کشمش

تشویقی های بهتری نیز برای سگ شما وجود دارد. انگور و کشمش می تواند باعث نارسایی کلیه در سگ ها شود و فقط یک مقدار کوچک می تواند سگ را بیمار کند. استفراغ های پشت سر هم نشانه اولیه است و در عرض یک روز سگ شما بی حال و افسرده خواهد شد.

سگ انگور کشمش

شیر و سایر محصولات لبنی

در یک روز گرم، ممکن است وسوسه شوید که یک گاز از بستنی خود را به سگتان بدهید، این کار را نکنید و در عوض، یک قالب یخ  به او بدهید . شیر و محصولات بر پايه شیر باعث ایجاد اسهال و سایر مشکلات گوارشی برای توله سگ ها می شود. فراورده های لبنی همچنین می توانند آلرژی غذایی ایجاد کنند که باعث خارش شدید می شود.

سگ بستنی

آجیل  ماکادمیا

سگ خود از آجیل ”ماکادمیا” و مواد غذایی که  حاوی آجیل ”ماکادمیا” هستند دور نگه دارید. فقط ۶ عدد از این آجیل به صورت  خام یا بوداده می تواند یک سگ را بیمار کند. به علائمی مانند لرزش عضلاني، استفراغ، تب و ضعف در پاهای پشتی حيوان خود توجه کنید. خوردن شکلات با آجیل علائم را بدتر می کند، حتی ممکن است منجر به مرگ شود.

سگ آجیل ماکادمیا

شکلات

اکثر مردم می دانند که شکلات برای سگ ها بد است. مشکل در شکلات، ”تئوبرومین” است. این ماده در انواع شکلات، حتی شکلات سفید هم وجود دارد. خطرناک ترین انواع شکلات، شکلات تیره و شکلات مایع تلخ است. مصرف شکلات باعث استفراغ و اسهال می شود. همچنین می تواند باعث مشکلات قلبی، لرزش، تشنج و مرگ شود.

سگ شکلات

اضافات گوشت و استخوان های باقیمانده از غذا

چربی گوشت، پخته شده و نپخته، می تواند باعث ایجاد پانکراتیت در سگ ها شود و اگر چه دادن یک استخوان و باقيمانده هاي گوشت به يك سگ به نظر طبیعی مي رسد ولي او می تواند با بلعيدن يك دفعه آن خفه شود.  همچنين استخوان هاي پخته شده می توانند در دستگاه گوارش سگ خرد و شکسته  شوند و باعث مسدود شدن و یا سوراخ شدن روده ها شوند.

سگ اضافات گوشت و استخوان

خرمالو، هلو و آلو

مشکل این میوه ها دانه ها یا هسته هاي آن ها می باشد. دانه های خرمالو می تواند باعث بروزمشکل در روده کوچک سگ ها شوند. آن ها همچنین می توانند روده سگ را مسدود کنند، همچنین  اگر یک سگ  هسته هلو یا آلو بخورد همین مشکل می تواند برایش ایجاد شود. هسته های آلو و هلو همچنین دارای سیانید هستند که برای انسان ها و سگ ها سمی هستند. مردم می دانند که نباید هسته آن ها را بخورند ولی سگ ها نمی دانند.

سگ خرمالو آلو هلو

تخم مرغ خام

بعضی از مردم سگ خود را “رژیم خام خواری” مي دهند که حاوی تخم مرغ خام است اما انجمن های  تخصصی دامپزشکی فکر نمی کنند که این ایده خوبی است. احتمال مسمومیت غذایی با باکتری هایی مانند سالمونلا یا E. coli وجود دارد. اگر هنوز هم راجع به خام خواری سگ ها سوالی دارید با دامپزشک خود مشورت کنید.

سگ تخم مرغ

گوشت خام و ماهی

مانند تخم مرغ خام، گوشت خام و ماهی خام نیز می توانند منبع باکتری هایی باشند که باعث مسمومیت غذایی می شوند. بعضی از ماهی ها مانند ماهی قزل آلا، سالمون و ماهیان خاویاری نیز می توانند انگل هایی ایجاد کنند که باعث “بیماری ماهی” یا “بیماری مسمومیت سالمون” می شود. این بیماری ها قابل درمان هستند، اما بايد به موقع اقدام شود. اولین علائم آن استفراغ، تب و تورم در گره های لنفاوی است. برای انگل زدایی ماهی ها آن ها را کاملا بپزید.

سگ گوشت خام و ماهی

نمک

دادن غذاهای شور مانند چیپس یا پفک ایده خوبی برای سگ شما نیست. خوردن بیش از حد نمک می تواند سگ شما را به طور جدی تشنه کند. این بدان معنی است که سگ دفعات زیادی آب می خورد و می تواند منجر به مسمومیت با یون سدیم شود. علائم بیش از حد نمک عبارتند از استفراغ، اسهال، افسردگی، لرزش، درجه حرارت بالا و تشنج و حتی ممکن است باعث مرگ شود.

سگ و بیسکوییت نمکی

غذاهای قندی و نوشیدنی

قند بیش از حد می تواند سگ شما را دچار عوارضي مانند عوارض قند بیش از حد در انسان کند همچنین می تواند باعث اضافه وزن در سگ شما شود و دندان هایش را دچار مشکل کندو در نهایت می تواند منجر به دیابت شود.

سگ و شیرینی

مخمر نان

قبل از اینکه خمير پخته شود،  حجمش افزایش مي یابد و این دقیقاً همان چیزی است که در معده سگ رخ خواهد داد. اگر او آن را بخورد، از آنجایی که درون معده متورم می شود، شکم سگ را كاملا پر كرده و آن را كش می آورد و باعث درد شديدي شود. همچنین، هنگامی که مخمرعمل تخمیر انجام مي دهد، باعث  توليد الکل می شود كه اين امر باعث مسمومیت با الکل نيز مي شود.

سگ و مخمر نان

داروهاي شما

سگ ها نباید بسياري داروهاي که انسان مصرف می كند را بخورد، این امر باعث بیماری در سگ ها می شود. درست همان طور که داروهایتان را از دسترس بچه هایتان دور نگه می دارید، از دسترس سگ خود نیز دور نگه دارید و هرگز سگ خود را با داروهاي خود درمان نكنيد مگر این که دامپزشکتان به شما اجازه این کار را داده باشد. مواد تشکیل دهنده داروهايي مانند استامینوفن یا ایبوپروفن كه در داروهای ضد درد و داروهای سرما خوردگي انساني رایج هستند مي توانند برای سگ شما کشنده باشند.

سگ و دارو

کابینت هاي آشپزخانه: دور از دسترس سگ!

بسیاری از چیزهای که اغلب روی قفسه های آشپزخانه یافت می شوند، مي توانند به سگ شما آسیب برسانند. بيكينگ پودر، سودا و همچنين بسياري از ادویه ها براي سگ ها سمی هستند. بنابراين توصیه می شود که مواد غذایی را از دسترس سگ ها به اندازه کافی دور و درب های كابينت آشپزخانه را بسته نگه دارید.

سگ و کابینت آشپزخانه

اگر سگ من چيزي كه نبايد بخورد را بخورد، چه باید بکنم؟

مهم نیست که چقدر مراقب او باشید، سگ شما ممکن است چیزی را  پیدا کند و آن را ببلعد. شماره نزديك ترين دامپزشك محل خود و نزدیک ترین بيمارستان دامپزشكي را پيدا كنيد و هميشه در دسترس داشته باشيد و اگر فکر می کنید که سگ شما چیزی سمی خورده است، سريعاً او را پيش دامپزشك ببريد.

سگ و دامپزشک

حالا سوال اینجاست که چه غذاهایی برای سگ من مناسب است؟  روی آن کلیک کنید! 

 

منبع: WebMD

439 دیدگاه برای “غذاهایی که سگ شما هرگز نباید بخورد!

 1. S گفته:

  سلام خانوم دکتر من یه سگ پامر میکس دارم چند روزیه جا واسش درست کردیم تو بیرون از خونه زیر یه سایه بون بعد یه ساعتی خوابم بردو ازش غافل شدم مثل اینکه افتاب شدید شده و اینم گرما زده شده میوه مثل سیب که هسته هاشو گرفتم و پوره اش کردم بهش دادم بعلاوه هندوانه بدون هسته کلی آب خورد اما همچنان زبونش بیرون افتاده و نفس نفس میزنه هرچند که به دست و پاش و کمی به صورتش آب خنک زدم باز همچنان نفس نفس میزنه امشبم برای اولین بارع که دیر میخابه بی زحمت راجب گرمازدگی بگید که چیکارش کنم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   سعي كنيد مقدار آب مصرفي اش را بيشتر كنيد.
   و از تكرار مجدد همچين اتفاقي جلوگيري كنيد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 2. علی گفته:

  سلام خسته نباشید من یه پامر دارم ۱ سالشه
  مشکلی که هست باید با غذاش ماست و خیار باشه نباشه هیچ غذا نمیخوره حتی ۵ روز بود غذا نخورد یعنی کلا بدون ماست و خیار غذا نمیخوره چی کار کنم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   بلامانع است و فقط از ماست پروبيوتيك استفاده كنيد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 3. سارا گفته:

  سلام وقت بخیر ، سگ من ( نر ) اشتباهی یه مقدار از غذای مخصوص سگ شیر ده ( ماده ) خورده
  ایا براش خطرناکه ؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   خير نگران نباشيد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

   • سحر گفته:

    سلام خانوم دکتر من یه سگ پامرمیکس دارم که سه ماهشه خیلی حالت تدافعی به خودش میگیره و گاز میگیره به شدت بازیگوشه و وقتی ولش میکنم گاهی تو حیاط خونه میدوعه میره سنگ و گِل تو باغچه رو میخوره البته خیلی وقته از دهنش بزورم شده در میارم نمیدونم چیکارش کنم لطفا راهنماییم کنید

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزيز سلام

     اين حالت در توله ها بسيار طبيعيست ولي به كمك مربي حيوانات سعي كنيد اين عادت را ترك كند .

     دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 4. النا گفته:

  سلام من امروز میخوام یه سگ بگیرم نمیدونم نژادش چیه ولی سه ماهشه پسره باید غذا بهش چی بدم؟؟؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   هم میتوانید از مرغ پخته شده بدون ادویه و نمک بعلاوه سبزیجات پخته مجاز برای حیوانات استفاده کنید،و هم از غذای خشک و تر موجود در پت شاپ ها

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • ارسلان خوش گفتار گفته:

    سلام خسته نباشین،خواستم ببینم عقیم کردن ویا ‌نکردنشون چه مزیت و‌چه عیبی داره،و ایا از لحاظ انسانی و‌وجدانی کار درستیه؟!

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزيز سلام

     ممنون ميشم در پيج اينستگرامي dr_moki
     پست آموزشي مربوط به عقيم سازي را مشاهده كنيد.

     دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 5. رضا قلیزاده گفته:

  سلام خانوم دکتر.. من ی توله نژاد تبت اسپانیل دارم..۵ ماهشه.. امشب ی قطعه پلاستیکی خیلی کوچیک (از فندک شکونده بود) خورده.. من الان باید چیکار کنم؟؟ دفع میشه خودش یا کاره دیگه ای باید انجام؟ خیلی نیگرانم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   در چنین مواردی اگر علائمی از انسداد مثل بلع سخت و دشوار،دفع دردناک و سخت، اختلال در تنفس پیش آمد ،برای خروج زائده خارجی ،سریعا به دامپزشکی مراجعه کنید،

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 6. فایزه گفته:

  سلام من یه بولماستیف ۶ ماهه دارم سگم توی ۲ ماهگی پاروا گرفت خوب شد بعد از اون من فقط بهش غذا خشک یا سبزیجات و گوشت مرغ بدون استخوان میدادم حالشم خوب بود ..
  دیروز توی ماشین ۱/۲۰۰ گوشت دنده گوسفندی بود خورد شده هر کدوم اندازه نصف کف دست حدودا ۲۰/۲۵ تیکه بود گوشت چربی با استخوان .. رفتیم بیرون خرید کنیم ی نیم ساعت بعد برگشتیم دیدم تموم گوشت با استخوان خام خام خورده پلاستیک خالیه .. دیشب خوب بود صبح بالا اورد چندتا استخوان گوشت بهش چسبیده بود یک مقدار هم مدفوع کرد باز عصری یک مقدار اب بالا اورد اما الان بی حال خوابیده کلا بیدارش میکنم هم نمیاد سمتم صداش میکنم فقط نگام میکنه .. از دیشب هیچی ندادم بخوره .. چیکار کنم چی بهش بدم دفع کنه ؟؟ تورو خدا کمکم کنید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   با توجه به میزان زیادی استخوان که تغذیه شده ،و در ادامه استفراغ و بی اشتهایی احتمال انسداد در مجاری وجود دارد که باید با عکسبرداری از دستگاه گوارشی بررسی شود.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 7. رامتین یوسفی گفته:

  سلام خانم دکتر
  ببخشید من یدونه توله سگ دارم که صاحبش میگه دوماهشه بعد نژاد پدرش شرمن شپرد و دبرمن بوده و مادرش هم لری بعد میخواستم ببینم که چرا هیچ غذا نمیخوره و همش یک کنج دیواره و بهم اعتماد نداره مارش میکنم حدود ۲ساعت بعد میرم میام دوباره پسره گوشه و هی حالت حمله میگیره تازه خریدمش

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   حيوانات كوچك بعد از واگذاري تا چند روز همچين علائمي را دارند و طبيعيست.
   اگر بعد از چند روز عادت به شما ،بهتر نشد
   با دامپزشك اس در ميان بگذاريد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   خير غذاي مجاز براي سگها نيست.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 8. Mrym گفته:

  سلام خانم دکتر سگ من نژادش تریر هستش
  آبان پریود شد و الان در ۱۹ بهمن دوباره پریود شده طبیعیه؟
  و اصلا پوشک یا شورتکس دوس نداره بموشه چیکار باید کنم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   بله طبيعيست.اگر قصد عقیم کردنش را ندارید برای کنترل وضعیت باید از شورتکس و پوشک استفاده کنید.

