8 کاری که هرگز نباید با گربه خود انجام دهید!

8 کاری که هرگز نباید با گربه خود انجام دهید

8 کاری که هرگز نباید با گربه خود انجام دهید!

نویسنده: کتی بلومنستاک

مترجم: دکتر محمودرضا اعتضادی

با وجود یک یا دو گربه در خانه، ممکن است بعضی اوقات حتی بهترین و دلسوزترین صاحبان حیوانات خانگی هم به تنگ بیایند و از توجهات خویش نسبت به گربه خود بکاهند. حتی ساده ترین و کوچکترین سهل انگاری ها و تغییرات رفتاری صاحبان گربه ها ممکن است پیامدهای بزرگی در سلامت گربه ها و کیفیت زندگی آنها داشته باشد. در اینجا 8 کاری که شما هرگز نباید با گربه های خود انجام دهید آمده است.

توجه داشته باشید مقاله  “8 کاری که هرگز نباید با گربه خود انجام دهید” به عنوان یک راهنمای کامل و قطعی برای مراقبت از گربه ها نوشته نشده، بلکه به عنوان یک یادآوری برای طرز تعامل روزانه و نگهداری صحیح گربه های محبوبتان است.

هدف ما این است که صاحبان گربه از طریق پیشنهادات ارائه شده، مواردی را که اغلب نادیده گرفته می شود و باعث نگرانی می شود را مورد توجه قراردهند. تیم  PetMD تقلید کردن را توصیه نمی کند، این مطالبی که در اینجا گردآوری شده است، برای اندازه گیری دقیق مسائل نیست و بیشتر برای گرفتن ایده برای مواجهه با مسائل مربوط به گربه خانگی شماست.

درمان کک یا کرم قلبی را نادیده بگیرید!

گربه شما در داخل خانه است و به ندرت با حیوانات دیگر تماس پیدا می کند. پس چرا نگران پیشگیری آلودگی با کک و کرم قلبی برای گربه داخل خانه باشم؟ باور کنید یا نه، کک ها و پشه هایی که ناقل کرم های قلبی هستند، می توانند به راحتی به خانه شما وارد شوند و مشکلات بزرگی را برای گربه های شما به وجود آورد. ممکن است گربه شما پس از ملاقات یک دوست و بازی با سگ یا گربه آنها دچار آلودگی شود و همچنین پشه های ناقل می توانند از طریق یک درب یا پنجره ای که فقط چند ثانیه باز است وارد شوند و گربه شما را مبتلا کنند.

خبر خوب این است که با توجه در دسترس بودن طیف بزرگی از محصولات پیشگیری و درمان کننده، حفظ گربه ها ازکک و کرم قلب بسیار آسان است. (واقعیت نه چندان خوب: درمان قطعی برای از بین بردن کرم های قلبی در گربه ها وجود ندارد و عفونت ها می توانند کشنده باشند).

گربه خود را خارج از منزل بدون نظارت رها کنید!

فکر می کنید ایده خوبی است که گربه شما بدون قلاده در مدت طولانی برای کشف محیط پیرامونش در بهار به گشت زنی خارج از خانه بپردازد؟  او می داند که کجا زندگی می کند و هرگز سرگردان نمی شود، درست است؟ اشتباه. واکنش گربه خانگی شما به فضای بزرگ خارج از منزل ممکن است کنجکاوی، سردرگمی و یا ترس باشد.

ممکن است داخل ترافیک خودروها گرفتار شود یا وقتی که با یک سگ عجیب و غریب رو به رو می شود، در حال فرار سقوط کند با بین بوته ها گیر بیفتد. بنابراین بهتر است زمانی که گربه محبوبتان را بیرون می برید تمام مدت در کنار او حضور داشته باشید و برای راحتی خیال خودتان و سلامتی او از قلاده و مهار مناسب استفاده کنید.

پنجره ها را باز بگذارید!

پنجره های باز می توانند خطر بالقوه ای را برای گربه های کنجکاو ایجاد کنند. هیجان ناشی از دیدن پرواز یک پروانه ممکن است باعث شود گربه محبوبتان او را تعقیب کند و پا به دنیای ناشناخته و پرخطر بیرون بگذارد. اگر در هنگام وقوع حادثه در محل کار باشید، ساعت ها می گذرد، قبل از اینکه متوجه شوید گربه شما آسیب دیده یا گم شده است.

بنابراین ساعاتی که در منزل نیستید برای حفظ امنیت گربه خود، اطمینان حاصل کنید که یا پنجره ها کاملا بسته هستند یا فقط درحد چند سانتیمتر باز هستند.

ویزیت دامپزشکی را نادیده بگیرید! 

گربه شما سالم به نظر می رسد. او خوب غذا می خورد، خوب به نظر می رسد و فعالیت طبیعی دارد. اما گربه ها، مانند انسان ها، می توانند مشکلات جسمی ظریفی را تجربه کنند، از بینایی نامناسب تا اختلال عملکرد کلیه. گربه ها در پنهان کردن مشکلات و دردهای خود استاد هستند. ویزیت سالانه دامپزشکی می تواند شروع هر گونه مشکلات بهداشتی را تشخیص دهد و مشکلات جزئی را قبل از حاد و خطرناک شدن آنها درمان کند.

دکتر برد لورا از بیمارستان حیوانات کوچک سنکا به petMD  گفت: “به صورت حداقل، شما باید اطلاعتی در مورد سلامتی گربه خود با توجه به تاریخ داشته باشید که در صورت بروز هر گونه مشکل، سابقه بیماری مشخص باشد و کمتر موجب غافلگیری شود”.  بنابراین بهتر است با دامپزشک مشورت کنید.

وقت رانندگی گربه خود را روی پای خود نگه دارید!

اکثر گربه ها دوست ندارند وقت مسافرت با ماشین، در باکس  کوچک خود بمانند، اما یک گربه آزاد در یک وسیله نقلیه موتوری می تواند بسیار خطرناک باشد و مثل یک موشک به این ور و آن ور برود، موجب حواس پرتی و انحراف راننده شود، به خود آسیب برساند یا از پنچره به بیرون بپرد. با یک گربه آزاد در ماشین، رسیدن به مقصد فاجعه است. برای یک سفر ایمن، گربه خود را داخل باکس قرار دهید و باکس را روی صندلی عقب بگذارید. از قرار دادن باکس در صندوق عقب پرهیز کنید که باعث وحشت گربه می شود.  

گربه خود را به زور از روی میز هل دهید!

کنجکاوی یک گربه اطراف ظرف مرغ سرخ شده روی میز آشپزخانه ممکن است برای شما آزار دهنده باشد، اما او سزاوار نیست که مانند یک بچه گربه غریبه خیابانی با او رفتار شود. هل دادن یا پرتاب کردن گربه، می تواند باعث سرخوردگی او شود و هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی به او آسیب برساند. همیشه با گربه خود با ملایمت رفتار کنید. در این صورت، گربه شما هم بیشتر به خواسته های شما احترام می گذارد.

مسواک زدن برای گربه لزومی ندارد!

گربه ها دوست ندارند هر کسی مرواریدهای سفید دهانشان را لمس کند و بی میل بودن گربه ها برای باز کردن کامل دهان خود برای انجام نظافت دندان ممکن است شما را متقاعد کند که برای حفظ لبخند زیبای آنها، تشویقی محافظت از دندان کافی است.

اما در نهایت، انباشت پلاک ها به تارتار تبدیل می شود که می تواند به درد و حتی به از دست رفتن دندان در گربه ها منجر شود. مسواک زدن دندان های گربه در هر روز یا حداقل چند بار در هفته، بهترین راه نگه داشتن لثه ها و دندان های سالم است و همچنین باعث کاهش هزینه های گزاف پرکردن و جرمگیری دندانپزشکی است.  

هربال (گلوله مو) را نادیده بگیرید!

گربه ها دائما مشغول مراقبت و لیسیدن خود هستند و زبان آنها دائما مشغول جمع کردن خز و موهای سست از روی بدن است، که در نهایت پس از آن بلعیده می شود. هنگامی که گربه شما دچار هربال (جمع شدن گلوله مو در معده) می شود، احتمالا کمی ناآرام و آزاردهنده می شود و به خود می گویید، گربه ها همین جوری هستند دیگه! و به تمیز کردن بهم ریختگی ها می پردازید.

اما وقت گذاشتن برای برس کشیدن گربه ها باعث می شود بیشتر موهای سست به برس بچسبد و هربال به میزان قابل توجهی کاهش یابد. با این کارهم گربه ها از این توپ های مویی نمی گیرند هم به فرش اتاق نشیمن کلی موی گربه نمی چسبد.