   دكتر مائده جودكي (اينترن دامپزشكي)

 9. پروانه گفته:

  سلام سگ مم پامر ١١ ماه است الان دو ماه عقيم شده و ريزش مو داره بخاطر عقيمي هست !؟
  و اين كه داره دارو مصرف ميكنه ويتامين …. ميخواستم بدونم ايا به موهاش باز در مياد ؟؟!

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   ریزش مو در روز طبیعیست و با تغییر فصول بیشتر خواهد شد.
   اگر از میزان عادی بیشتر شد،باید علت را پیدا کرد.
   تغذیه،کمبود املاح و یا…
   بعد از عقیم شدن هم تا مدتی امکان ریزش مو بدلیل داروهای بیهوشی طبیعیست.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   از روغن زيتون و پارافين خوراكي استفاده كنيد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   بله مرغ آبپز بدون نمك و روغن و ادويه جات بعلاوه سيب زميني وعده خوبي است.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 10. آرزو گفته:

  سلام من پامر ۲.۵ ماهه دارم.. مبتوتم بهش زیتون بدم بخوره باهسته؟
  و اینکه هی میخواد گاز بگیره، چیکار کنم؟

 11. الهه گفته:

  سلام ببخشید سگ من گاهی دچار مشکل تنفسی میشه خر خر میکنه بینیش و انگار نمیتونه نفس بکشه من یخورده ک دماغشو میمالم بهتر میشه چیکار باید بکنم ایا بیماری خطرناکی داره

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   حتما بايد نزد دامپزشكش ويزيت حضوري شود و سلامت دستگاه تنفسش بررسي شود.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 12. سارا گفته:

  سلام سگ دو ماهه بلژین مالینیویز داریم از غذا های خودش نمیخوره و همش دوس داره از غذای خودمون بخوره ک پر از ادویه است چکار کنیم همش پارس میکنه وقتی بهش نمیدیم و این که خیلی گاز میگیره آیا باید واکسن هاری بزنیم؟ چون خودش هنوز هیچ واکسنی نزده ممنون میشم لطفا راهنمایی کنید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   حتما برای چکاپ و دریافت واکسن و ضدانگل به دامپزشکی مراجعه کنید و از تغذیه پت تان با غذای پر ادویه خودتان اکیدا خودداری کنید.
   کم کم طبع و عادت غذاییش برمیگردد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 13. ehsan گفته:

  سگ من دو روزه که ن غذا میخوره، همش هم استفراغ میکنه. اب میخوره فقط.بالا میاره.
  نمیدونم واسه چی اینطوری شد. یک روز اونو بردم با خودم کارواش بعد اون اینطوری شد.
  چکار کنم. ممنون

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   استفراغ از علائم بسیاری از بیماری های کم خطر تا پرخطر است که باید بیشتر بررسی شود.به دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بله،احتمال حساسیت وجود دارد ،مصرف نشود.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • میلاد کرمانی گفته:

    سلام وقت بخیر خانوم دکتر

    من ژرمن ۱۰ماه ماده بلک دارم
    ۲۰روزی هست زوزه میشکه یوقتا البته وقتی داخل لونه هست بیرون میارمش داخل حیاط میچرخه زوزه نمیکشه
    بعد کم خوراک شده سیرابی و مرغ اپز بهش میدم کم میخوره بعد هنوزم فحل نشده ایا مشکلی داره؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزيز سلام

     تغذيه اش را تغيير داده تا تركيب مورد علاقه اش را پيدا كنيد و در رابطه با زوزه اش اين را بدانيد كه سگهاي نژاد بزرگ اصلا عادت به مكان بسته ندارند.

     دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 14. هیوا گفته:

  سلام من یه چااوچااو ۴ ساله دارم تا ۲ ماه پیش خیلی اشتهای خوبی داشت ولی الان زوری غذا میکنم تو دهنش دکتر هم بردمش مشکلی نداشته نه غذا خشک میخوره نه کنیرو نه مرغی که خودم میپزم البته کباب باشه میخوره چی کار کنم که غذا خشک و کنشرو بخوره ؟ میشه غذا خشکشو با شیر بدونه لاکتوز مخلوط کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   بله،اگر با شير برايش لذيذتر است ميتونيد امتحان كنيد.
   اگر مدفوعش طبيعي است ميتونيد از ماست پروبيوتيك هم استفاده كنيد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 15. رزیتا گفته:

  درود بر شما
  توله سگ من ۴ ماهه است و اشتباها از آشغال ها پوست مرغ را بلعیده
  ایشون قرصهای ضد انگل هم قبلا خورده
  آیا نیازی هست الان بهش ضد انگل بدم؟

 16. علی گفته:

  سلام من یه سگ هاسکی پنج ماهه دارم
  امروز صبح وشب‌بهش سوسیس دادم
  میخواستم ببینم اشکالی نداره یا نه

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   اصلا تغذیه درستی نیست و از تکرارش جلوگیری کنید.
   مواد نگه دارنده و ادویه جات این محصولات اصلا مناسب تغذیه سگ نیست.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 17. Sepiii گفته:

  ممکنه یا از بوی اون گیاه خوشش بیاد . و دلیل دیگه هم اینه بخاطر کمبود بعضی ویتامین ها اون گیاه رو میخوره تا دفع راحت تری داشته باشه. سگ منم همین کارو میکنه چیز خاصی نیست

 18. دهقان گفته:

  سلام دکترمن یه توله سگ اپارتمانی خریدم. ۵۰روزشه واکسن نخورده لیس میزنه یا بوسش میکنم مریض نمیشم خطری برام نداره ایا لیسیدنش میکروب داره توراخدا زود بگید نگرانم حساس شدم.با تشکر

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بهتر است تا قبل از تزريق واكسن و ضدانگل نه با خودتون و نه سگ ها ديگر در ارتباط نزديك نباشد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 19. دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

  دوست عزيز سلام

  غذايش را پوره تر كنيد و در كنارش برند ديگري از شير خشك را امتحان كنيد.

  دكتر مائده جودكي (اينترن دامپزشكي)

 20. Mehrab.s گفته:

  سلام و خسته نباشید سگ من سوسیس بهش دادم بعدش فردای روز بعد شکمش کار نکرد و بی حال شد سریع بردم دامپزشکی یک امپول زد صبحش ولی تا شب حالش خوب نشد چکار باید کنم؟؟؟اگه کسی میدونه خواهشن سریع راهنمایی کنه مرسی.

 21. نرگس گفته:

  سایتتون عالیه
  سگ من مو میخوره
  مثلا گلوله ای از موهای خودش که روی فرش جمع شده
  ، یه گلوله موهم از سطل برداشت بخوره اما سریع از دهنش درآوردم . خطرناکه؟
  چه کنم؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   سعی کنید هر روز موهای بدنش را شانه بزنید و از سطح بدنش و محیط پاک کنید تا در اختیارش نباشد،گاهی وقت ها به این رفتارهای اشتباه عادت میکنند و باید عادتشان را ترک کنند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 22. اکبر گفته:

  سلام وقتتون بخیر من دوتا توله سگ دارم گوشت مرغ خوردنه که پیاز داشته با ادویه حالشون اصلا خوب نیست چه بهشون بدم که خوب بشن ممنون میشم سریع جواب بدید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   در چنين مواردي دستگاه گوارش دچار حساسيت ميشود و بهتر است تاچند وعده فقط برايشان كته بعلاوه ماست پروبيوتيك مصرف كنيد.
   اگر وضعيت عمومي شان بهتر نشد ،براي بررسي دقيقتر و تجريز دارو به دامپزشكي مراجعه كنيد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 23. Korosh گفته:

  سلام
  سگ من ۴۰ روزشه ولی ساعت زیادی خابه فقط برای خوردن از خاب بیدار میشه ایا مشکلی داره یا طبیعیه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   فعاليت سگ ها در نژادهاي مختلف فرق دارد ولي از تولگي اين فعاليت رفته رفته زيادتر ميشود،
   اگر مشكل ديگري ندارد طبيعيست.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 24. همایون گفته:

  سلام سگ من پامر اشپیتر ۳ ماهشه امروز پسرم یکم شیره ی انگور ریخت رو زمین یکمی ازش خورت الانم خیلی نگرانم براش چکار کنم؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   انگور حاوي مواد قندي بسيار بالايي است و منع مصرفش براي سگ ها ازين بابت است.
   براي يكبار بلامانع است ،ولي از مصرف مجددش جلوگيري كنيد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 25. مهدي گفته:

  سلام خسته نباشيد توروخدا كمكم كنين من سگ پامرم ك ستا بچه ده روزه داره الان ستا مغز گردو خورد چيكاركنم خيلي نگرانم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   مصرف گردو در صورتي كه چربي خون حيوان شما تحت كنترل باشد و نسبت به گردو آلرژي نداشته باشد،هفته اي چند قطعه ريز بلامانع است.

   دكترمائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 26. فتانه گفته:

  سلام و درود.یه سک تریر ۱۰ ساله که حاملس رو پیش من امانت گذاشتن صبح بهش مرغ پخته شده بدون ادویه دادم ۳ دقیقه بعد همه رو کامل جویده نشده بالا اورد..چکار باید بکنم؟مشکلی داره؟بهش دیگه غذا ندم؟از دیروز دهنش هم بو میده

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   اگر در وعده بعد هم اين اتفاق افتاد و علائم حياتي اش دچار تغيير شد ،سريعا به دامپزشكي مراجعه كنيد.

   دكترمائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 27. Saeedeh. گفته:

  سلام.وقتتون بخیر.
  من یک سگ پژدر پنج ماهه دارم.علاقه ی زیادی به پشم گوسفند داره.هر جا پیدا بکنه سعی می‌کنه بخوره.چون تو باغم خیلی نمیتونم زیر نظر بگیرمش.به نظرتون چیکار کنم؟

 28. پرهام پارسانیا گفته:

  سلام من سگم غذای خشک سگ میخوره بالا میاره از هر برندی ولی غذا گربه براش هیچ مشکلی نداره بنظرتون همین طوری ادامه بدم نژادش یک انگلیش بولداگ ۳ ماهه هست

 29. Homa گفته:

  سلام خسته نباشید،من ی شیتزو کراس ۲ساله دارم ،ی دونه انگور روی فرش بود تااومدم بگیرم ازش خورد،خیلی نگرانشم مشکلی ایجاد نمیشه واسش؟الان ۲ساعت گذشته حالش خوبه

 30. سحر گفته:

  سلام خانم جودکی من شنیدم غذای خشک بهتره به سگ ندیم چدن در دراز مدت مشکل ایجاد میکنه.درسته؟
  و اینکه من چیکار کنم تو مدفوعش کرم کرم رنگ مایل به صورتی و سفید دیدم گمون میکنم مشکل از گوارشش باشه درسته؟ و اینکه کرمش گرده یا اسکاریسه یا هوک کدومه
  شیتزو تریر تقرییبا ۳ ماهه هست
  و این

 31. شمسی گفته:

  سلام و وقت بخیر ظهری بچه هام به سگمون که اسکای ترییر هست یک کم کباب با نون روغنی زیر کباب دادن عصر دوبار بالا آورده الانم بی حال هست چکار باید بکنم
  ممنون

 32. ثمین گفته:

  سلام خوب هستید من یک سگ حمایتی دارم الان دو ماهو نیمشه دیشب محلول تمیز کننده سطوح که با آب رقیق شده بود خورده صبحم که یبوست گرفته که جیغ زد و پی پی کرد و بعدش غذا هم زیاد خورد یک مقداری بالا آورد ولی فعلا که حالش خوبه و چیز دیگه ای ندیدم به نظرتون مشکلی براش پیش نمیاد

 33. فرانک گفته:

  با سلام وقتتون بخیر
  من سگ شیتزو ۴ ساله دارم پیشش نبودم از داخل کیف یه بسته پاستیل شکری برداشته خورده لازم هست به دامپزشک‌مراجعه کنم؟ یا دارویی بهش بدم که بالا بیاره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 34. سارا گفته:

  سلام
  سگ من ۳ ماه و ۲ هفتش هست
  امروز دوباره بالا آورده
  هر چی خورده بود رو بالا اورد
  ممکنه به خاطر خوردن سیب ترش یا ماست باشه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   تا ۴۸ ساعت چک کنید اگر بعد از دفع کامل سیب همچنان تهوع داشت به دامپزشک مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 35. شهراد گفته:

  سلام دکتر سگ من مریض شدهولی نمیدونم مریضیش چیه به جای ادرار خون میده خیلی بی حالی نا نداره اب یا غذا بخوره نمیدونم چی خورده راهنمایی کنید ممنون میشم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   مشکلات کلیوی بسیار جدی هستند ،سریعااا به دامپزشک مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   باید تعداد متنوعی از تشویقی ها را تهیه کنید و در فواصل مختلف برایش استفاده کنید ،تا کم کم متوجه علاقه اش به تشویقی مورد نظرتون بشوید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 36. سارا گفته:

  سلام من یه سگ سه ماهه اشپیتز دارم امروز سینه مرغ که با پیاز اب پز شده بود خورده مشکلی براش پیش میاد؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   یکبار بلامانع است ولی مجددا تکرار نشود.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 37. مهتا گفته:

  سلام سگ ام ۵ ماهشه پودل هست و الان یکی از سر های هندزفری که پلاستیکی است را قورت داد و هرکار کردم در بیاورد نشد . چکار کنم ؟/ فقط کمی بهش روغن زیتون دادم تا معده اش روان شود مهتا

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   نگران نباشید.
   تا ۴۸ساعت مراقبش باشید اگر مورد غیر عادی مشاهده نکردید
   مشکلی نخواهد بود.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 38. سارا گفته:

  من یه پامر سه ساله دارم سایز صفر رفتم بیرون آمدم متوجه شدم بهش چربی گوشت دادن از آنجایی که نیاید میخورد و چربی مضره براش چیکار کنم

 39. سارا گفته:

  من یه پامر سه ساله دارم رفتم بیرون آمدم متوجه شدم بهش چربی گوشت دادن از آنجایی که نیاید میخواهد و چربی مضره براش چیکار کنم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   یکبار بلامانع است ولی از تکرار مجدد این روش تغذیه جلوگیری کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • مهسا گفته:

    سلام من يه ترير ٩ ماهه دارم عاشق كولره هرچى ميبرمش دور باز مياد جلو كولر ميخوابه الان دماغش ميگيره بايد چيكارش كنم

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     باد سرد اصلا خوب نیست.سعی کنید دریچه کولری که بهش عادت کرده را ببندید تا این عادت را فراموش کند.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 40. سپیده گفته:

  سلام امروز به سگم جیگر مرغ دادم غذا من که خونه نبودم داداشم بهش ماست داده مشکلی ایجاد نمیشه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   خیر فقط سعی کنید از ماست پروبیوتیک استفاده کنید و جگر را به علت فراوانی قندی اش کمتر استفاده کنید.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشکی)

   • زهرا گفته:

    اگر به سگ غدا کم دهید نحیف و‌شیر کش میشود و‌ بعد از گرفتن از شیر از پودر شیر خشک یک پیمانه داخل غذای خشک بریزید مقوی است

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزيز سلام

     ممنونم از به اشتراك گذاشتن تجربياتتان.

     دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 41. amir گفته:

  سلام خسته نباشید من یه سگ میکس دارم حدود ۸ ماهشه بهش داه پارس دادم میخواستم بدونم براش مشکل پیش میاد

 42. بردیا گفته:

  سلام ببخشید سگ من هاسکیه یک ماهو نیمشه
  امروز پنج‌تا انگور خورد
  من باید چیکار بکنم؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   مشکلی ندارد ولی چون انگور میوه پرقندی است از مصرف دوباره اش خودداری کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 43. احسان گفته:

  سلام
  هاسکی ۲ ماهه ام ماهی قزل آلای فاسد و دفن شده تو خاک رو درسته خورده و دهنش خیلی بوی بدی گرفته!
  چه کنم؟ هی هم مدام له له میزنه!

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   در چنین مواقعی تا ۲۴ساعت کنترل اش کنید اگر مشکل جدی مثل بی حالی و مدفوع و استفراغ خونی رخ داد سریعا با دامپزشکی مراجعه کنید و در غیر اینصورت بعد از ۲۴تا ۴۸ساعت هضم و دفع خواهد شد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 44. سحر.چ گفته:

  سلام من یه سگ پامر یک ساله دارم امروز متاسفانه یه زیتون نصفه رو خورد و هرکاری کردم نتونستم ازش بگیر و اون خوردش…زیتون شور بود الان دارم از نگرانی میمیرم….نکنه اتفاقی براش بیوفته….دفعه اول بود چیز شور میخوره

 45. حسین گفته:

  من اگر بخوام به سگم که یه توله ژرمن هست آشغال گوشت مرغ و.. بدم باید اون هارو بپزم یا خام بهش بدم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بله بدلیل آلودگی های انگلی باید پخته شود.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 46. یگانه گفته:

  سلام وقتتون بخیر.من یه سگ ۷ ماهه هاسکی دارم.امروز یدونه هسته ازگیل خورده ولی خب حالش خوبه.میخواستم بدونم مشکلی نداره؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   خیر برای یک بار مشکلی ندارد ولی تکرارش اشتباه است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزيز سلام

     علائم حياتي اش را تا ٤٨ساعت بررسي كنيد
     در صورتي كه مشكلي چون سختي در بلع،نفس تنگي و اسهال خوني و يا استفراغ داشت سريعا براي عكسبرداري و چكاب به دامپزشكي مراجعه كنيد.

     دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 47. اناهیتا گفته:

  سلام
  من یه سگ شیتسو مالتیز دارم
  سه سالش هستش، یهو بعد از ظهر چشماشو بست و دیگ وا نمیتونست بکنه چشاشو، دورشم قرمز شده بود. صبح رفته بود لب ساحل و خودشو میغلتوند رو ماسه ها ( ک ساحل تمیزی هم نبود) و حدس میزنم با یه گربه هم دعواش شده بود، تماس فیزیکی برقرار شده یا گربه چنگش انداخته. و من یه کار دیگ هم ک کردم این بود با شامپو بچه شستمش. ( کدومش به نظرتون دلیل این اتفاق برای چشماشه)
  خلاصه بردم دامپزشک میگه یه خراش رو قرنیه ی یکی از چشما افتاده، بهش انتی بیوتیک قطره داد ، خیلیی بی حال شده، هی هم اب دهنشو قورت میده

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   آلودگی محیط باعث عفونت میشود ولی خراش خیر.
   احتمالا از خراش پنجه آلوده حیوان دیگر به این حالت دچار شده است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 48. Pazel گفته:

  سلام خوبید.یه توله سگ ۷۰روزه ژ رمن شپرد.ورک دارم..سوالم اینه که برای غذای خشک دادن ازهمکارنتون مشاوره گرفتم.‌یه عده میگن واجبه بعضی هامیگن اگه همان غذای خانگی اپزشده باسبزیجات و.‌‌‌‌…‌دیگه نیازنیست به غذای خشک وویتامین های تقویتی..ممنون میشم..نظرشمارابدونم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   غذای خشک بدلیل داشتن مقدار های واجب ومناسب از هر ماده مناسب برای پت شما،بهترین گزینه تغذیه ای است.
   میتوانید در کنارش از وعده های خانگی هم استفاده کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 49. نگین گفته:

  سلام
  یه سگ میکس ۴۰ روزه به سرپرستی گرفتم
  خیلی سایزش کوچیکه و اندازه کف دست هست
  شیر بدون باکتوز میخوره
  یه هفته اول کاملا سرحال بود و شیطونی میکرد
  الان ۵/۶ روزه که دستاشو تا میکنه به طرفین موقع راه رفتن و اصلا نمیتونه راه بره و یبوست شدید هم گرفته و بی حاله

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   برای چکاپ حضوری و معاینه ذستگاه حرکتی اش باید به دامپزشکی مراجعه کنید. در چنین مسائلی ویزیت مجازی تاثیری نخواهد داشت.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 50. الی گفته:

  سلام
  من یا هاسکی سیبرین دارم
  گوشت و استخوان رو روزی سه میخوره ۵ ماهه شده تازگی
  ولی حالش خوبه همون شیطنت هارو داره و سرحال شاداب و خوشحال
  میخواستم بپرسم براش مضر نیست؟
  گاهی خام و بیشتر اوقات از غذای خودمون میخوره
  پرسیدم چون هیچ یک علائم نداشت
  یعنی این که علایمی نداره یعنی مشکلی نیست؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   استخوان را بدلیل انسداد و زخم های گوارشی حذف کرده و از گوشت پخته همراه هویج و سیب زمینی و یا غذای خشک استفاده کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 51. علی اصغر برزو گفته:

  سلام.من ۲تا توله سگ از نژاد سراب دارم…۴۰ رو ‌زشونه….من هنوز بهشون شیر میدم…یه روز اومدم دیدم یه شخصی بهشون گوشت و استخوان مرغ داده….آیا امکان داره اتفاقی براشون بیوفته

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   تا ۴۸ساعت اگر وضعیتش تغییری نکرد مشکلی ندارد.
   استخوان در هیچ سنی تغذیه خوبی نیست.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • ناشناس گفته:

    سلام. سگ من بدون اینکه من بفهمم پروتئین سویا با رب گوجه فرنگی و مقدار زیادی نمک و ادویه خورده. الان دو هفته س ک حالش خوب نیست و روز به روز باقر تر و بی حال تر میشه. به جز دامپزشک چه کاری از دستم بر میاد؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     حالش خوب نیست را توضیح دهید و همینطور برای بهبود گوارشش از ماست پروبیوتیک استفاده کنید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 52. parmida گفته:

  سلم من یه سگ یه ماه نیم دارم پیکینیز هعی گاز میگیره نمیدونم چیکار کنم خیلی گاز میگیره همه دستام قرمز شدع تنبیه میکنم (میزنم نوک بینی)ولی کار ساز نی

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   این حالت کاملا طبیعیست و دلیلش خارش و درد لثه ها بدلیل رویش دندانهاست.
   از اسباب بازی های دندانی برایش استفاده کنید .

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بدلیل کمبود املاح در بدنش اقدام به پیکاخواری یا گنده خواری کرده است که باید زیر نظر دامپزشک با تجویز
   مکمل های لازم درمان شود.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 53. شبنم گفته:

  با سلام
  من یه سگ پامر یک ساله دارم که ناهنجاری رفتاری داشت از یه رفتار شناس سگ کمک خواستم و ایشون متوجه شد ناهنجاری سگم رفتاری نیست و پزشکی چون سگ من در شش ماهگی توی آرایشگاه به سرش ضربه خورده بود و چند روز چشم چپش لخته خون جمع شده بود، به دامپزشک مراجعه کردیم و بعد از گرفتن آزمایش آنزیمی متوجه شدیم که آنزیم های کبدی سگم بالاست دکتر گفت این بالا بودن آنزیم های کبدی به ناهنجاری رفتاری سگم کمک میکنه سگ من علاوه بر غذای خشک غذای خونه هم که ادویه دار هستش هم میخوره حالا سوال من اینجاست که بالا بودن آنزیم کبدی سگ من بر اثر ضربه ای که احتمالا به سرش خورده به وجود اومده یا به دلیل تغذیه بد؟؟ و توصیه و تشخیص شما چیه؟

 54. mamadi.khedri2257 گفته:

  یه سگ دوماهه دارم یه روز پیش با یه سگ بزرگتر از خودش درگیر شده یه روز کامل اصلا تکون نمی‌خورد فقط چشم هایچش تکون میداد و نفس نفس میزد الان بهتر شده دوتا پاهای جلوش می‌تونه تکون بده رو پاهای جلوش وامیسته یره جلو ولی پاهای عقبیش به زور تکون میده نمیتونه کامل بایسته

 55. محمد گفته:

  یه سگ سه ماهه دارم دیروز با یه سگ بزرگتر خودش درگیری شده الان بی حال افتاده رو زمین،تکون نمیخوره نفس می‌کشه چشم‌هاش باز و بسته می‌کنه وقت هایی هم پاهاش رو تکون میده ولی چهار دست و پا نمی‌ایسته فقط دراز میکشه

 56. علی گفته:

  سلام من توله ۱۶ روزه دارم اشپیتز میکس خیلی گوچولوعه
  اگ واکسناشو اصلا بهش نزنم چیمیشع

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   درگیر بیماری های ویروسی خطرناک میشود .