هربال های مکرر می توانند نشانه ای از بیماری دستگاه گوارش باشند. اگر مجبور باشید بیش از یک یا دوبار در ماه گربه خود را تمیز کنید، حتما با دامپزشک خود صحبت کنید.

مصرف خمیر مالت بصورت روتین می تواند باعث عدم تشکیل گلوله مویی در معده و دفع آن شود.

منبع: PetMD

1,515 دیدگاه برای “8 کاری که هرگز نباید با گربه خود انجام دهید!

 1. Elina گفته:

  سلام وقت بخیر
  گربه من دستش زخم شده بود بردیم دامپزشک براش پماد داد
  ولی وقتی من پماد میزنم لیسش میزنه اصلا هم نمیزاره واسه چند وقیقه دستشو ببندم چیکار کنم مشکلی نداره لیسش بزنه؟؟؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزم سلام

   برایش از گردنبند الیزابت استفاده کنید تا نتواند به پمادش دسترسی داشته باشد.

   دکتر مائده جودکی

 2. Setare گفته:

  سلام وقت بخیر
  موهای گربه من خیلی میریزه جوری که وقتی بغلش میکنم کل لباسم میشه مو با اینکه موهاشو شونه هم میکنم اما بازم میریزه چیکار کنم ریزش موهاش کمتر بشه؟
  و اینکه من گربمو واکسن نزدم اما تو خونه پیش خودمونه این کار باعث میریضی میشه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزم سلام

   ریزش مو تا حدی طبیعیست ولی بیشتر از حد باید علت یابی شود و دارو‌مصرف کند و در اولین قدم حتما برایش واکسن بزنید.

   دکتر مائده جودکی

 3. مژده گفته:

  سلام وقتتون بخیر ما دو تا گربه تو حیاط داریم که یکیش یه قسمت از موی بدنش ریخته و پوستش درومده و قرمزه ، احتمال کک یا کنه داره؟ اگه آره چه دادویی باید استفاده کنیم که خوب شه ،چون سرایط بردن به دامپزشکی و نداریم
  یه سوال دیگه به انسان منتقل میشه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   باید حتما حضوری بررسی شود .
   بله امکان انتقال وجود دارد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 4. زهرا گفته:

  سلام. ما سه تا گربه داریم که توی حیاط زندگی میکنن از نوزادی که مادرشون توی حیاطمون زایمان کرد تا الان که دوسالشونه توی حیاط بودن. مادرم اجازه نمیده بیاریمشون داخل خونه. متاسفانه شبها زیاد میرن خونه همسایه ها و همه رو شاکی کردن. میخواستم بپرسم اگه شب تا صبح پاشون رو ببندیم که جایی نرن اشکال داره؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بله،بسیار برایشان آسیب زننده است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 5. مهناز رحمانی گفته:

  سلام وقت بخیر من یه گربه بریتیش 2ماهه دارم و گربه م خیلی وابسته س و مدام میخواهد کنارش باشیم و وقتی تنها میشود مدام میو میکند البته من روزها شاغلم و فقط عصر تا شب کنارشم راه حلش چیه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   در این سن طبیعی است.
   برایش وسایل بازی تهیه کنید تا در تایم تنهایی سرگرم باشد و رفته رفته عادت کند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 6. ایلیا گودرزی گفته:

  سلام خانم بنده یه گربه دارم تقریبا ۱ سال و ۱۱ ماهشه چند روز نبود وقتی پیداش کردم پاش یه حالت له شدگی داشت و عفونت کرده بود بردم دکتر نگا کرد گفت ۱۰ درصد احتمال موندن پاش هست بعد سه روز آنتی بیوتیک و پانسمان امروز روز سومه ولی میترسم برم پیش همون دکتره چون بهم گفت بعد سه روز مشخص میشه به نظر شما چکار کنم خیلی درگیر و داغونم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   حتما جهت پیگیری درمان مراجعه کنید.

   دکترمائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 7. امیر گفته:

  سلام خسته نباشید
  من یه گربه ی حدودا ۳ ماهه رو به سرپرستی گرفتم که بیماری هرپس داشته و الان ۲۰ روزه که کامل درمان شده
  ولی واکسیناسیون نشده و مدفوعش زرد رنگه کمی
  انگل تراپی هم نمیدونم شده یا نه
  چیکارش کنممم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزم سلام

   حتما باید با پزشک معالجش مشورت کنید.

   دکتر مائده جودکی

 8. آیرین گفته:

  سلام من ۳ تا بچه گربه خیابونی دارم میخوایم اسباب کشی کنیم بریم یه محله دیگه وولی مشکل اینجاست خونمون حیاط نداره ولی یه محوطه کوچولو داره. اگر اونا رو توی محوطه رها کنم گم نمیشن؟ یا گربه های دیگه اذیتشون نمی کنن؟
  اگه اونارو توی بالکن نگهداری کنم چی؟ بالکنش کاملا ایمنه.

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   خیر سریع با گربه ها و محل زندگیه جدیدشان آداپته میشوند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن)

  • Noushin گفته:

   سلام بنازم به انسانیت شما …به نظر من مهم ترین کار خیری که برای یک حیوان خیابانی میشه انجام داد عقیم سازیه .کار خیر ازاین بالاتر نداریم این کار هم حیوان رو از خطر دنبال جفت رفتن و گم شدن وبیماری و زایمان های مکرر نجات میده و هم یک عالمه موجود طفلکی و بی سرپناه به خیابونها اضافه نمیشه که همشونم ازگرسنگی و زیر ماشین رفتن می میرند. به دنیا نیان بهتره. تو بالکن نگه دارید تا ۵..۶ ماهه بشن قبل از بارداری اقدام کنید وگرنه یک عالمه گربه ی تازه رو دست تون می مونه .‌خیر ببیند از روزگار

 9. Bina گفته:

  سلام وقت بخیر، من یه گربه یک ساله داشتم که همه واکسناشو بجز هاری زده بودم و کلا بصورت دائم خونه بود، علائم خاصی نداشت و امروز فوت کرد.
  میخواستم ببینم ممکنه بیماری واگیر داری بوده باشه که ما متوجه نشدیم؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   باید حتما حضورا بررسی میشد .
   آنلاین نمیشود حدس درستی زد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن)

   • Baran گفته:

    سلام وقتتون بخیر من یک گربه ی ده ماهه داره از یک ماهگی بزرگش کردم الان فحل شده به نظرتون اگه عقیمش کنم اونو از زندگیش محروم نمیکنم؟شاید دلش بخواد نی نی داشته باشه اینکه رهاش کنم تا برگرده به طبیعت بهتره یا عقیم سازی ممنون میشم راهنماییم کنید

    • دکتر مائده جودکی گفته:

     دوست عزیزم سلام

     اگر قصد نگه داریش را دارید عقیم سازی کنید خیلی بهتر است
     در هر صورت عقیم سازی اولویت است.

     دکترمائده جودکی

 10. طاهری گفته:

  با سلام من از دو تا گربه نگهداری میکنم از همین گربه های خیابونی ولی ظاهرشون تمیزه واکسن اینا هم نزدم میخوام بدونم کلا میتونه بدا منو بچه ی 7 سالم ضرری یا ایجاد بیماری کنه

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   حتما و حتما برای تزریق واکسن اقدام کنید.

   دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

   • MrRad گفته:

    سلام خواستم بدونم واسه گربه پرشین ۴ماهه که یه بار انگل تراپی هم شده واجبه که واکسن زده بشه ؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عریز سلام

     قطعا بله…
     انگل تراپی با واکیناسیون مبحث جدا از هم است.

     دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

   • Zahra گفته:

    من هر شب که از کلاس برمیگردم یه گربه رو میبینم که یه پاش لنگه ، امشب دیدم یه چشمش کور شده و زخمش انگار تازس، دلم براش میسوزه و خودم شرایط نگهداریشو و هزینه شو ندارم
    میشه بگید چیکار میتونم کنم براش یا میشه جایی تحویلش بدم که مراقبت کنن ازش

 11. کیم گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  گربه های ما ۵_۶هفتشون هست ولی وقتی تایم غذاشون هم نیست شروع میکنن صدا دادن خیلی زیاد برای غذا. بهتر هست بهشون غذا بدیم یا توهمون تایمی که دام پزشک گفته ؟؟؟ چون به نظر خیلی گشنه میان

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   لطفا دستورهای دامپزشک اشان را رعایت کنید.

   دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

  • مهران گفته:

   سلام موهای گربه رو چطور تمیز کنیم آخه گربه من از آب خیلی میترسه
   نمیدونم هم چیکار کنم

   • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

    دوست عزیز سلام

    نیازی نیست گربه ها زیاد حمام کنند چون خودشان ،با زبانشان بدنشان را تمیز میکنند.حمام زیاد باعث بیماری های قارچی هم میشود.

    دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

 12. دوستی گفته:

  سلام وقتتون بخیر ما یه گربه سیامی داریم خواهرم خیلی نوازشش میکنه و خیلی بغلش میکنه ایا این نوازش زیاد ممکنه عمر گربه رو کم کنه یا مریضش کنه؟

   • zahra گفته:

    سلام عزیزم
    چهار روزه که یک نوزاد گربه رو نگهداری میکنم اینا چهارتا بودن حدود دو شب مادرشون ولشون کرده بود و اینا از گرسنگی سروصدای زیادی داشتن ما همسایه ها تصمیم گرفتیم هرکدوممون یکیشونو نگهداری کنیم هنوز که هنوزه از مادرشون خبری نیس یک هفته هم از بدنیا اومدنش نمیگزره باید کلینیک ببرمش یا لازم نیس؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     بله بهتر است برای چکاپ به دامپزشکی ببرید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن)

 13. میم نور گفته:

  سلام وقت بخیر.یه بچه گربه با مادرش تو حیاط ما زندگی میکردن که به هم خیلی وابسته بودن متاسفانه بچه گربه زخمی شد و لگنش شکست بردیمش دامپزشکی تحت مراقبت و عمل جراحی قرار گرفت و دو هفته ای از مادرش دور بود.الان که بعد این مدت برگشته مادرش بهش توجه نمیکنه بچه هی میخواد نزدیکش بشه ولی مادره بهش محل نمیده غرش میکنه بهش من خیلی ناراحت شدم وقتی این رو دیدم که البته حس میکنم دورادور مراقب بچه ش هست.البته باید بگم که قبل از رفتن بچه خودش غذا نمیخورد فکر میکنم اونجا بهش غذا دادن و حالا باید خودش دنبال غذا بگرده. حالا بنظر شما این طبیعی و بخاطر اینکه بچه خودش غذا بخوره یا نه مادرش دیگه دوسش نداره ؟؟ 🙁 کاری میتونم انجام بدم؟

 14. بهار گفته:

  ما خونم رو نقاشی میکردیم و از رنگ روغن هم استفاده میکردیم گربه ی من دستشو زد به رنگ روغن و الان دستش کاملا رنگی شده و چون رنگ روغن هم فقط با تینر پاک میشه و نمیتونم با آب بخورمش خیلی نگرانم گربه ها همش‌دارن دستاشونو لیس میزنن میترسم مریض بشن باید چیکار کنم؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   رنگ ها شيميايي هستندو اگر وارد گوارشش شود مشكل ساز است.بهتر از با تينر پاك كنيد و سريع بشوريد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • مهنوش گفته:

    سلام وقتتون بخیر ……… من یک گربه در حیاط خونه دارم که خیلی برام عزیزه……..ما میخوایم از اون خونه اسباب کشی کنیم و به خیابان دیگه ای بریم من نمیخوام اون گربه اونجا تنها بمونه و بچه های بیرون وقتی میاد تو کوچه خیلی عضیتش میکنن من میخوام اونو به خیابان جدیدی انتقال بدم که پیش من باشه چطور این کارو انجام بدم که وحشت زده نشه یا فرار نکنه ممنون میشم جواب بدید چون خیلی نگرانشم

   • نیکا گفته:

    سلام وقتتون بخیر ……… من یک گربه در حیاط خونه دارم که خیلی برام عزیزه……..ما میخوایم از اون خونه اسباب کشی کنیم و به خیابان دیگه ای بریم من نمیخوام اون گربه اونجا تنها بمونه و بچه های بیرون وقتی میاد تو کوچه خیلی عضیتش میکنن من میخوام اونو به خیابان جدیدی انتقال بدم که پیش من باشه چطور این کارو انجام بدم که وحشت زده نشه یا فرار نکنه ممنون میشم جواب بدید چون خیلی نگرانشم

   • مهسا گفته:

    سلام وقتتون بخیر ……… من یک گربه در حیاط خونه دارم که خیلی برام عزیزه……..ما میخوایم از اون خونه اسباب کشی کنیم و به خیابان دیگه ای بریم من نمیخوام اون گربه اونجا تنها بمونه و بچه های بیرون وقتی میاد تو کوچه خیلی عضیتش میکنن من میخوام اونو به خیابان جدیدی انتقال بدم که پیش من باشه چطور این کارو انجام بدم که وحشت زده نشه یا فرار نکنه ممنون میشم جواب بدید چون خیلی نگرانشم

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزيز سلام

     نيازي به انتقال نيست چون مجددا به همان مكان برخواهد گشت.

     دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

     • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

      دوست عزيز سلام

      بله امكانش هست.

      دكتر مائده جودكي (اينترن دامپزشكي)

   • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

    دوست عزيز سلام

    يكم غداهايش را آبدار درست كنيد تا آب بدنس تامين شود.

    دكتر مائده جودكي (اينترن دامپزشكي)

   • شادی گفته:

    سلام ببخشید ما یک گربه بیرونی داریم که از وقتی متولد شده بهش رسیدگی کردیم و الان کامل وابسته شده که بهش غذا بدیم و همراه ماست .ما جنوب زندگی میکنیم و این گربه همینجاییه ، اگه برگردیم شمال تو سرمای اونجا طاقت میاره؟

 15. نرگس گفته:

  سلام ممنون از اینکه پاسخ سوالات رو میدین. گربه من dsh و حدود دو ساله که خونگیه عقیم شده هست. اون به شدت از قلاده میترسه خیلی تلاش کردیم که عادتش بدیم ولی به محض اینکه قلاده رو میبندیم پنیک میشه و به نحوی قلاده رو به دندون میگیره و خودش رو خفه میکنه ما هم مجبوریم به سرعت بازش کنیم. خیلی دوست دارم براش ببندم چون میترسم اگه یه وقت از خونه بیرون بره گم بشه. ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   پیشنهاد میکنم نبندید…گربه ها مخصوصا dsh اذیت میشوند .

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   برایش اسباب بازی های دندانی و اسکرچر تهیه کنید تا تمایل یه گاز گرفتنش را با آنها برطرف کند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 16. الینا گفته:

  سلام لطفا به این سوال من جواب بدید
  از وقتی رفتیم مسافرت و گربه رو تو ی خونه تنها گذاشتیم(البته فامیلمون هر روز بهش سر میزد)شبا همش میو میو میکنه و بیقراره و نمیزاره ما بخوابیم گربم از نوع خیابانی و نر هست تقریبا ۱ سال و ۱ ماهش هست چیکار باید بکنم؟ من یه بچه ی ۱۰ سالم هر شب گریه میکنم و نمیتوانم بخوابم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بدلیل مشکل دوری و تنهاییش از شماست
   کم کم بهتر میشود.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • مریم گفته:

    سلام وقتتون بخیر ما میخوایم از خونمون اسباب کشی کنیم به خونه ی دیگه ای داخل حیاط مون ی گربه دارم که خیلی برام عزیزه من میخوام اونو ببرم و در محله ی جدیدمون آزادش کنم چون اگر من پیشش نباشم بچه های بیرون خیلی عضیتش میکنند چجوری اونو به محله جدید انتقال بدم که باعث ترس بیش از حدش نشه و یا فرار نکنه لطفا جواب بدید خیلی نگرانم

   • شهلا گفته:

    سلام خسته نباشید من یه گربه ی خیابونی که تقریبا دو ماه و نیمه بودم رو آوردم خونه و یه بار واکسن زدم و الان تقریبا شش ماهش هست و نمیتونم نگهداریش کنم و واکسن دوم رو هم نزدم بهش …میتونم بزارمش تو پارک ؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیزم سلام

     بخاطر عادت به شرایط زندگی در خانه خیلی سخت با محیط ارتباط برقرار میکند و بهتر است واگذارش کنید.

     دکتر مائده جودکی

  • دکتر جمالی گفته:

   نگا بببینید وقتی گربه شما با بی محبتی یا ترس یا درد یا برقرار با یک جسم عجیب برخورد کنه همچین صدای از خودش در میاره برای جلوگیری باید حتما پیش دامپزشک ببریدش!