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   پاچه و زبان قابل مصرف است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 57. Shadi گفته:

  سلام خسته نباشبد من سگ ژرمن دو ماهه دارم تو خونه نگهداری میکنیم وختی میاریمش حیاط شروع میکنه به خورد گل تو حباط یا برگ میخوذه یا خاک میخوره چیکار کنم بنظرتون

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   سگ شما عادت به پیکا یا گنده خواری پیدا کرده که نشان از کمبود املاح خاصی در بدنش دارد که باید بررسی شود.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 58. مریم نیکو گفته:

  عزیرم ظرف اب همیشه باید در نزدیکی سگتان باشد ۲۴ ساعتته اب در دسترس باشد روزی ۲ بار ظرف ابش رو خالی ودوباره پر کنید

 59. هورسا گفته:

  سلام من یه ولف داگ دارم هفته ای یبار گوشت و مواد پخته بهش میدم واکسن و …..همش رو زده و بقیه روز ها گوشت خام براش بده؟

 60. Anita گفته:

  سلام
  من یک سگ پامرین ماده دو ماه دارم
  یکم جیگر پخته شده رو اتش خورده الان بی حاله و دیگه مثل قبلا شیطنت نمی کنه و هیچی نمی خوره یعنی اصلا رو پاهاش نمی ایسته و فقط دراز میکشه میشه لطفا راهنماییم کنید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   مصرف جگر نمیتواند عاملش باشد.
   با توجه به سن اش واکسن هایش کامل نیست.
   آیا بیرون و پیش سگ دیگه ای نرفته؟

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • حامد رنجبر گفته:

    سلام خانوم دكتر من سگم يع كوچولو بهش شيريني دادم حالش بد شد خودشو سفت كرد چند دقيقه ماساژ بهش دادم تا يكم اوكي شد ميتونه ب علت دير زدن واكسنش باشه؟؟؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     خیر،ارتباطی بین این دو موضوع وجود ندارد.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • یلدا گفته:

    سلام من امروز اصلا متوجه نشدم سگم شیر خراب میل کرده
    خیلی نگرانشم خواهش میکنم راهنماییم کنید

 61. امیررضا نجفی گفته:

  سلام من سگم برای نگهبانی گرفتمش ولی پارس نمیکنه چکار کنم
  توروستاهستیم نمیتونم ببرمش دکتر چکار کنم پارس زیادکند البته ۱ماهشه

 62. sun گفته:

  سلام وقت بخیر

  من یه سگ ۸ ماهه هاسکی سیبرین دارم از ۴ ماهگی بهش غذای خونگی یا همون پخته میدم.میخوام رژیم غذاییشو به گوشت خام تغییر بدم،ایا براش مشکلی پیش میاد؟قرص انگل هم‌مصرف کرده.

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   از مصرف گوشت خام جلوگیری کنید .محصولات پروتئینی باید پخته مصرف شود.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 63. سارا گفته:

  سلام
  من یه سگ ۸ ماهه نژاد پیکینیز دارم
  غذای خشک خودش رو اصلا نمی خوره مگر اینکه دیگه خیلیی گشنه اش باشه فقط غذای خودم رو می خوره که البته خودم براش مرغ و هویج بدون ادویه ی آب پز شده رو درست می کنم و بهش می دم که خیلی دوست داره و تند تند.(یعنی خیلی دوست داره)
  پاش و دم اش رو هم زیاد گاز می گیره.
  لطفا بهم بگید چی کار کنم هم غذای خودشو بخوره و هم پاش رو دیگه گاز نگیره؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   تا ۲۴ ساعت به جز غذای خشک چیز دیگه ای در ظرف غذایش نریزید تا مجبور باشه که غذای خشکش هم بخورد.در ارتباط با دم و پاهایش ،احتمال مشکلات پوستی و خارش در آن ناحیه وجود دارد.حتما حضورا به دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

 64. میثم گفته:

  سلام
  اقا بدبخت شد یک ژرمن ورک ۱ ساله دارم بردمش پیاده روی یک موش گرفت خورد هرکاریش کردم پس نداد، چند روزه دیگه سرحال نیست

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   باید برای چکاپ گوارشی به دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 65. Erfan گفته:

  سلام من سگم ۶ماهش شده تازه چاووسکی هست خیلی گشنه بود استخون مرغ پخته شده سری کشید و خورد چیکار کنم الان یه روزه گذشته پی پی نکرده

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   هضم استخوان در لوله گوارشی امکان پذیر نیست.در چنین مواردی اگر تا ۲۴ ساعت مشکلاتی از قبیل تهوع و یبوست داشت به دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 66. ابولفضل امیری گفته:

  سلام یه سگ سرابی دارم ۴و۵ ماه دو هفته ای بود بازش نکرده بودم هالا دیروز بردمش بیرون از صبح زود پاش درد میکنه صدا در میاره میشه بهش دیفناک بدم بهش

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   باید توسط دامپزشک چکاپ شود و از مصرف داروی خودسرانه جلوگیری کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 67. مالی گفته:

  سلام سگ من ۳۵ روزشه نژادش اشپیتز امروزم دامپزشک کیت های بیماری هارو گرفتو خداروشکر منفی شد بعد یکم شربت ضد انگل داد از وقتی که اومدم خونه ۲بار اسهال شده به جز شیر هم غذایی نمیخوره چیکار باید کنم؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بعد از انگل تراپی تا ۴۸ساعت این علائم طبیعی است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   در رابطه با جیره غذایی و وعده های مصرفیش بیشتر توضیح بدید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 68. علی امانی گفته:

  سلام سگ‌من یه تیکه چوب خورده میخواستم بدونم که ضرر داره براش یا نه ایا کشنده میشه اون یه تیکه چوب نیازی که به دامپزشک مراجعه دیروز ولی امروز فعلا حاله عمومیش خوبه

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   اگه تا ۴۸ ساعت تهوع و یا مدفوع غیر طبیعی داشت به دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 69. پارمیدا گفته:

  سلام سگ من رنگارنگ وانیلی خورده براش بد نیست از همون ویفر های کاراملی وانیلی رنگارنگ لطفا بهم جواب بدین واقعا نگرانم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   شیرینی برای سگها باعث افزایش قند خون و افزایش وزن و در سن های بالا دیابت میشود.
   و کاکائو که جز خوراکی های مسمومیت زا و کشنده است.
   از مصرف دوباره این خوراکی برایش جلوگیری وکنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   احتمال دارد برای خارج کردنش تهوع و اسهال داشته باشد .
   بعد ازین پروسه از ماست پروبیوتیک بدون لاکتوز استفاده کنید تا
   لوله گوارشی اش استراحت کند و اگر تا ۴۸ ساعت علائم تهوع و بی حالی ادامه داشت به دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 70. ستایش گفته:

  سلام خسته نباشید سگ من نژادش گرگی هستش و امروز یه تخم مرغ گندیده خورده و حالش خوب نیست و امروز غذا نخورده میشه بگید باید چیکار کنیم؟؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   اگر تا ۴۸ ساعت رو به بهبود نبود به دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 71. دیانا گفته:

  سلام دکتر.سگ من پیت بول هست.گاهب اوقت تموم خونه رو جارو میکنه.از ریز تا درشت هرآشغالی ببینه میخوره و بالا میاره همش.گاهی اوقات همش این کارو میکنه و خوب میشه بعد خودش.دلبلش چیه لطفا نگرانشم

 72. Moon گفته:

  من هنوز واکسن سگمو نزدم حدود دوماهشه خیلی شیطونه و نمیتونم زیاد کنترلش کنم همش ب پاهام میپیچه سوالم این بود ک کی باید واکسنشو بزنم و اینکه باید براش ظرف آب بزارم یا ن و آیا خودم میتونم براش اسباب بازی درست کنم چون دندوناش اذیته و کفشامو گاز میگیره.

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   برای انجام واکسن و شروع انگل تراپی به دامپزشکی مراجعه کنید و با ایده های موجود در فضای مجازی میتونید براشون اسباب بازی درست کنید،
   حتما ظرف آب در زاویه دیدش باشد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 73. Moon گفته:

  من هنوز واکسن سگمو نزدم حدود دوماهشه خیلی شیطونه و نمیتونم زیاد کنترلش کنم همش ب پاهام میپیچه سوالم این بود ک کی باید واکسنشو بزنم و اینکه باید براش ظرف آب بزارم یا ن و آیا خودم میتونم براش اسباب بازی درست کنم چون دندوناش اذیته و کفشامو گاز میگیره.

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   از ۴۵ روزگی به مدت ۳ دوره به فواصل ۱ ماه باید واکسن دریافت کند و برای اسباب بازی هم میتونید خودتان برایش درست کنید .

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • مریم نیکو گفته:

   عزیرم ظرف اب همیشه باید در نزدیکی سگتان باشد ۲۴ ساعتته اب در دسترس باشد روزی ۲ بار ظرف ابش رو خالی ودوباره پر کنید

 74. سارا گفته:

  سلام، من یه توله سگ دارم ک حدود دو ماهشه غذا صبح و ظهر و شب بهش شیر گاو تازه میدم ک صبحا تو شیرش ی تخم مرغ میشکنم، میخواستم بدونم خیلی بده که این غذارو میدم بهش؟ آخه مشکلی نداره و مدفوع هم قهوه ای و سفته ولی بعضی مواقع شل و زرد رنگه میشه کمک کنید.

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بله کاملا اشتباه است.باید در صورت استفاده از شیر ،از شیر بدون لاکتوز استفاده کنید و در وعده هایش مرغ یا گوشت پخته بعلاوه سبزیجات مجاز هم موجود باشد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 75. فریبا گفته:

  سلام خسته نباشید من یه توله سگ روتوایلر ژرمن ۳۸ روزه دارم که ۱۶ روزه از مادرش جدا شده و من نگهش میدارم. شیر بدون لاکتوز میدم جدیدا هم سیبزمینی ابپز توی شیر میدم بهش. ۳روزه میل شدیدی به گاز گرفتن چیزای اطرافش داره از لباس و پتو و خودم.کی باید واکسن رو شروع کنم؟کی باید تربیت رو شروع کنم؟ممنونم

 76. GOLOBELA گفته:

  سلام وقتتون بخیر من یه توله سگ ۳ ماهه ژرمن شپرد دارم سوالم اینه میتونم تخم مرغ یا تخم اردک اب پز شده بهش بدم؟اگه بله هفته ای چندبار؟و بهترین غذاهایی که برای رشد این نژاد میشه داد بهشون چیه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بهتر است بیش از حد از تخم مرغ استفاده نکنید .مرغ آبپز بعلاوه سبزیجات مجاز و استفاده از مولتی ویتامین ها و مکمل ها میتونه بهترین تغذیه برای سگ شما باشد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 77. امید گفته:

  سلام سگ من جرمن ورک ۷ ماهه هست و هسته سیب خورده نسبت به نوشته ها در مورد هسته سیب میخواستم نظر شما رو بدونم که چه اقدامی باید بکنم ممنون از شما

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بهتر است از بروز مجدد این اتفاق جلوگیری کنید.
   هم ممکن است باعث خفگی اش شود و یا حساسیت زا باشد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 78. mani گفته:

  سلام من میخام سگ بخرم و دوستم ندارم مریض شه
  میشه بگین چی کار کنم که مریض نشه
  البته میخام شیتزو تریر بخرم
  و چه غذا های خونگی مفیدی باید بخوره

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   اگر واکسن ها سر تایم و دقیق تزریق شود و درمان ضدانگل و چکاب های دوره ای را جدی بگیرید ،مشکلی پیش نخواهد آمد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 79. سپهر گفته:

  سلام من یه سگ ۴ ماه دارم از ۳ ماهگی گرفتمش توی این یه ماه و خوردی خیلی پرانرژی نیست اکثرا توی خونه میاد چرت میزنه کلا همین جوری مثل بقیه سگ ها جنب و جوش نداره مگه وقت هایی که میبرمش بیرون خودم باهاش بازی میکنم در بقیه موارد اکثر تایم روز خوابه این طبیعیه یا باید یار خاصی کنم ؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   اگر انرژیش به طور کامل در خارج از خونه تخلیه میشود .
   مشکلی ندارد که وقتی در خانه است استراحت کند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 80. آناهیتا هژبر گفته:

  سلام من یک سگ دارم یک قرص انگل خورده و اشتها نداره نگرانشم باید چیکار کنم
  و چند روز پیش هم مدفوع اش مقداری خونی بود اما چند روز هست دیگه نیست لطفا اگر میشه راهنمایی کنید دکتر

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بعد از مصرف قرص ضدانگل این علائم تا ۷۲ ساعت طبیعیست و حتی احتمال دفع انگل وجود دارد .
   نگران نباشید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 81. آتنا گفته:

  سلام سگ من شیتزو هست و یک ماهو نیمشه
  امروز بهش قرمه سبزی دادم که مدتی بعد با یه تیکه کاغد بالا اورد
  آیا این غذا برای سگ مضر است؟و اینکه باید چی بهش بدم که بهتر بشه؟و ماست هم برا سگ مضر است یا خیر؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   ماست مضر نیست ولی قرمه سبزی بدلیل روغن ادویه جات و لوبیا مضر است.
   از مصرف مجدد برایش جلوگیری کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 82. ستایش گفته:

  سلام دکتر من سگم مدفوعش شله و زرد رنگ غذام سینه مرغ ابپز میدم چیکار کنم ؟؟؟؟؟
  لطفا بگین چجوری جای مدفوع و ادرارشو یاد بدم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   رنگ زرد مدفوع نشان از مشکلات صفراوی و کبد دارد و باید چکاپ شود.
   جهت آموزش محل ادرار و مدفوع به وسیله پد و قطره تعلیم باید وقت بگذارید و هر وقت که وقت ادرارش بود به محل مورد نظرتون ببریدش تا کم کم آموزش یابد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • رزا گفته:

    سلام سگ من نژاد مالتیز پودل هست،امروز سه تا شیرینی خیلی شیرین خورده،فعلا سه ساعت گذشته و هیچ علایمی نداشته با دامپزشکش تماس گرفتم گفت اگه علایمی نداره مشکلی نیست ولی هنوز خیلی نگرانم و اینکه ماده هست و ۱۰ ماهشه

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     اگر کاکائو نداشته مشکلی نیست .ولی شیرینی زیادم در طولانی مدت مشکلساز میشود پس بهتر است از وقوع مجدد چنین مواردی جلوگیری کنید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • روناک گفته:

    دکتر من سگم ۹ماهش و الان سه روز زرد بالا میاره نمیدونم چرا فقط دیروز کباب از بیرون خریدم خورده بخاطر اونه یا نه مشکلی پیش اومده یا زیاد خوردن چون خیلی ولع داره همش میخواد بخوره زیاد روی میکنه بالا میاره اما این سه دفعه زرد بالا میاره میترسم چکار کنم نژادش شیتزو مالتیز نر هسته

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     میتونه از مصرف کباب باشد.مجددا برایش استفاده نکنید و فقط از غذاهای مجاز برایش استفاده کنید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

     • مهسا گفته:

      سلام دكتر شير بدرن لاكتوز براي سگ مضره؟ من هروز سگم ميخوره ولي مشكلي نداره خدارو شكر و براش تشويقيه كلسيوم ميخرم هروز تقريبا ميخوره ضضر داره؟

     • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

      دوست عزیز سلام

      خیر مشکلی ندارد و منع مصرفی وجود ندارد.

      دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 83. شهرزاد گفته:

  سلام وقتتان بخیر ممنون میشوم راهنمایی کنید من یه سگ شیتزو تریر ۲/۵دارم بیسکویت خیلی دوست داره براش خطرناکه؟اگربدون قند باشه چطور

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   به دلیل سنش بهتر است حتی به مقدار کم هم مصرف نکند و میتوانید از
   تشویقی های بیسکوییتی استفاده کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     اگر حس نفس تنگی و تهوع و یا مدفوع خونی حاصل از آسیب گوارشی نداشته باشد،نگران کننده نیست.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • Mozhgan گفته:

    سلام وقتتون بخیر من یه سگ چاو چاو ۸ ماهه دارم برنج کته و سینه مرغ خورده همش میاره بالا بعدشم هرچی آب میخوره یکم بعدش میاره بالا، باید چیکار کنم؟؟ و اینکه ماست میشه بهش بدم ؟؟؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     مشکل سگ شما از غذا نیست ،باید علت تهوع و استفراغش را بررسی کنید.
     بهتر است در اسرع وقت برای ویزیت حضوری به دامپزشک مراجعه کنید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 84. mohsen گفته:

  سلام دکتر مرسی از زحماتتون ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید ایا سگ انگل کرمک کوچیک همون که بچه های کوچیک میگیرن رو الودش میشه و این که سگم خیلی پرخوری میکنه و زنشم زیاده لاغر نمیشه چند روزیه جای زخم این جوش در بدنش میبینم شاید دو یا ستا نشانه ی چیه

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   میتونه نشان از گزیدگی باشد در صورت زیاد شون این آثار به دامپزشک مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • فاطمه رسولی گفته:

    سلام وقتتون بخیر
    من سگم یک ماهه هست و مادر ندارع آبریزش بینی داره ونفسهاش با صدا و سخت هستش چشمش هم زود کثیف میشه باید چیکار کنم؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     علائم سرماخوردگی وجود دارد.
     حتما به دامپزشکی مراجعه کنید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 85. سجاد گفته:

  سلام دکتر ببخشید من توله دارم حدودا یه ماهشه از کوچیکی با من بوده الان هنوز یه ماهشه شیر خشک بهش میدم نمیخوره چکارش کنم چی بهش بدم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   از غذای مخصوص پاپی استفاده کنید و با پزشکش حتما مشورت کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 86. بهناز گفته:

  من یه سگ میکس که بیشترش اشپیتزه و سنش ۳.۵ دارم و اکثرا تو فصل پاییز و زمستون خودشو خیلی لیس میزنه و گاز میگیره و پوستش خشک شده.همه کار کردم اما فایده ای نداره چند بار هم دامپزشکی رفتم یه سری دارو داده و آمپول زده اما بازم خوب نشده.حمام هم ماهی یه بار میبرم.جرب هم نداره.غذای خونگی میخوره.دلیلش چیه به نظرتون؟ممکنه تو این فصل حساسیت داشته باشه؟یا مشکل جدیه؟من تنش رو با روغن اسطوخودوس و برگ آلوورا ماساژ میدم.داروهایی هم که میدم میخوره ویتامین امگا ۳ و قطره خوراکی آ+د هست و قرص سیتریزین روکش دار.چه مشکلی داره به نظرتون.

 87. حمید کلهر گفته:

  سلام،دکتر سگ من حدودا ۲ ماهش هست ،غذای خشک واسش خریدم ولی خانومم خیلی از بوش بدش میاد حالت تهوع میگیره ،ایا غذای خشک دیگه ای هست که خوش بو باشه واسش بخرم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   غذاهای خشک برندها و مدل های مختلفی دارند که در نظر اول باید گربه شما بپسنددش و ازش تغذیه کند.میتونید در پت شاپهای حضوری خریداری کنید.
   تا از نزدیک رایحه آن را بررسی کنید.

   دکتر مائده جودکی( اینترن دامپزشکی)

 88. Tabassom گفته:

  سلام من یه یک گرفتم امروز آوردم خونه نمیدونم ترسیده که جاش عوض شده یا چی ولی بی حال هستش براش شیر کم چرب از مغازه گرفتم با نون یکم خورد به نظر شما نرمال هستش و اینکه این بی حالی چیز بدی نیست میشه جواب من رو بدین

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   اول اینکه چند ساله است و برای چکاپش قبل از اینکه به خانه بیاد باید نزد دامپزشک بررسی میشد.شیر و نون اصلا تغذیه ای مناسبی برای هیچ سنی نیست.
   شیر فقط بدون لاکتوز و مرغ پخته بدون روغن و سیر و پیاز بعلاوه سیب زمینی و برنج تغذیه ای جایگزین است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • Asal گفته:

   سلام ببخشید من یک سگ دو ماه دارم و کنسرو گوشت بهش میدم کنسرو ۷ ساعت بیرون بودع ولی جاش خنک بوده یعنی خراب شده؟

 89. سهیلا گفته:

  سلام حدود یک هفته اس یک پامر سه ونیم ماهه گرفتم غذا صبح نون وپنیر کم چرب ویکم شیر بدون لاکتوز میدم ناهار هم بهش غذای خشک میدم شام هم غدای خونگی که سینه مرغ و هویج یا تخم مرغ یا ماکارانی پخته بدون روغن وادویه میدم بنظرتون این کارا صحیح است یا روزی دو وعده غذا بدم ؟بعضی موقعه ها مدفوع رو دوس داره بخوره که سعی میکنم حواسش رو پرت کنم و اجازه ندم چرا اینکار رو میکنه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   وعده هایش قابل تایید است .سعی کنید از مکمل هم برایش استفاده کنید .

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 90. انیتا._. گفته:

  من‌ امروز تو اشپزخونرو نگاه کردم ک سگم درحال خوردن تکه قند بود فکر نمیکنم زیاد خورده باشد و یکم بیش از حد بوی ادکلن توی خونه است متاسفانه امروز الان یکم بیحال است ممکنه مشکلی برایش پیش بیاید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   در چنین مواردی تا ۲۴ ساعت وضعیتش را چک کنید .اگر تغییری در وضعیتش دیدید به دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 91. Tina گفته:

  سلام من سگم شیتزو هستش امروز بردمش حیاط بازی کنه در ماشین باز بود از ماشین یه دستکش برداشت دستکش جراحی بعد فرار کرد و خورد دستکش رو دهنش رو باز کردم ولی دسنکشو قورت داده بود میشه بگید براش مشکلی پیش میاد یا نه چون تو این وضع کرونا نبردمش دامپزشکی

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   اگر تا ۴۸ ساعت علائمی چون تهوع ،مدفوع خونی و خفگی نداشت ،خطر رفع شده ولی حواستان باشد که دفعش کند وگرنه باید عکس رادیولوژی از لوله گوارشی اش
   تهیه کنید تا وضعیت قرارگیری دستکش را ببینید و در صورت لزوم خارجش کنند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 92. نرگس گفته:

  سلام من سگم ۸ ماهشه.فکر میکنم بارداره. ولی مطمئن نیستم. اشکال نداره بهش قرص های مکمل بارداری بدم؟ و خرما و تخم مرغ پخته و سیب زمینی براش خوبه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   تشخیص آبستنی فقط توسط دامپزشک قابل تایید است و خرما و تخم مرغ تغذیه مناسبی نخواهد بود.مرغ یا گوشت پخته بعلاوه سبزیجات مجاز پخته بدون ادویه و نمک مناسب است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 93. پرستووووو گفته:

  با سلام توله سگ پیت بال دارم حدودا ۳ماهه شکلات بهش میدادم اونروز تو ماشین شروع کرد پیتزا خوردن بعد از اون روز حالش بعده دامپزشکی هم بردمش ولی خوب نشده چکار کنم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بعد از ۴۸ ساعت اگر ادامه داشت مجددا به دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 94. Tina گفته:

  سلام. ممنون از پاسخگوییتون
  من یه توله ۳۷ روزه دو نژاده دارم که مادرش هاسکیه.
  نبات من زیاد میخوابه و توی خواب میلرزه.
  صاحب قبلیش بهشون از غذای خودشون میداده ولی من ۳ روزه که آوردمش بهش شیر خشک مخصوص توله سگ و گردن آب پز میدم
  الان حدود دو روزه مدفوع نمیکنه و شکمش باد کرده. ولی گاز معده داره
  تو رو خدا بگین باید چکار کنم خیلی غصه میخورم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   در آب گردنی که برایش تهیه میکنید کمی روغن زیتون اضافه کنید قطعا بهتر میشود.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 95. محمد گفته:

  سلام تورو خدا جواب بدید

  سگ من جک راسل ۱۱ ماهش هست
  و شیتزو ۲ سالشه
  قندونرو میریزن و قند میخورن الان چیکار کنم
  شیتزو استفراغ کرده
  خواهش میکنم جواب بدید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   باید بابت اینکار حتما با هر دوشون دعوا کنید چون قند بسیار مضر است مخصوصا برای شیتزو دوساله که سن دار تر هست.
   اگر تا ۲۴ ساعت استفراغش رفع نشد و همراه با بی حالی و بی اشتهایی شد
   به دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • فاطمه گفته:

    سلام وقتتون بخیر من سگم یک ماهه هست و مادر ندارع آبریزش بینی داره ونفسهاش با صدا و سخته چشمش هم زود کثیف میشه باید چیکار کنم؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     احتمال عفونت در دستگاه تنفسی وجود دارد.جهت چکاپ دقیقتر به دانپزشکی مراجعه کنید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 96. کوپر گفته:

  سلام وقت خوش من سگم اومد از ظرف آجیلم یه مشت بادوم برداشت خورد الان که نگاهش میکنم میبینم صورتش یک طرفش ورم کرده من چکار کنم سگم ۲ساله و پیت بول هستش

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   این علائم آلرژی هست،لطفا سریعا به دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 97. تینا گفته:

  با سلام .خستته نباشید خدمت شما.ببخشید امروز بعد از وقتی که به سگام ناهاردادم متوجه شدم که این دو تا شیطون فضول باغچه رو کندن بعد دقیقا اونجایی رو کنده بودن که من حدودا چند هفته پیش خوکچم مرده بود اونجا دفن کردمش.اتفاقا نمیدونم چجوری اینو بیرون کشیده بودم ولم نمیکردن دیگهبه زور نگهشون داشتم و اون خوکچه رو دیگه اصلا بردم یه جای غیر حیاط خودمون که دیگه مشکلی پیش نیاد.دیدم یه ذره از موهای خوکچه به دهنشونه ولی خوب از گوشت فاسد شدش نخورده بودن.حالا میخواستم بدونم مشکلی براشون ایجاد میشه آخه یکیشون بعدش شروع کردغذایی که خورده بودبالا آووردن ولسی بعد دوباره خودش.نمیدونم والا حالا یعنی مشکلی پیش اومده براشون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خواهش می کنم سریع جواب بدید ممنون میشم.