  • شقایق گفته:

   سلام
   یه بچه گربه تو محوطه دانشگاهم هست که حدود سه هفتست هرروز میبینمش و بهش اب و غذا میدم
   دیروز دیدم قسمتی از بدنش‌که قبلا انگار آبسه زده بوده و ترکیده، زخم باز داره
   نمیدونم از چی میتونه باشه دعوا یا گاز روباه
   چندبار به فکر این افتادم که ببرمش خونه یا یه جای دیگه که از دست روباهایی که میان اینجا درامان باشه ولی شرایط اینکه ببرمش خونه ندارم چون مدت طولانی نیستم و یه گربه دیگه هم دارم
   اینکه ببرمش دامپزشکی و دوباره برش گردونم اینجا کار درسته؟ اصلا نمیدونم چیکارکنم همش استرس دارم اتفاقی براش بیفته
   ممنون میشم راهنمایی کنید

   • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

    دوست عزیز سلام

    بله ،حداقل مراقبت های زخم برایشان انجام خواهد شد.
    حتما مراجعه کنید.

    دکتر مائده جودکی(اینترن)

 17. sssss گفته:

  سلام خسته نباشید من یک گربه پیدا کردم و دیروز به دامپزشکی بردم گفت سرما خورده و بهش امپول زد از دیروز خیلی بی حاله و حتی غذا ام نمیخوره باید چیکار کنم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   روتین درمانی ش رت کامل کنید اگر بهبود پیدا نکرد مجددا باید ویزیت شود.
   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • الهه گفته:

   سلام یه پرشین دارم حدود ۸ ساله دو سه بار بر حسب کنجکاوی از غذای سفره خوده حالا یک هفتس غذا ی خشک نمیخوره خیلی ضعیف شده و اینکه نمیخوام به غذای سفره عادت کنه

  • دکتر جمالی گفته:

   سلام دوست عزیز ببینید این خیلی وقتا عادیه که بعد واکسن یا سوزن زدن به گربه گربه شما بی حال یا تغذیه درستی نداشته باشه. ولی حتما دوباره ویزیتش کنید که اگه مشکلی براش پیش اومده باشه جلوگیری بشه.

 18. کامران اسماعیل زاده گفته:

  با سلام از اینکه میبینم خیلی از سوالات را خواب میدهید ممنونم
  سوالی دارم گربه ای از یک ماهگی دارم الان سه ماهش است ولی اصلا نمیتواند از ارتفاع نیم متری هم پایین بیاید فقط غذا میخورد و دراز میکشد اگر هن بازی کند دراز کش است اصلا سعی نمیکند حتی راه برود کمی میرود بعد دراز میکشد چه کنم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   حتما بايد به دامپزشكي مراجعه كنيد و از حيوانتان عكسبرداري كنيد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

   • MOHAMAD گفته:

    سلام و خسته نباشید
    یک گربه ای بود توی حیاطمون یکی گربه به دنیا اورد منم بعد از حدودا یک هفته نازش میکردم و بهش ماست و شیر میدادم بعد از چند وقت دیدم پای چپش رو وقتی زمین میزاره نمیتونه راه بره و میشینه زمین و میفته بعد چند روز دیدم مرده و خیلی افسرده شدم که چرا هیچ اقدامی انجام ندادم به نظر شما دلیل مرگش چی بوده؟ حدودا ۱ ماهه بوده
    ولی مادرش نمیدونه بچش مرده و هر روز میاد تو حیاط دنبال بچش میگرده چی کار کنم؟

 19. حسن گفته:

  سلام دوتا گربه خیابونی دارم تقریبا یکساله هستن برادروخواهر هستن خواهره چندروز پیش مرده‌ ازاونروز به‌بعد برادر خیلی بیقراری میکنه لطفا راهنمایی کنید چکار کنم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   سعی کنید بیشتر بهش توجه کنید مثل بازی کردن و‌تهیه خوراکی های مورد علاقه اش.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 20. بهاره امیری گفته:

  سلام من یه گربه ۱ ماهه dsh دارم پای عقبش پیچیدگی عضله داشت که داره درمان میشه ولی مشکلی که هست اینه که گوشت پنجه پای خودش رو میکنه و خیلی خون میاد نمیدونم چکار کنم آیا مشکلی داره این کار رو میکنه ؟

 21. امیر حسین گفته:

  سلام وقت بخیر
  من حدود 2 سالی هست که2 تا گربه خیابونی رو دارم ، از بچگی تو خونه بزرگ شدن و میرفتن بیرون و میومدن خونه حتی گاهی نصف روز یا بیشتر میرن و برمیگردن ، الان خونه رو جابه جا کردم و رفتم چند تا کوچه پایین تر ، میخواستم بدنم چطوری میتونم به خونه جدید عادتشونم بدم ، الان تو خونه خیلی بیقراری میکنن و همش میخوان فرار کنن برن

 22. مینا شکوری گفته:

  سلام خسته نباشید من یک گربه دارم از نژاد گربه های خیابونی هست الان تقریبا یکسال نیم سن داره یکبار زایمان کرده . چند وقت بعد زایمان میتونم ببرم عقیمش کنم ؟ و ببخشید هزینه عقیم کردن گربه میشه حدود بگید چقدر هست در نظر بگیرم بوجه کافی داشته باشم
  مطالبی که نوشته بودین کامل و عالی بود
  ممنون میشم جواب بدید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بعد از ۲الی ۳هفته امکان پذیر است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • نگین گفته:

    سلام خسته نباشید من یه گربه dsh ماده ۳ سالهو نیم دارم امشب متوجه شدم تکرر ادرار داره هی میره تو خاکش و یه قطره ادرار میکنه بعد میاد بیرون به راحتی مدفوع میکنه و خورد و خوراکش هم خوبه ولی از جانب ادرارش خیلی نگران شدم خیلی ممنون میشم جواب بدید

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     احتمال مشکل کلیوی است که حتما باید سونوگرافی شود.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • سمیرا گفته:

   سلام دوست عزیزم 2میلیون پانصد عقیم کردم من دوتا گربه هام شد 5ولی جراحی عالی بدون درد خونریزی

  • Ms ashow گفته:

   در کلینیک های مختلف تفاوت قیمت وجود داره عقیم. سازی گربه. ماده حدودا هشتصدهزار تومان حمایتیهاس و گربه نر ارزونتره حدودا ششصد تومان

 23. Sara گفته:

  سلام وقت بخیر
  من یک گربه نر اسکاتیش فولد دارم سه ماهشه و جدیدا الت تناسلیش رو همش بیرون میاره راهی هست ک اینکار رو نکنه مثلا با عقیم کردن؟

   • Shamim گفته:

    سلام خسته نباشید من یه گربه ۴۵روزه دارم لا دوتا سگ خونگی در تماس بوده امروز ی دونه کک پاخل بدنش دیدم اما نتونستم جداش‌‌کنم گمش کردم برای درمانش چون سنشم‌کمه چی پیشنهاد میکنین؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     از قطره های ضدانگل استفاده کنید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • سمیرا گفته:

    سلام دوست عزیزم 2میلیون پانصد عقیم کردم من دوتا گربه هام شد 5ولی جراحی عالی بدون درد خونریزی

 24. ... گفته:

  سلام ببخشید گربه من چند تا بچه به دنیا آورد هنوز یک ماهه نیستن اگه به بچه گربه ها دست بزنم بوی من رو بگیره ممکنه مامانشون دیگه مراقبت نکنه ازش

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بله لطفت دست نزنید و بگذارید کامل از مادرشان شیر دریافت کنند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • آریا طالبیی گفته:

    سلام من دیروز یک گربه پرشین ۹ماهه ماده گرفتم تا الان هیچی نمیخوره فقط آب شیر میخوره من فکر میکنم بخاطر ناراحتی دوری از خانواده ولی خیلی وقته چیزی نخورده. ممنون سپاس

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     بله احتمال زیاد درگیر بی اشتهایی عصبی است که رفته رفته بهتر میشود.سعی کنید برایش تشویقی تهیه کنید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 25. سارینا گفته:

  سلام من یه گربه دارم دیروز ۳ تا بچه به دنیا آورده ولی خیلی بی حال شده هی می خوابه ایا مشکلی داره؟؟؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   خیر
   سعی کنید بعد از زایمانش تقویتش کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 26. بهار گفته:

  سلام آقای دکتر من یدونه گربه داشتم خیابونی هست آوردمش چند وقت خونه تقریبا 6 ماه اینا هست که نگه داریش کردم روبه رومون پارکه چون گربه خیابونی هست برای مثلا دستشویی کردن میبریمش حیاط بعد درخت هم داره از اونجا میره پارک ولی هر وقت صداش میکنم سریع میومد دیروز من وقتی اومدم دیدم نیست کلا هر چقدر صداش میزنم نمیاد میترسم مرده باشه خیلی بهش وابسته هستم از صورتم بوس میکرد خیلی مهربون بود پارک هم سگ اینا داره ولی سگ دیدنی سریع میپره رو درخت به نظر شما چیکار کنم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   برای دفعش باید از ظرف خاک استفاده میکردید و گربه ها اصلا به فضای بیرون برای دفع و گشتن احتیاج ندارند چون فرار میکنند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • نفیس گفته:

    سلام گربه من پرشین هیمالین هست ۳ سالشه دختره عقیم شده سه روزه بالا میاورد گفتن ورم معده و التهاب داره وند بار سرم‌تراپی با ضد تهوع و آنتی بیوتیک شد الان حالش بهتره فقط خیلی بیحاله، این مدت گفته بودن غذا ندیم بهش الان که پاره خوب میشه میخوام بدونم چه غذایی باید بخوره غذای خشک یا خونگی مثل کته و آب مرغ؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیزم سلام

     بله فقط بهتر از غذای خونگی و ماست پروبیوتیک استفاده کنید.

     دکتر مائده جودکی

 27. parima گفته:

  سلام، من یه گربه پرشین دو ساله رو تازه آودم تو خونه، صاحبش شرایط نگهداری ازش رو نداره ولی میاد سر میزنه… الان با من و محیط جدید حالت پرخاشگری داره… درست میشه به نظرتون؟

 28. شهرزاد گفته:

  سلام، من هفته پیش دوتا بچه گربه که تو جوب آب داشتن غرق میشدن پیدا کردم، این مدت گوشه حباط بهشون شیر دادم جون بگیرن که بعدش برن دنبال زندگیشون
  الان فکر میکنم ۵ هفته‌شون باشه و میخواستم بدونم کی (چند ماهگی) از پس خودشون برمیان که برن خیابون
  امکان نگه‌داشتنشون رو ندارم.

 29. yosrasadeghi گفته:

  سلام وقت بخیر
  من دو گربه نر و پنج گربه ماده پرشین سوپر فلت و دال فیس دارم ، یکی از گربه های نر ۱۳ ماهش هست الان یکی از گربه های ماده فحل شدن و گربه نر فقط دو روز جفتگیری انجام داد الان اصلا تمایلی نداره با اینکه گربه ماده میاد جلوش و دراز میکشم ولی توجهی نمیکنه، دلیلش چیه؟

 30. موچی گفته:

  سلام من یه گربه کوچیک حدودا دو ماهه رو از تو خیابون پیدا کردم و وقتی بهش شیر یا غذا های مثل گوشت میدم نمیخوره و همش سیب زمینی سرخ شده میخوره :/
  میترسم واسه سلامت جسمیش مضر باشه
  راهی واسه حل این مشکل هست؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   گربه سانان در سن کم شیر میخورند و بعد گوشتخوار میشوند که سیب زمینی و نوع طبخش برایشان مضر است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 31. milo گفته:

  سلام و وقت بخیر
  ممنون میشم به این سوال جواب بدید که آیا زدن واکسن هاری و انگل تراپی برای گربه‌های خیابونی که مرتب در محیط بیرون از خانه هستن، مناسبه یا نه؟! به عبارتی آیا تاثیری در وضعیت سلامت اونها داره یا از بروز
  بیماری پیشگیری میکنه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بله بسیار خوب هست.
   از حمایت شما ممنونیم.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 32. R گفته:

  سلام اقای دکتر من ی بچه گربه تقریبا دو ماهه یک سال پیش کنار خونه پدرم پیدا کردم و بردم خونه خودم تو خونه نگهداری کردم ازش فقط با ماشین بیرون بردمش ینی خودش تاحالا تنها از خونه بیرون نرفته ی شب پیش از در خونه پدرم ینی همونجایی ک پیداش کردم فرار کرد ایا امکانش هس برگرده؟یا اگ برنگرده تو خیابون مشکلی واسش پیش نمیاد؟اخه تو خونه بود همیشه خیلی نگرانشم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   نگران نباشید ،گربه های dsh خیلی سریع خودشان را با شرایط وفق میدهند .

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • فاطمه گفته:

    سلام من دوتاگربه ماده دارم اینارومادرشون توحیاط مازایمان کرده بودول کردرفت دیگه نیومدازبچگی خودم بزرگشون کردم
    یکی ازگربه ها تازه زایمان کرده ۵تابچه اورده میزاره بریم سمت بچه هاامااون یکی گربه مادم که بچه هامال اون نیست نمیزاره چراواقعامن موندم

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     گربه سانان تا وقتی بچه هایشان شیرخوار هستند تردشان نمیکنند.
     لطفا از مادر جدایشان نکنید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • شاهرخ گفته:

    سلام اقای دکتر گربه ایی تازه اوردمش حدودا دو ماهه فقط لیس میزنه به گردن ودستهایمان وبعضی وقت ها هم دستامون رو گاز میگیره فقط احتمالا بزاقش حساسیت پوستی میده چیکار کنم این عمل رو ترک بکنه..ممنون اگه راهنمایی فرمایید…..

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     این حرکت عادت گربه هاست که شما میتوانید با تهیه اسکرچر و دندانی های مخصوص گربه ها ،این عادت را در ارتباط با خودتان قطع کنید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 33. حمید عبدال مجید گفته:

  سلام..دوتا گربه خیابانی هستند خیلی مزاحمت برامون ایجاد می کند هر کاری کردم نتونستم از خونه مون دور کنم اخر بار یک بچه اردک خواهر توی حیاط بود گرفتند کشتن
  حالا برای انتقام میخواهم ببینم چه سم قوی هست این گربه از بین ببرد
  تا حالاچند بارطمع با سم موش و حشرات الوده کردم خوردن و هنوز زنده هستند ممنونتون میشم یک سمی خوب برای از بین این گربه ها مزاحم به من معرفی کنید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   این سایت فقط و فقط جهت حمایت از حیوانات و اموزش به سرپرست های آنهاست و نه معرفی سم برای از بین بردن آنها…،

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • ارسی گفته:

   امیدوارم کارما جواب این کارتو بده که با حیون زبون بسته همیچین کاری میکنی.. خودتو به ی روان پزشک نشون بده..
   چون کسایی ک حیوون آزاری میکنن احتمال اینکه جرم جنایتی علیه هم نوع خودشونم انجام بدن زیاده..
   ایشالله جواب این بدی تو به زودی ببینی

   • علی گفته:

    سلام
    عزیزان خداوند مهربان دنیا را به مهر و محبت و زیبایی آفریده وهمه موجودات در آن شریک هستند بیاید باهم مهربان باشیم

  • مرادی گفته:

   آخه چطور دلتون میاد شما؟ شکار و جنب و جوش تو طبیعتشونه. ذاتشون اینه گناه که نکردن! مطمئن باشین با کوچیکترین ظلمی که نسبت بهشون مرتکب بشین تاوانشو پس میدین. جواب اون سمی هم ک بهشون دادینو یه روز میبینین
   به جای گرفتن جونشون، مراقب پرنده هاتون باشین. گربه ها رو ببرید یه منطقه دیگه رها کنین یا اصلا خودتون تغییر جا بدین
   اخه کشتن؟؟؟

  • Blank گفته:

   اونوقت جماعت باید سم بگیرن تویی که گوشت گوسفند و گاو میخوری رو بکشن
   حالت خوبه؟؟؟؟شکار تو غریزه گربست میخواستی اردک آبجیتو جایی نمیذاشتی گربه بیاد بخورتش

 34. تینا گفته:

  سلام من یه گربه dsh دارم الان یک سال شده ولی خیلی دوست داره از پرده بالا بره عقیم کردیم خوب شد ولی دو شب دوباره خیلی شلوغ می کنه باید چکار کنم از سرش بیفته

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   برایش اسکرچر های بلند تهیه کنید تا بتواند به راحتی حس بالا رفتن و اسکرچ کردنش را ارضا کند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • ماریا گفته:

    سلام من تازه از خانه اسباب‌ کشی کردم اما گربه من بیرونی هستش اما به من عادت کرده نمیدونم اگه بیارمش توی خونه جدید فرار میکنه یانه

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزيز سلام

     خير،گربه شما قطعا بيشتر به خود شما عادت كرده است.