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   درچنین مواردی تا ۴۸ ساعت تحت نظرشون داشته باشید.
   هرگونه علامتی چون اسهال و استفراغ و یا حساسیت پوستی مشاهده کردید ،به دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   اگر غذا آلوده به دهان سگ بیمار نباشد مشکلی بوجود نمی آید ولی از تکرار دوباره این عمل جلوگیری کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • سار گفته:

    سگ من پامر پنج ماهه یک کیلو نیمی هست .یه هسته بزرگ زیتون خورد .باید چیکار کنم مشکلی پیش میاد براش؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     تا ۲۴ ساعت وضعیتش را تحت کنترل داشته باشید.
     جای نگرانی نیست.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 98. Bahar گفته:

  شیر خشک نوزاد برایه سگ ۱ ساله خوبه؟ گاهی بدم بخوره؟ ویتامیل هایی ک کم داره رو ازش بگیره ،ضرری داره ایا؟ هفته ای ۲ بار بدم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   خیر،شما میتونید برای تقویت پِت خود از مولتی ویتامین و مکمل های مخصوص سن استفاده کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 99. الناز گفته:

  سلام خسته نباشید
  مانلی نژاد شیتزو تریر هست و ۷ ماهشه
  مدفوعش معمولی بود ولی امروز به گفته دکترش بهش شیر دادم اما کمی شکمش شل شد!!!و کمی بی‌حال
  نیاز هست ببرمش دکتر
  غذاش ماکارانی پخته بدون نمک و ادویه
  مرغ آب‌پز
  میوه سیب و هندونه و
  کمی سوسیس البته خام خورده
  میشه راهنماییم کنید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   این مشکل بدلیل مصرف شیر است .
   در کنار غذایش کمی ماست پروبیوتیک در هر وعده برایش استفاده کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • هامانه گفته:

    سگ من نزدیک یه ماهشه دوروزه ک شکمش سفت شده و مدفوع نمیکنه،مدام میخاد بالا بیاره ولی نمیتونه مدفوع هم همینجوره معلومه خیل زور میزنه نمیتونه اگه امکان داره راهنمایی کنید،ممنون،درضمن همه چی میدمش میخوره

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     سگها همه چیز خوار نیستند مخصوصا زیر ۳ ماهگی .
     تا ۲ ماهگی هر ۳ ساعت بهش شیرخشک مخصوص بدید و یا شیربدون لاکتوزو از پایان دوماهگی غذای خشک مخصوص و یا ترکیب مرغ پخته با هویج و سیب زمینی بدون ادویه و روغن برایش فراهم کنید.
     در حال حاضر برای درمان یبوستش یک قاشق چایی خوری روغن زیتون بهش بدید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 100. رز گفته:

  سلام ببخشید من دوتا سگ یکی روتوایلر و اون یکی کانگال هستش.از ۲۰ روزگشیون ازشون تا الان که یک ماهشون شده نگهداری می کنم.من حواسم نبود ولی دوبار اونم یک وعده ناهارشون و یکی هم شامشون رو از غذای خونگی خودمون دادم بهشون که پیاز هم داشت ولی مقدارش زیاد نبود ولی دیگه نمیدم بهشون حالا مشکلی که پیش نمیاد براشون؟؟؟چون یه مدت عطسه و سرفه داشتن ولی وقتی بردمشون دامپزشکی گفت که اگر خوب نشدن بیارشون تا دارو بدم.گفت طبیعیه.حالا اشکالی نداشت با غذاشون مقدار کمی پیاز دادم اصلا حواسم نبود الانم خیلی میترسم.چون غذاشون عالی بوده همش از شیر بدون لاکتوز و پروبیوتیک مخصوص تغذیه کردن……..

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   خیر مشکلی ندارد ولی از تکرار مجدد این تغذیه خودداری کنید.
   چون غذای ما با ادویه و سیر و پیاز است که برای حیوانات حساسیت ایجاد نیکند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • وحیدرضا گفته:

    سلام من توله ژرمن ۳ ماهه دارم هرروز بجز غذای خشک مقداری نان با شیر خشک بدون لاکتوز تیلیت میکنم بهش میدم .هدفم از شیر تا ۵ ماهگی یک وعده ادامه بدم.نظر شما چیه؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیزسلام

     ضرورتی به دادن نان نیست ولی میتونید همراه شیر بهش بدید ،مشکلی ندارد.

     دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

 101. محبوبه گفته:

  سلام من یه شیتزو تریر دارم ۹ ساله هست جدیدا متوجه شدم مورچه هر جا ببینه میخوره! چیکار کنم ؟ضرر داره نگرانش هستم لطفا جواب بدین با تشکر

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   خیر برایش مشکلی ندارد ،ولی گاها سطحی که از رویش مورچه شکار میکند میتواند آلوده باشد و مشکل ساز.
   بهتر است هربار اینکاررا تکرار کرد از اون محل دورش کنید و دعواش کنید تا متوجه عدم تکرار این عمل بشه.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 102. Fariba گفته:

  سلام من پامر۲ ماهه دارم امشب ی تیکه استخون پخته گوشت قورت داد نگرانشم.فعلا هیچ مشکلی نداشته ولی میترسم
  لطفابگین چیکارکنم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   تا ۴۸ ساعت تمام علائمش را تحت نظر بگیرید.
   اگر مشکلاتی چون نفس تنگی یا اسهال خونی حاصل از آسیب لوله گوارشی ندیدید ،جای نگرانی نیست.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 103. Fariba گفته:

  سلام من پامر۲ ماهه دارم امشب ی تیکه استخون گوشت قورت داد نگرانشم.فعلا هیچ مشکلی نداشته ولی میترسم
  لطفابگین چیکارکنم

 104. Yas گفته:

  سلام سگه من ۷ ماهشه و اشپیتز تریره
  همه چی میخوره از کاغذ بگیر تا دسمال کاغذی هر چی ببینه میخوره امروز چوب چوبه مداد خورد بنظرتون ممکنه چیزیش شه

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   تا ۴۸ ساعت مراقبش باشید هرگونه علائم تنگی نفس که نشان از وجود
   تکه های چوب در نای اش دارد و یا اسهال یا استفراغ خونی که نشان از آسیب به لوله گوارشی اش دارد،سریعا به دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

 105. Javad گفته:

  سلام من سه یه توله سگ دوبرمن ۲ماهه آوردم خواستم ببینم یه غذاهایی بدمش خوبه نان با شیر بدمش ضرر داره یا چربی مرغ

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   برای تغذیه حیوانتان میتونید از غذای خشک مخصوص و یا سینه مرغ پخته بعلاوه هویج و سیب زمینی بدون سیر و پیاز و ادویه استفاده کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • melika.ice2viana گفته:

    سلام خسته نباشید
    میخواستم بدونم سگم‌رو روزی چندبار باید ببرم بیرون که دستشویی کنه؟ و اینکه اگه یروز دستشویی نکنه چیزی میشه؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     رفته رفته با گذر زمان خودتون متوجه زمان دفعش میشوید.
     اوایل سخت است درسته ولی وقتی یاد بگیرد خودش شمارا مطلع میکند.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 106. ندا گفته:

  سلام من یه سگ ۲ یا ۳ ماهه دارم ۲ هفته هست اوردمش خونمون بهش شیر میدادم الان ۲ بار بهش پوست مرغ کال دادم خیلی دوس داره چیزیش نمیشه؟ دیگه نمیدم نمیدونستم ضرره الان براش جگر پخته ریختم نشسته زیاد تکون نمی خوره چرا؟جگر ضررداره؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   به هیچ وجه از مواد غذایی خام برای تغذیه حیوان خانگیتون استفاده نکنید.سعی کنید از مرغ پخته بدون سیر و پیاز و ادویه به همراه
   سیب زمینی و هویج بصورت میکس متوسط و یا از غذای خشک مخصوص و مناسب سن اش استفاده کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 107. مانی گفته:

  سلام خسته نباشید
  سگ من داخل باغ یک موش مرده گرفته بود ولی نزاشتم بخورتش حدود ۲۰ دقیقه دستش بود
  مشکلی براش پیش نمی یاد

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   نه،ولی حواستان باشد که در فضای باز از حیواناتی مثل موش تغذیه نکند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 108. علی گفته:

  سلام من یه توله سگ ماده ۱ ماهه داشتم که ۲ روز بود علاقه ای به بازی نشون نمیداد بی حال بود خون بالا میاورد اسهال میرفت و غذا نمیخورد من صبح میخواستم ببرمش دامپزشک ولی دیدم که مرده خیلی ناراحت شدم و الانم ناراحتم همه جا رو دارم میگردم که علت مرگشو پیدا کنم،شما میدونید که چرا مرده؟؟؟؟؟؟؟؟

 109. نیما گفته:

  سلام من یه توله سگ ماده ۱ ماهه داشتم سه روز بود که همش خون بالا میاورد هیچی نمیخورد اسهال میرفت و بی حال بود بعدا صبح که پاشدم دیدم مرده خیلی ناراحت شدم الانم ناراحتم همه جارو دارم میگردم ببینم دلیل مردنش چی بوده، شما میدونید دلیل مردنش چی بوده؟؟؟؟؟؟؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   این علائم میتونه نشانه خیلی از بیماری ها باشد که شما روز اول باید برای پیگیری از حاد شدن بیماری به دامپزشکی مراجعه میکردید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 110. علی عبادی گفته:

  من سگ پامر اشپیتز دارم ۸ ماهشه خیلی انرژی دارع نمیدونم باید چیکار کنم غذاشم گفتن جگر مرغ بدع نمیدونم چطوری ارومش کنم؟!

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   سعی کنید توی روز باهاش بازی کنید و روزی یک بار توی محیطی خلوت برای تخلیه انرژیش بگردونیدش. برای غذا هم یا از غذا خشک استفاده کنید و یا مرغ آب پز بدون ادویه و نمک و سیر و پیاز به همراه هویج و سیب زمینی،استفاده کنید.

   دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

 111. لاله گفته:

  سلام من يه toy poodel يك سال و نيمه دارم فقط غذاي نرم ميخوره عين فرني خودم يه تكه سينه ي مرغ يه عدد هويج يه عدد كدو دو يا سه تا لوبيا سبز و يه تكه سيب زميني يه تكه كلم بروكلي و يه تكه ي كوچيك فلفل دلمه ايي و دو سه قاشق ارد برنج ميزم ميپزم بعد پوره ميكنم همه شون با هم براي سه يا چهار روز ميزار فريزر هر وعده غذايي بهش ميدم ميخوره چند روزي هست كه يه مقدار هم غذاي خشك قاطي ميكنم خداروشكر ميخوره
  فقط نگران اين هستم كه بايد حتىا غذاش نرم باشه ايا اين مشكلي براش نداره
  البته تشويقي هاشو ميخوره ولي غذاش حتما بايد نرم باشه ممنون ميشم راهنماييم كنيد

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   به هیچ وجه از غذاهای پوره ونرم استفاده نکنید و حتی برای میکس از میکس درشت استفاده کنید چون دندانها و فک سگها در حالتی قرار دارد که غذاهای نرم و پوره ای تنبلش میکند.
   کم کم از غذای خشک و میکس درشت غذا استفاده کنید تا عادت کند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 112. پويان گفته:

  سلام سمن شيتزو تردير است بردمش دامبپزشكي امپول كك و كنه بهش زد امكان داره دوباره بگيرد اگر به مكاني برود

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   ضد انگل اگر طبق برنامه تکرار شوند پیشگیری کننده از ابتلا به انگل هاست .تکرار ضد انگل هر سه ماه یک بار است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 113. آیدا گفته:

  سلام
  مصرف پیاز برای سگ ممنوعه اما میخواستم بدونم اگه زمان پخت تکه ای مرغ ، داخل اب مرغ یک عدد پیاز بریزیم ولی فقط از مرغ تغذیه کنه هم ضرر داره ؟ چون وقتی بدون پیاز پخته میشه بعداز بو کشیدن به سختی میخوره
  ممنون و سپاسگزارم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   پیاز و سیر و ادویه جات جز ممنوعیات غذایی حیوانات خانگی است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 114. پرستو گفته:

  درود. یه سگ هشت ماهه شیتزو دارم. اوایل غذای خودش رو با دل و جان میخورده. اما متاسفانه همسرم چند بار از غذای ما بهش داده بهمین دلیل اصلا الان غذای خودش رو نمیخوره. خشک ، تر . کنسروی همه مدل و همه مارک. هیچ کدوم. حتی ترکیب غذای خودمون و اون رو هم امتحان کردیم جواب نگرفتیم. دکتر هم بردم . یه پودر داده که با غذای خودش قاطی کنم که تمایل پیدا کنه اونم جواب نداده، چهار روز گذشته و من همچنان راه های مختلف رو امتحان میکنم . به غذای خودش که پودر زده غذای خودم رو اضافه کردم باز نمیخوره. به شدت گرفتار این موضوع شدم، میخوام همه تلاشم رو بکنم تا به شرایط قبل برگرده. در انگلستان زندگی میکنم و همه نوع غذاهای خوب هست. که دوست دارم فقط از غذای خودش استفاده کنه. اینم بگم در روز چند تکه تشویقی . انواع استخون‌ها ، مرغ های اسلایسی. بیکن ها. سیب زمینی ها. مخصوص خودش رو داره و اونا رو دوست داره و میخوره. اما غذای خودش اصلا نمیخوره. لطفا کمکم کنید. و اینکه چقدر تحمل کنم این شرایط رو . و غذای خودم رو ندم ، نمیخوام بیش از حد گرسنه بمونه ، دلم براش میسوزه . چون اشتباه خودمون بوده. سپاس از لطفتون.

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   پِت ها میتوانند تا بیشتر از ۲۴ساعت گرسنه بمانند .
   مجبور هستیم از این روش استفاده کنیم که تا چند ساعت گرسنه اش بگذارید تا غذایش را بخورد .در غیر اینصورت تنوع غذایی و عوض کردن عادت های غذایی باعث کاهش اشتهایش میشود.

   دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

  • درنا گفته:

   سگ منم اومد پیشمون۲سالش بود و صاحب قبلی فقط اسکلت مرغ بهش میداد و غذای خشک من هرکاری کردم نخورد
   الان یک ماهه دیگه بهش اسکلت ندادم وبامشورت با دکتر یه دونه غذای خشک را میندازن توی دهنش دهنش را یه مدت کوتاه میگیرم بعد دهنشو باز می‌کنه و تفش می‌کنه اما من ادامه میدم تا بالاخره تسلیم میشه و کم کم از دست خودم میخوره
   هفته اول خییلی ضعیف شد و از گرسنگی آب زرد آورد بالا اما مجبور شد بخوره دکتر به من گفت تا یه هفته طاقت میاره و بالاخره میخوره و طوریش نمیشه
   و همینم شد الان از تو دست خودم یکم یکم میخوره همون غذایی که قبل می‌خورده را بهش بدین
   فک نکنم شما نیاز باشه بهش گشنگی بدین از همون روش استفاده کنین جواب بده

   • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

    دوست عزیز سلام

    ممنونم از راهنماییتون.
    دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 115. ایلیا گفته:

  سلام خسته نباشید…من یک سگ هاسکی دارم…خوردن خون برای سگ ضرر داره؟؟؟؟؟جواب بدین ممنون میشم و بگین لطفا چا ضرری داره چون یک بار سگ من خون خورده

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   از تکرار دوباره این عمل خودداری کنید.
   احتمال اینکه خون الوده و بیماری زا باشد زیاد است.

   دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

 116. Mehrnaz گفته:

  سلام ببخشید مثل اینکه امروز یکی از اقوام ما به اشتباه به سگم که شیتزو تریر شیش ماهست بال مرغ خام داده و امشب سگم کف زرد رنگ استفراغ کرد میشه کمکم کنین چیکار‌ کنم؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام
   برای یکبار ایرادی ندارد و احتمالا کمی در هضم دچار مشکل شده است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 117. نگین گفته:

  سلام ببخشید من یه سگ ۴ ماهه پامرا دارم یک تکه پارچه رو خورده و به صورت مجدد استفراغ میکنه و غذا نمیخوره فقط آب میخوره چکار کنم؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام
   در اینجور مواقع سریعا به دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 118. Mahdi گفته:

  با سلام من دو تا توله هاسکی دوماهه دارم که واکسن هم نخوردند یک اینکه قیمت واکسن چقدره و دو اینکه آیا غذای خشک نوتری مخصوص توله سگ براشون ضرر داره چون خیلیا میگن نوتری بده؟؟؟؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عریر سلام

   قیمت واکس را باید از کلینیک های دامپزشکی مطلع شوید .
   خیر ضرر نداره.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 119. Hamid asta گفته:

  سلام . من سگم شیتزو هستش ۱ سال و نیم سنش هست از دیروز روی بدنش چیزایی شبیه به جوش در اومده که روی دست و پاش زیاده خودش رو هم میخوارونه از چی میتونه باشه؟

 120. Amin.nb گفته:

  سلام خسته نباشید من یک عدد پیتبول دوماه نیمه دارم از دیشب دوبار غذا رو اورد بالا مثل اینکه کاغذ روزنامه خورده بود حالا یکم بی حال شده ایا نیازه ب دامپزیک ببرمش

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام
   اگر بی حالی ادامه دار بود و همراه با اسهال و استفراغ بود سریعا به دامپزشک مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 121. حمیدرضا گفته:

  سلام دکتر سگم ۳ ماهه هست
  استخون مرغ خورده دوروزه هرچی میخوره بالا میاره
  دسترسی ب دامپزشک ندارم
  دارم سکته میکنم
  کمکم کنید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   خوردن استخوان برای سگ بسیار پر خطر است.
   آرامش خودتان را حفظ کنید و با خوراندن آب و نان نرم کمک کنید باقی مانده استخوانها از دستگاه گوارشش عبور کند.
   حواستان به مدفوعش باشد تا از دفع استخوانها مطمئن شوید .
   اگر بعد از ۷۲ ساعت تکه های استخوان را در مدفوع مشاهده نکردید سریعا به دامپزشک مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 122. فاطمه محمدی گفته:

  سلام من دوتا توله دوماه و نیم هاسکی دارم ک بعضی وقتا شیر میخورن کمیش رو بالا میارن یعنی مشکلی دارن؟؟؟؟در ضمن من میخام از غذای خونگی تغذیه بشن البته براشون بدون پیاز و ادویه و نمک درست میکنم امکانش هست؟

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   لطفا از شیر خشک مخصوص توله سگ استفاده فرمایید. شیر گاو و شیر خشک های دیگر معمولا باعث مشکلات گوارشی در توله سگ ها می شوند. بله، می توانید از غذاهای خانگی بدون نمک، ادویه و پیاز برای تغذیه آنها استفاده فرمایید. البته لطفا از غذاهای متنوع مانند برنج، مرغ، ماهی، سیب زمینی، هویج، نان، تخم مرغ، سبزیجات و غیره استفاده فرمایید که مواد تغذیه ای لازم مانند فیبر، کربوهیدرات، پروتئین، اسیدهای چرب، ویتامین ها و مواد معدنی لازم دوران رشد به بدن او برسد. غذاهای خشک کامل مخصوص توله سگ، مناسبترین گزینه برای تغذیه توله سگ ها هستند زیرا تمام مواد مورد نیاز دوران رشد سگ را به صورت بالانس شده دارا می باشد.

   دکتر اعتضادی

   • Nooshin گفته:

    سلام من ی سگ حدود ۵۰ روزه پیدا کردم بردم دکتر گفت مرغ پخته و اب مرغ بهش بده .
    هرچی میخوره بالا میاره ی روز در میون و اینکه مدفوعش همیشه شل و سبز رنگه. و خیلی خاک و گل میخوره وقتی خاک بستر گربه هام رو میبینه وحشیانه حمله میکنه ب خاکشون ک بخوره ازش.ب نظرتون باید چیکارش کنم.؟حواسشم پرت میکنم دعواشم میکنم اسباب بازی هم بهش میدم اما فقط خاک میخواد.تموم گلدونامو شکونده ک خاک بخوره

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     سگ شما پیکاخوار یا گند خوار شده است که بدلیل کمبود املاح خاصی در بدنش است که با نظر دامپزشکش و آزمایشات لازم مشخص شده وباید مکمل های لازم را برایش تهیه کنید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   معمولا خوردن چند هسته آلبالو برای سگ مشکلی ایجاد نمی کند و دفع خواهد شد. منظورتان از سمی را متوجه نشدم. اگر منظورتان این است که آلبالو ها سم پاشی شده بودند. اگر خوردن آن در سگ شما مسمویت و مشکلات گوارشی ایجاد نکرده است، جای نگرانی نیست. در صورت مشاهده علائم مسمومیت مراجعه به دامپزشک ضروروی می باشد.

   دکتر اعتضادی

 123. KAMRAN گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت شما
  ببخشید سگ من که از نژاد آلابای هستش یه پلاستیک فریزر کامل ک آغشته به گوشت بود( فک کنم به خاطر همین )کامل خوردش
  میخواستم بدونم اگه خدای نکرده مسدود شدنی در لوله گوارش ایجاد شه چه کار باید کرد؟آیا میشه غذایی بهش داد ک از طریق مدفوع پلاستیکو دفع کنه ؟؟(تقریبا ۵_۴ماهشه)ممنون میشم رااهنماییم کنین

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   اجسام غیر قابل هضم کوچک معمولا دفع خواهند شد. لطفا به دفع مدفوع حیوان توجه داشته باشید، اگر طی ۲۴ ساعت مدفوع نکرد احتمال انسداد روده وجود دارد در غیر این صورت جای نگرانی نیست. در صورت انسداد، مراجعه به دامپزشک ضروری می باشد.

   دکتر اعتضادی

   • نیکزاد گفته:

    سلام دکتر وقتتون بخیر من یه توله هاسکی ۳ ماهه دارم که عاشق جورابه و حدود دو هفته پیش یه جوراب مردونه بلند رو خورده بود و کلی سنگ و آشغالای دیگه که ۴ روز مریض بود و فقط بالا میاورد و چندین بار بردمش دکتر و بالا آورد نصفشو و نصفشو دفع کرد،امروز داداشم جورابش رو درآورد و حواسش نبود و سگم خورد،جورابش کالج و کوچیک بود الان باید چیکار کتم؟؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     تا ۴۸ ساعت باید دفعش و یا بالا بیاورد.اگر دفع نشد به دامپزشکی مراجعه کنید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 124. متین گفته:

  سلام من یه ژرمن دوماه دارم بد شنیدم تشویقی براش خوب نی نباید بش بدم ایا درسته بدونه تشویقی چجوری تربیتش کنم اخه

   • محمودرضا اعتضادی گفته:

    با سلام،

    البته تشویقی ها معمولا جایگزین غذای اصلی در سگ نمی شوند. می توان در کنار غذاهای اصلی از آنها برای آموزش و ترغیب او به بازی و غیره استفاده کرد. بر طبق توصیه روی جلد تشویقی، می توانید مقدار روزانه آن را تشخیص دهید. البته با توجه به نوع و مواد تشکیل دهنده تشویقی ها میزان روزانه آن متفاوت می باشد.

    دکتر اعتضادی

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   تربیت سگ را معمولا از ۶ ماهگی شروع می کنند. تشویقی های نرم ضرری برای او ندارد و معمولا دارای ویتامین و مواد معدنی لازم می باشند که برای او مفید نیز هست. تشویقی های تربیتی ریز مناسبترین تشویقی برای آموزش سگ ها هستند.

   دکتر اعتضادی

  • آتنا گفته:

   بدون تشویقی که نمی‌شه سگت رو تربیت کنی. سینه مرغ رو بدون آب بپز، بعد ریش کن و بذار توی فر که خشک بشه از اون هر بار به اندازه یه دونه برنج به عنوان تشویقی بده. توی یه روز به اندازه یه قلیه کوچیک مرغ بیشتر نمی‌خوره اینجوری. اگه هم تشویقی آماده می‌خری اونا رو هم ریز ریز کن که زیاد نخوره.

 125. Iliya گفته:

  من یه سگ چهار چشم نژادشو درست نمیدونم از فردی میخوام بگیرم که سگش بچه دار شده خواستم منو برای بزرگ کردنش راهنمایی کنید

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   تبریک عرض می کنم. ابتدا جای مناسب برای نگهداری او انتخاب فرمایید. بنا بر سن او شاید احتیاج به شیر دادن به او باشد از شیر خشک مخصوص سگ ها استفاده فرمایید. سپس بعد دو ماه می توانید از غذای خشک توله سگ برای او استفاده فرمایید. برای جلوگیری از بیماری ها حدود ۴۵ روزگی به دامپزشک مراجعه فرمایید که واکسیناسیون و انگل زدایی انجام گردد. برای اطلاعات تکمیلی می توانید بلاگ های مرتبط ترجمه شده را در سایت سیناوت مطالعه بفرمایید.

   دکتر اعتضادی

 126. سمیرا گفته:

  سلام من یه سگ پامر ۴ ماهه دارم که خودم ریزش مو دارم و دیدم سگم بعضی وقتا موهای من تپ دهانشه و بیرون میکشم از دهانش. میترسم خورده باشه و تو معده اش مشکل ایجاد کنه !

 127. Omid گفته:

  سلام.من یه توله ژرمن ۴۸ روزه دارم،تقریبا از یک روز بعد از واکسیناسیونش مدفوعش شل شده و غذا هایی ک میخوررو بالا میاره،اما اصلا بی حال نیست،من چیکار باید بکنم الان؟خیلی نگرانیم…

 128. محمد علی سعادتی گفته:

  سلام من چند روز پیش یه توله سگ روبه زور ازدست یه معتاد که داشت کتکش میزد گرفتم آوردنش تو حیاط خونه که آب و غذا بدم ولش کنم دخترو پسرم دیووننش شدن نمی‌زارم حالا سوال اینه که خطری ندارد و حتما باید واکسن بخوره یا قرص و دارو .ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   درود بر شما. برای سلامتی خود سگ و بچه های شما. بهتر است واکسیناسیون و انگل زدایی کامل انجام شود و چک آپ کلی توسط دامپزشک انجام گیرد. با رعایت این مسائل هیچ خطری متوجه بچه ها نیست.

   دکتر اعتضادی

 129. علی سبزی گفته:

  سلام ببخشید من یه سگ دورگه سرابی دارم حدود ۲ ماه از امروز ظهر هیچی نمیخوره و به اسهال خونی مبتلا شده و یهو خیلی وزن کم کرده حالش خیلی وخیمه خیلی بی حاله و توی انترنت سرچ کردم علائمش مثل عفونت پاروا هست میخواستم ببینم چه چیزی براش خوبه باید چیکار کنم؟؟

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   بله، اگر واکسن آن تزریق نشده باشد به احتمال بسیار زیاد عفونت پاروا ویروس است. لطفا سریعا به دامپزشک مراجعه فرمایید تا درمان لازم انجام گیرد.

   دکتر اعتضادی

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   سگهای هاسکی سرما دوست هستند و چون یخ چون آنها را خنک می کند، بسیار دوست دارند. البته خوردن یخ به صورت طولانی مدت به دندان های آنها آسیب می رساند.