     دكتر مائده جودكي (اينترن دامپزشكي)

 35. سارا گفته:

  سلام وقت بخیر گربه خیابونی من امروز دیدم دماغش کلا کنده شده ب زور نفس میکشه دماغی ندارع بالای دهنشم دو نصف شده .
  دوباره خوب میشه دماغش یا باید چیکارش کنم
  توروخدا جواب بدین

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   احتمالا زخم عمیق است و بهبود خواهد یافت،
   اگر از پماد موپیروسین برایش استفاده کنید ،کمک کننده است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزيز سلام

     نه در اكثر اوقات گربه ها با تنهايي مشكلي ندارند.

     دكتر مائده جودكي (اينترن دامپزشكي)

 36. سارا گفته:

  سلام وقتتون بخیر گربه من بنا به تجویز دکتر متخصص آمپول ویتامین نوروبیون زده روز اول کاملا سرحال بود ، اما امروز که روز دوم هست از صبح تحرکش کم شده وکاملا بیحاله و مدام یکجا میخوابه میخواستم بدونم امکان داره از عوارض آمپول باشه؟کمی هم بی اشتها شده ولی من چند دونه غذای خشک دادم خورد

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   مجددا با پزشک اش مشورت کنید،چون ایشون از وضعیت جسمی و تجویزشان با خبر هستند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • ترنم گفته:

    سلام وقتتون بخیر من یه گربه دارم که مامانم میگه بعضی وقتا بزارش تو بالکن میخواستم بدونم امکانش هست خودشو از بالا پرت کنه پایین؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     بله…این اتفاق بسیار زیاد رخ میدهد.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • ماریا گفته:

   سلام من به یک منزل حیاطی رفتم تقریبا دو هفته ای گربه هر روز میومد غذا میخورد ولی داخل خونه نمیومد . بعد از دوهفته دو روز اومد تو خونه بعدش زایمان کرد سه بچه گربه داشت یکیشون بعدازیک روز مرد دوتایی دیگه رم این هر روز یکی رو خورد آخه دلیلش چی بود

   • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

    دوست عزیز سلام

    این حالت در گربه ها طبیعیست نگران نباشید.

    دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 37. asra گفته:

  سلام،من یه گربه ماده رو از بچگی نگه داشتم الان تقریبا ۸ ماهشه،یه مدتیه یه گربه نری هی میومد حیاط صداش میکرد تااینکه گربم ازخونه فرار کرد و بمدت دوروز نیومد خونه،بعدش دیدم دوتاشون بیرونن بزور جداشون کردم اوردم خونه فهمیدم رابطه داشتن الان رفتارش کاملا عوض شده افسرده شده صداش عوض شده هی میخواد بره بیرون یبارم رفت بیرون ولی چون گربه نر رو پیدا نکرد دوباره اومد الان خیلی نگرانشم خیلی داره اذیت میشه مث قبل اروم نیس بازیم نمیکنه فقط صداهای عجیب غریب درمیاره وقسمت پشتشو میاره بالا، نمیدونم چیکارکنم،احتمالش هس بخاطر اینکه زود جداشون کردم مریض بشه یا افسردگی بگیره؟

  • حاجیتون گفته:

   شاید باردار شده
   شایدم از رابطه با گربه های دیگه خوشش اومده دوس داره همیشه بره باهاشون حال کنه

  • محنا گفته:

   سلام من در محیط خوابگاه زندگی میکنم و سوالم این بود که وقتی دانشگاه میرم میتونم گربه رو داخل قفس یا خونش بزارم که کسی نبینه چون اگه بفهمن واسم دردسر میشه نظرتون چیه چیکار کنم»۷ کسی گربرو نبینه

   • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

    دوست عزيزم سلام

    گربه حتما صدا دارد و در قفس نگه داشتن فقط حيوان را اذيت ميكند.

    دكتر مائده جودكي (اينترن دامپزشكي)

 38. کوکو گفته:

  سلام و ممنون بابت راهنمایی های خوبتون…
  من یک گربه از نژاد معمولی دارم که از بچگی پیش خودم بردمش و العان ۳ ماه دیگر میشه ۳ سالش و عقیم هم شده …سؤال اینه که خیلی خیلی لجباره مخصوصأ بشدت اسرار می‌کنه ببرمش تو حیاط و اگر مخالفت کنم اینقدر جلو درب میشینه و صدا میزنه که روانی می‌کنه منو …بگید چیکار کنم که اینقدر لجباز نباشه واسه بیرون بردنش …
  درظمن بشدت از همه انسانها و هرصدایی میترسه و همیشه بهترین برند خوراک و رسیدگی هارو داشته از طرف من و فقط من و خودش تو اون خونه هستیم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   سیستم رفتاری حیوانات در سن کمتر شکل میگیرد ولی اگر الان هم با مربی حیوانات جهت درمان این خلق و خویش مشورت کنید ،عالی است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • چوکو گفته:

    سلام . بچه گربه یمن ۶ ماهشه خیابونیه
    از صبح از مقعدش یه مایع بی رنگ بد بو بیرون میاد
    همش در حال لیس زدن و تمیز کردن خودشه
    گوشه گیر هم شده اجازه نمیده تمیزش کنم مشکل چیه؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیزسلام

     حتما حضورا به دامپزشک مراجعه کنید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • کوکا گفته:

    سلام گربه ی من از بیرون خیلی میترسم حالش واقعا بد میشه تا در باز میشه دلم می‌خواد یکم ببرمش بیرون اخه تو خونه هم تنهاست . نمیدونم چی کار کنم عذاب وجدان دارم

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیزسلام

     گربه ها با تنهایی و خانه ماندن مشکلی ندارند،نگران نباشید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • nadia_coco گفته:

   اسم گربه منم کوکوعه . شما بیرون ببرش برای اینکه یکم بهتر شه حال و هواش ولی با احتیاط . مثلا بغلتون بگیرین ی پارکی برین بیاین . از قلاده هم میشه استفاده کنین ولی خب اگه ی مقدار وسواس باشین ممکنه کثیف یا الوده شه چون کنجاوه ممکنه تو گل و باغچه اینا بره مگه اینکه بشورینش

 39. Roxana گفته:

  سلام گربم بریتیش لانگ هره واکسن هاریشو در سه ماهگیش زدیم ولی نمیدونستم باید واکسن های دیگه هم بزنه. الان یک سالش شده بنظرتون براش مشکلی پیش میاد؟!

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   در اولین فرصت نسبت به تزریق واکسن های دیگرش اقدام کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیزسلام

     ارامبخش زير نظر دامپزشك تزريق شده؟

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی

    • افسون گفته:

     سلام من گربم امروز توی ادرارش خون بود و ادرارش قطره ای بود همچنین کرم دیدم جای مقعدش مشکلش انگله؟دو هفتس بشدت اب میخوره تغزیشم ی ماهه خیلی زیاد شده به نظرتون دیابته یا عفونت میشه راهنماییم کنید

     • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

      دوست عزیز سلام

      اگر کرم دیده حتما انگل هست و بهتر است در اولین فرصت به دامپزشکی مراجعه کنید.

      دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 40. Nfs گفته:

  سلام وقت بخیر
  من مدتی پیش چند بچه گربه که خیلی گرسنه بودن و تازه متولد شده بودن رو غذا دادم و بزرگ کردم
  الان تقریبا ۶ ماهه شدن و تا الان مشکلی نداشتند
  چندین بار هم دامپزشکی بردیم و مشکلی نداشتن
  ولی اخیرا یکی از اون ها خیلی لاغر و کم تحرک شده و همینطور با بقیه گربه هاهم بازی نمیکنه… فقط میاد بغل من میشینه
  تغدیه اش هم تقریبا مناسب هست و خیلی بی اشتها نیست.
  ( البته داخل خونه نگهشون نمیداریم
  و داخل انباری هستن، غذا و جای خواب گرمی دارن)
  خیلی نگرانشم لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   جای نگرانی وجود ندارد،چون وضعیت عمومی انها طبیعیست.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • مهران گفته:

    سلام من یک گربه دارم که بیرون از منزل هم می‌ره وبا گربه های حیاط بازی می کنه آیا درست هست با رعایت وزنش هر دو هفته قرص انگل بدهم

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزيز سلام

     خير،قرص ضدانگل بايد هر سه ماه دريافت شود.