   دکتر اعتضادی

 130. Alii گفته:

  سلام خسته نباشید،سگ من شیتزو تریر هست یک هفته پیش یک تکه پارچه رو قورت داد و شکمش هم کار میکنه،میخواستم بدونم مشکلی رو براش به وجود نمیاره چون من متوجه دفع شدنش نشدم هنوز اما شکمش کار میکنه؟و سؤال دیگم این بود که سگ من خیلی بد بچه هست با بچه ها رابطه خوبی نداره و تا میان طرفش عصبانی میشه و صدا میده با جایزه دادن هم درست نشده چیکار باید کنم

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   اگر بعد یک هفته شکمش کار می کند جای نگرانی نیست و احتمالا دفع شده است.
   در رابطه با سوال دوم، این یک مسئله رفتاری است که می توانید از مربی های سگ برای رفع این مشکل کمک بگیرید.

   دکتر اعتضادی

 131. ارغوان گفته:

  سلام وقت بخیر من یه توله شیتزو یک ماهه دارم که امروز خیلی خیلی کم خمیر مالت دادم بهش ۵ ساعت خیلی بیحال نگرانشم

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   خمیر مالت معمولا برای دفع گلوله های مویی دستگاه گوارش گربه استفاده می گردد. البته مالت حاوی ویتامین B می باشد که برای حفظ سلامت پوست و مو بسیار مفید است. اگر خمیر مالت خالص باشد و افزودنی های دیگر نداشته باشد مشکلی برای سگ ایجاد نخواهد کرد. توصیه می کنم از خمیرهای مولتی ویتامین یا تقویت کننده مخصوص سگ برای تغذیه او استفاده فرمایید.

   دکتر اعتضادی

 132. M گفته:

  سلام من یه سگ هاسکی ۱ ماه دارم از وقتی که بهش شیر خشک میدم اسهال شده، دیشب یکم سیب زمینی آبپژ با کمی تخم مرغ آبپز که بعد از چند ساعت استفراغ کرد ولی بی حال نیست میشه بگید باید چی کار کنم خیلی نگران شم دیگه نمی دونم چی بدم بخوره؟

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   لطفا از شیر خشک انسانی برای تغذیه توله سگ استفاده نفرمایید. فقط از شیر خشک مخصوص سگ استفاده کنید.
   از غذاهای بسیار ساده مانند برنج پخته، ماست و مرغ آبپز بدون نمک و ادویه و پیاز برای تغذیه او استفاده کنید و آب تمیز همیشه در دسترس حیوان باشد.
   اگر بعد ۲۴ ساعت اسهال و استفراغ رفع نشد لازم به مراجعه به دامپزشک می باشد.

   دکتر اعتضادی

 133. مهسا گفته:

  سلام من یه سگ هاسکی ۳۴ روزه دارم امروز وقتی تویه حیاط برده بودمش یهو حواسم نبود یه پر کبوتر البته کوچک حدودا سه سانتی خورد می خواستم بدونم مشکلی براش پیش نمیاد براش؟

   • sara گفته:

    سلام
    من ی سگ شش ماه دارم ک وحشیه
    ی چنوقتی بهش اسکلت مرغ پخته میدادم میخورده دیگ بهش ندادم تا چنوقت پیش دوباره بهش دادم خورد اما زیاد با اشتها نه اما الان دوروزه لب ب هیچی نزده بهش برنج نون اسکلتم دادم اما نخورده همش اب میخوره چیکار کنم

    • محمودرضا اعتضادی گفته:

     با سلام،

     احتمال مشکلات گوارشی و یا دهان و دندان وجود دارد. احتیاج به معاینه دامپزشک می باشد. توصیه می شود برای تغذیه او از غذای خشک کامل توله سگ استفاده فرمایید.

     دکتر اعتضادی

     • اسماعیل گفته:

      سلام خسته نباشید من دوتا سگ دارم ۱سال و نیمشون دوتا ماده یکی هاسکی یکی ژرمن ماهی میشه بهش داد

 134. نرگس گفته:

  سلام من یه توله سگ روتوایلر۲ماهه دارم که دیروز تازه واکسنشو زدم حواسم نبود دیشب بند لباس بلندی تقریبا ۵۰سانتی خورد خیلی نگرانشم چیکار کنم دفع میکنه؟توروخدا راهنماییم کنید

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   امکان دارد که استفراغ کند و آن را خارج کند یا از طریق مدفوع دفع شود. اگر طناب بزرگ باشد و گلوله شده باشد احتمال انسداد روده بوجود می آید. اگر طناب خارج نشد و در عرض یک روز مدفوع نکرد لازم است که به دامپزشک مراجعه فرمایید.

   دکتر اعتضادی

 135. یلدا محمدی گفته:

  سلام خسته نباشید لطفا خواهشا جواب بدین سگ من شیتزو مالتیز۹ماهه هستش ی استخون کتف قورت داد خیلی نگرانشم باید حتما عمل بشه یا دفع میشه؟

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   استخوان کتف گوسفند جزو استخوان های پهن محسوب می شود. با توجه به شکل استخوان احتمال قورت دادن استخوان کامل کتف توسط سگ شما ضعیف است. معمولا سگ استخوان را کم کم گاز میزند و خورد می کند و ذره ذره آن را می خورد تا حدی که بتواند آن را قورت بدهد این کار را ادامه می دهد. معمولا توصیه می شود که اگر به سگ استخوان می دهید وقتی اندازه آن کوچک شد آن را از دسترس او دور کنید.
   در مورد سگ شما با توجه به شکل استخوان کتف و جثه سگ شما تصور من این است که آن را تا حد زیادی خورد کرده و سپس آن را بلعیده است. معمولا مشکلی ایجاد نخواهد شد. فقط لطفا توجه داشته باشید که مدفوع کند.
   در بدترین حالت ممکن اگر بعد یک روز مدفوع نکرد یا مدفوع سیاه رنگ شد لطفا او را پیش دامپزشک ببرید.

   دکتر اعتضادی

 136. علي رضا گفته:

  سگم شيتسو يك سالشه
  صبح ديدم وازلين خورده
  داره دفع ميكنه خورد خورد
  چربي چجوري از سيستمش زودتر دفع بشه ؟
  ضررش چي هست و چقدر ميمونه
  سپلس فراوان

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   لطفا مواد آرایشی و بهداشتی را از دسترس سگتان دور نگه دارید. احتمال زیاد باعث شل شدن مدفوع و اسهال و در شرایط مصرف زیاد باعث استفراغ خواهد شد. ولی خوشبختانه وازلین مسمومیت زا نیست و دفع خواهد شد. لطفا غذای خشک و آب فراوان در دسترس او قرار دهید. در عرض چند روز کاملا از بدن دفع می شود.

   دکتر اعتضادی

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   معمولا با خوردن مقدار کم سیر و یا پیاز برای سگ مشکلی پیش نمی آید. ولی به هر امکان دارد که مدفوع او کمی شل شود که بزودی رفع خواهد شد. لطفا برای آینده سیر و پیاز را از دسترس او دور نگه دارید.

   دکتر اعتضادی

 137. پریسا گفته:

  سلام ،من یک سگ تریر دارم ۳ساله گردو خیلی دوست داره البته پاک شده و می خواستم بدونم براش ضرری نداره در خصوص مصرف روغن کنجد هم ممنون میشم اطلاعات بدین. سپاس از شما

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   گردو منبع غنی فسفر، کلسیم، آهن و منگنز می باشد . البته توصیه می شود برای سگ به میزان کمی استفاده شود در صورت مصرف کم مشکلی برای او پیش نخواهد آمد.
   روغن کنجد منبع غنی Omega-6، پروتئین و آنتی اکسیدان ها می باشد و مصرف آن برای سگ خوب و بلامانع است. مصرف زیاد آن ممکن است باعث شل شدن مدفوع سگ شود.

   دکتر اعتضادی

 138. مهدیه گفته:

  سلام خسته نباشین من سگم که شیتزو تریر هست همیشه گردن مرغ و پای مرغ ابپز میدم ولی یه وقتایی هم غذای خوردمون مثل قرمه سبزی خورشت قیمه با برنج یعنی غذای چرب هم چون دوست داشت همیشه دادم الان یک هفتس روزی یک بار زرداب بالا میاره مدفوعش خوبه شیطنتش و بازیش خوبه تخمه و بادام زمینی هم خورده شیر هم معمولا یه روز در میوم میخوره.امروز با دامپزشکش صحبت کردم گفت چند روز غذای خشک بده معدش ناراحت شده میخواستم ببینم مشکل خاصی نیست؟فقط از همون تغذیه هست یا مریض شده خدایی‌نکرده

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   لطفا به گربه خود غذای خانگی ندهید. غذا خانگی حاوی مقادیر زیادی پیاز، نمک و ادویه می باشد که برای تغذیه گربه مناسب نیست و باعث بیماری های گوارشی می گردد. لطفا از غذای خشک استفاده فرمایید و برای رفع مشکلات گوارشی از پودر پروبیوتیک گربه نیز می توانید استفاده نمایید.

   دکتر اعتضادی

  • پوریا گفته:

   مهربانی بیش از حد ناخواسته قاتل میکنه آدمو.
   ولی این مورد حالا نگران نباشید
   حتما خوب شده تابحال.
   ولی پروتئین بهتره ک بدین جا چربی جات و ..‌‌

 139. نسیم گفته:

  با سلام و وقت بخیر خدمت شما، و تشکر بابت پاسخ دهی عالی و سریعتون، من یک هاسکی ۶ماهه دارم ، از سه ماهگی گاهی وقتی از خواب بیدار میشه مردمک یه چشمش کوچیک میشه و رنگ چشمش خیلی روشن میشه،انگار کم بینا میشه، اتفاق و ضربه ای هم به سرش وارد نشده نظر شما در این باره چیه ؟ چه کاری باید براش انجام بدیم

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   متشکرم، وقت شما هم بخیر،

   بعد بیدار شدن از خواب تا چشم خودش را با نور محیط تطبیق دهد اندکی زمان می برد و در این فاصله مردمک تنگ می شود تا از ورود نور زیاد به داخل چشم جلوگیری کند.
   در رابطه با روشن شدن رنگ چشم، اگر مقدور است در هنگام تغییر رنگ چشم عکس واضحی از هر دو چشم در قسمت مشاوره با دامپزشک ارسال بفرمایید، تا بتوانم بهتر راهنمایی کنم.

   دکتر اعتضادی

  • پوریا گفته:

   منم یه مالاموت دارم دوماه نیمشه.
   نگران نباشید.
   انرژی مثبتشو‌ بگیر ببین چقد ب کائنات نزدیکتری از فردا

 140. نادیا گفته:

  سلام من به سگم که تازه زایمان کرده بود غذای خشک دادم ۲روز بعد ۳تا از توله هاش مرد احتمال داره به خاطر غذای خشک باشه،☹️

 141. فاطیما گفته:

  سلام من به سگم‌ماهی نمیدم…امروز پوست ماهی به اندازه ای یه تیکه ماهی هواسم نبود برداشت خورد فقط پوستشو…خطرناکه؟؟فقط همین‌یبار خورد

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   سلام،

   خیر، مشکلی به وجود نمی آید. ماهی سرشار از امگا ۳ و فسفر و … می باشد. فقط توجه داشته باشید پوست ماهی یا گوشت ماهی که برای او استفاده می فرمایید بدون ادویه طبخ شده باشد.

   دکتر اعتضادی

 142. مینا گفته:

  با سلام. همه کامنت ها و پاسخ ها را مطالعه کردم. من یک توله بومی دارم که در حیاط نگهداریش میکنم. همه چیزش مرتبه فقط جدیدا موهاش زیاد میریزن. چکار باید بکنم؟ دامپزشکش واسش یک آمپول نوشته ولی نتونستم آمپولو پیدا کنم. غذا هم روزی یک وعده غذای خشک و دو وعده غذای تازه شامل مرغ و برنج و سیب زمینی و هویج که مثل سوپ میپزم واسش میخوره. چرا باید ریزش مو داشته باشه؟

  • محمودرضا اعتضادی گفته:

   با سلام،

   ریزش مو علل مختلفی می تواند داشته باشد. هم به صورت طبیعی و فصلی و به علت بیماری های مختلف نظیر بیماری های انگلی، قارچی، مسائل تغذیه ای و هورمونی و غیره. غذایی که به او می دهید مناسب است. اولین قدم بررسی و تشخیص علت ریزش مو است. اگر دکتر دامپزشک برای او آمپول تجویز کرده احتمالا تشخیصی برای او گذاشته و درمان را شروع کرده است. لطفا مجددا برای تهیه دارو اقدام نمایید اگر پیدا نشد از دکتر دامپزشک خودش برای جایگزینی دارو با یک داروی مشابه موجود در بازار راهنمایی بگیرید.

   دکتر اعتضادی

 143. نسیم گفته:

  سلام ، امروز وقتی سگم رو از بیرون آوردم روی سرش متوجه یه کنه شدم، اومدم جداش کنم سرش تو بدنش موند ، آیا این مشکلی پیش میاره، یا باید پیش دکتر ببرم؟