     دكتر مائده جودكي (اينترن دامپزشكي)

 41. Hhhhh گفته:

  سلام
  گربه من یه داروی خاصی داره که هر ۱۲ ساعت یکبار باید بخوره
  امشب به جای داروی خودش اشتباهی بهش شربت معده دادم
  مقدارش هم ۲ سی سی بود
  آیا خطری براش پیش میاد؟؟؟؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   خیر،از تکرار مجدداش خودداری کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 42. بدون نام گفته:

  سلام
  گربه من یه داروی خاصی داره که هر ۱۲ ساعت یکبار باید بخوره
  امشب به جای داروی خودش اشتباهی بهش شربت معده دادم
  مقدارش هم ۲ سی سی بود
  آیا خطری براش پیش میاد؟؟؟؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   خیر،ولی از تکرار مجددش خودداری کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 43. عسگری گفته:

  سلام گربه dsh دارم..با یه گربه دیگه دعواش شده الان ابتدای دمش و گوش راستش باد کرده..بغل گوششو تیغ زدم مایع عفونت اومد بیرون..برای دمش هم انجام بدم آیا ؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   بله و بعد با بپادین ضد عفونی کنید ولی اگر عفونت پایدار بود به دامپزشکی مراجعه کنید

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 44. v گفته:

  سلام وقت بخیر
  گربه ی من امروز وقتی داشتم روی طلق هایلایتر رو میزدم لیس زد کمی ازش رو ممکن هست براش خطری ایجاد بشه؟

  • نوید گفته:

   سلام دکتر جان
   عرض کنم که گربه ماده دوتا زاییده و اینها بزرگ شدن در حد یک گربه بالق چون خوراکشون ضایعات مرغ بوده فراوون
   اقا من انقدر به اینا قذا دادم دادم ولی هنوزم دستی نشدن فقط میان قذا با سرعت از دستم میگیرن میرن اصلا نشد یبار ناز کنمشون حالا یکیشون چشمش عفونت کرده باهزار کلک بلخره با یک سبد ابکش شکارش کردم ودسکش دستم کردم خلاصه گردنش از پش گرفتم وووووووو اگر بدونید این نمک نشناس چیکاااارکرد چه صداهاییی وپرخاش وحملا وتقلا وچنگ زدن خلاصه سرشو نگه داشتم وقطره چکوندم ولی اذیت شد! وعذاب وجدان گرفتم حالا بفرمایید کار بدی کردم؟

 45. v گفته:

  سلام وقت بخیر
  گربه ی من امروز وقتی داشتم روی طلق هایلایتر رو میزدم لیس زد کمی ازش رو ممکن هست براش خطری ایجاد بشه؟

   • .. گفته:

    سلام …. یه بار یه گربه اومد تو حیاطمون اونجا بچه درست کرد بعد اونا کلا تو حیاط ما بزرگ شدن خیلی بهمون وابسته شدن ما هم به اونا وابسته شدیم نمیرن از حیاطمون ولی مادرشون میره یکی از اون بچه گربه ها ۶ ماهش هست هر چند ماه یه بار اسهال میگیره بعد چند روز خوب میشه شرایط بردن به دامپزشک هم نداریم میشه بگین چیکار کنیم ایا براش خطری داره؟

 46. مینا گفته:

  سلام وقت بخیر
  من ۲ ساله یه گربه خیابانی دارم که خیلی به من عادت کرده هروقت منو می بینه می پره بغلم منم میخوام نقل مکان کنم میخوام اونم ببرم و میترسم از اینکه مکان زندگیش تغییر کنه ناراحت بشه لطفا راهنمایی کنید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   بهتر است مکان زندگی اش را تغییر ندهید تا با تغییر قلمرو اذیت نشود.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • سحر گفته:

   من برای کارهای مراقبه باید بخورات صمغ و یه سری بخورات مخصوص مراقبه رو دود کنم..برای گربه مضر هستش؟بوش به تندی عود نیست

   • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

    دوست عزيزم سلام

    كلا بوها و عطر و رايحه ها براي گربه ها حساسيت زا است.

    دكتر مائده جودكي (اينترن دامپزشكي)

 47. L گفته:

  سلام خسته نباشید گربه من تقریبا ۱۰ ماهشه تقریبا ۱ ساعت بیش دز بسیار کمی آرام بخش گرفته
  الان فقط یه جا با چشم باز دراز میکشه میخواد راه بره هم لنگ میزنه
  طبیعیه؟
  و اینکه چیکار کنم زودتر حالش خوب بشه
  اینم بگم سعی کردم یکم بهش بستنی مورد علاقشون بدم یا آب بخوره نخورد چیزی

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   بعد از ارامبخشی طبیعی است نگران نباشید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 48. Elnz گفته:

  سلام خسته نباشید من یه گربه دارم وقتی تازه به دنیا اومده بود از خیابون پیداش کردم همه واکسناشو زدم تو خونه با ما زندگی میکنه ما اپارتمان زندگی میکنیم میره پارکینگ واسه خودش میگرده میاد فقط همش یا دستش در میاد یا پاش یه بارم پاش شکست بردم دامپزشک گفت عملش سخته گرونه موند ولی خوب الان با همون پاش راهم میره انگار نه انگار فقط یکم لنگ میزنه الان ۲روزه باز دست راستشو نمیزاره زمین انگاری درد میکنه من چیکار کنم ببرمش دامپزشک باز یا خوب میشه؟ الانم ۲سالشه

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   اگر شرایط هزینه و مراقبتهای بعد از عملش را دارید،چرا که نه…حتما عملش را انجام دهید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 49. ایلیا گفته:

  سلام من یه گربه خیابونی ماده را از بچه گی‌ تو خونه بزرگ کردم الان 4ماهش شده رهاش کردم دووم میاره؟ مشکلی براش پیش نمیاد با گربه هایه دیگر؟ ………..

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   خیر،گربه های خیابانی خیلی زود با محیط آشنا میشوند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 50. سهیل گفته:

  سلام، یه گربه نژادdsh از خیابون به مدت سه ماهه که دارم و خود گربه تقریبا ۶ ماه داره، یک بار از خونه بیرون رفت حدود چند دقیقه که آوردمش خونه زود، از اون موقع همش میل به بیرون رفتن داره و چند بار باز هم تکرار کرد که به زحمت آوردمش، آیا عقیم بشه آروم میشه و تلاش برای رفتن به بیرون کم میشه،( گربه ماده هست)ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   بله عقیم سازی خیلی در ارامش و ثبات خلق و خوی حیوانات تاثیر دارد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • داریوش خانی گفته:

    با این کار ها حیوانات رو منقرض کردیم هر چی میشه میگین عقیم کنید تازه بعضیا هم که فکر میکنن طرفدار محیط زیست هستند با غذا دادن زیاد به بعضی حیوانات و افزایش جمعیت آنها تعادل رو به هم میزنند و مسیر اشتباه رو دنبال میکنند

 51. elahe گفته:

  سلام یک گربه معمولی خیابونی رو از بچگی بررگ کردم حدود یک سال تو حیاطمون بدلیل شرایط نگهداری تصمیم گرفتم واگذارش کنم ولی موقعه ای ک بردمش پیش صاحب جدید از حیاط اونا رفته،بنظرتون میتونه بیرون دوون بیاره از خودش نگهداری کنه؟؟؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بله،گربه ها مخصوصا نژاد dshخیلی زود به شرایط عادت میکنند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • مقدسی گفته:

    سلام ما ی گربه نر اسکاتیش یک ساله داریم که عقیم هم شده .میتونیم ی بچه گربه ماده بیاریم یا به مشکل میخورن؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیزسلام

     احتمال دارد به مشکل رفتاری برخورد کنند.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • Fatemebagheriiw@gmail.com گفته:

    سلام وقت بخیر خانم دکتر عزیزممنون که پاسخگوی ما هستین
    من یه گربه نژادDsh دارم که تقریبا از خرداد بعد از گرفتن شناسنامه و واکسن زدنش آوردمش تو خونه فروردین یک سالش میشه دوتا سوال داشتم خدمتتون
    یک اینکه من گربمو مهرماه عقیم کردم و الان چند روزیه زیاد داد و بیداد میکنه تا اسمشو صدا میزنم همونطور که نشسته پشتشو میده بالا مدام رو زمین غلت میخوره و داد میزنه و پشتش معمولا خیسه ترشح داره گاهی بی رنگ و بی بو هست و مقدارش در حد یه قطره هست بعضی وقتام فقط خیسه و حتی به یه قطره هم نمیرسه اگه دست بزنم به اون قسمتش میلرزه ممکنه بخاطر غریزه جفت گیریش باشه؟ یا مشکلی داره بردمش دکتر بهش آمپول زد من زیاد از دارو ها اطلاع ندارم و فکر می‌کنم بخاطر پول یه چیزی برام نوشته چون دلیل حالشو پرسیدم گفت رفته بیرون گربه های دیگه اذیتش کردن و آمپولی که بهش زد Dexamethasone بود که گفت از داروخانه انسانی بگیریم اما تاثیری تو حالش نداره معمولا میخوابه این چند روز و گربه ی شیطونیه اما الان زیاد شلوغ نمیکنه
    پشتشم به نسبت قبل زیاد لیس میزنه
    ،
    مورد دومی که میخوام بپرسم اینه که من میخوام گربمو ببرم جاهای مختلف یا خونه دوستام میخوام بدونم اگه ببرمش ممکنه هیجان زده شه و از دستم فرار کنه چون در خونمونو باز میکنم میره بیرون و هرچی صداش میزنم بی توجهی میکنه
    میشه در زمینه اینکه به خودم عادتش بدم که همه جا و تو محیطای مختلف به حرفم گوش بده و بازم کنارم بمونه و ازم فرار نکنه

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیزسلام

     گربه های dsh بسیار شیطون و پر انرژی هستند و
     برای رفت و آمد نمیتوانند همراه های خوبی باشند و بهتر است در تایم های مهمانی و رفت و امد ،برای چند ساعت تنهایش بگذارید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

    • ناشناس گفته:

     سلام خواهرم ی گربه داره تقریبا یک ماهشه تازه 2 روز میشه از فاصله ۴ متر ارتفاع افتاده وقتی دیدمش از ی چشمش خون میومد
     بنظرتون بخاطر افتادن همچنین بلایی سر چشمش اومده یا مشکل دیگه‌ای براش پیش اومده
     بنظرتون ببرمش دامپزشک یا درد چشمش خوب میشه

     • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

      دوست عزیز سلام

      بله،بهتر است به دامپزشکی مراجعه کنید.

      دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 52. دلینا گفته:

  سلام
  من یک گربه پرشین دارم از ۴ماهگی پیش خودم بودالان۴سالشه چند ماه پیش عقیم شد و بعد از عقیم شدن خیلی شیطنتش زیاد شدو همش دوست داره بازی کنه قبلا اصلا بازی نمیکرد اکثر وقتا خواب بودبه خاطر شرایط کاریم ساعات زیادی از روز رو منزل نیستم و خیلی از اینکه نمیتونم براش وقت بذارمو باهاش بازی کنم ناراحتم خواهرم شرایط نگهداری ازش رو داره میخواستم بذارمش پیش ایشون اما چون بهم وابسته هست میترسم باعث ناراحتیش بشم به نظرتون اشکالی نداره ببرمش اونجا و خودم هرروز بهش سر بزنم؟

 53. محمدمهدی گفته:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من یه بچه گربه رو تازه پیدا کردم فکر میکنم حدود دو ماهش باشه
  ما در اپارتمان طبقه دوم هستیم و خاک و جای خوابش توی تراس هست
  این گربه رو دیدم که رفته بود روی لبه تراس خیلی ترسیدم پرت بشه پایین تا اینکه صداش زدم خودش سریع اومد پیشم
  خواستم بدونم ممکنه خودشو بندازه پایین یا کنجکاو شه که بره پایین
  طبقه دوم هستیم.

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بله احتمال سقوط از ارتفاع است و بهتر است از آن محل دورش کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • HAMED گفته:

    سلام خسته نباشید ببخشید من یه بچه گربه خیابانی 2روزی میشه پیدا کردم و قصد نگهداری ازش رو دارم میخواستم بدونم باید ببرمش دام پزشکی حتما یا نه و اینکه به طرز عجیبی خودش محل دستشوییش رو میدونه و از داخل خونه میره بیرون تو باغچه کارشو انجام میده و اینکه خیلی باهام خو گرفته و همیشه تو بقلمه ویا کنارمه

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     بهتر است که برای دریافت واکسن و انگل تراپی به دامپزشکی مراجعه کنید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • Amin گفته:

    سلام وقتتون بخیر من یک گربه دارم 6 ماهه اس، دارم خونه میسازم و الانم نمیتونم ببرمش پیش خودم توی خونه جدیده یک اتاقشو فرش کردم پنجره هام گذاشتم ولی بخاری نداره جا خوابشم درسته پتوی گرمو نرم همه چیش اوکی فقط بخاری نداره خونه درحال ساخته هرکار کنیم از درزهای دیوارها کمی سوز میاد گربه تو این شرایط سرما نمیخوره؟ لطفا جوابمو بدید از دیشب خیلی نگرانشم یخورده هوا سردتر شده نژادشم dsh

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     خیر،بدن حیوانات با شرایط جوی وفق پیدا میکند.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 54. Fateme گفته:

  سلام من مدام گربه ام را برای کوتاه کردن ناخن ها پیش دکتر میرفتم ولی یک ماه آخر با پیشنهاد دکتر تصمیم گرفتم خودم ناخن هایشان را کوتاه کنم و دو مرتبه کوتاه کردم ولی بعد از چند روز متوجه شدم یکی کنار دست‌ راستش زخمی شده وقتی خوب دقت کردم متوجه شدم ناخن پنجم دست گربه به اضافه پاستیل نرم و موهای اون قسمت کلا کنده شده و به خاطر اینکه من نمی‌دونستم توی ساق دستش هم ناخن داره و کوتاه نکرده بودم الان یک هفته گذشته و تقریبا خوب شده میخاستم بدونم بازم ناخن در میاره یا چون کلا با پاستیلش کنده شده دیگه درنمیاد؟خیلی ناراحتم تو رو خدا جواب بدید اگه ممکنه

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   بله جايگزين خواهد شد،نگران نباشيد.

   دكتر مائده جودكي (اينترن دامپزشكي)

   • ADİN گفته:

    سلام
    من 2 روزه یه گربه 3 ماهه رو به سرپرستی گرفتم .خیلی شیطونه و یکم وحشی اصن نتونستم نزدیکش بشم یا نازش کنم و اینکه شبا هم اصلا نمی‌خوابه خیلی خیلی فعالیت می‌کنه و نمی‌ذاره بخوابم به نظرتون برای آروم شدن و تنظیم خوابش چیکار کنم ؟!
    لطفاً راهنمایی کنید ….
    نژادش هم DSH هستش و ماده ست

   • Z گفته:

    سلام منگربم ۵ ماهشه و امروز اولین روزیه که با من تو خونه ی جدید میمونه خیلی بازی کرد و چند بار دمشو گاز گرفت ولی دیگه انجام نداد، چیکار باید انجام بدم

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     سعی کنید برایش اسکرچر تهیه کنید تا عادت اسکرچ و خراش دادنش ارضا شود و مراقب تغذیه اش باشید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 55. شقایق گفته:

  سلام دکتر خسته نباشید من یه گربه اسکاتیش پرشین دارم که حدودا ۷ماهشه چند روز پیش داداشم مثلا خواسته مرتبش کنه چند سانتی از سبیل گربه بیچاره رو کوتاه کرده فعلا که مشکلی نداره ولی خواستم بدونم دوباره رشد میکنه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   بله نگران نباشید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 56. خاطره گفته:

  سلام خسته نباشید
  ما یک هفته یه‌گربه نژاد دی اس اچ رو به سرپرستی گرفتیم و چون تایم زیادی نداشتیم باهاش بازی کنیم و خیلی تنها بود به یه خونواده دیگه واگذارش کردیم
  بنظرتون کار غیر اخلاقی کردیم؟
  آیا ممکنه گربه آسیب ببینه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   نه،گربه ها خیلی زود به شرایط جدید عادت میکنند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 57. علی گفته:

  سلام، وقت بخیر، یه گربه dsh تقریبا یک روزه رو گذاشتن جلوی درب خونه ما و یه پاش هم از زانو به پایین له شده بود و خشک هم شده بود و بعدا هم قطع شد. ما به خاطر عذاب وجدان ازش مراقبت کردیم و براش شیرخشک بدون لاکتوز خریدیم و با سرنگ بهش دادیم و با دستمال دستشویشو پاک کردیم. خلاصه زنده موند و الان 7 ماهه هست. به خاطر اینکه یه پاش از مچ به پایین قطعه نمیتونه از دیوار بره بالا، خیلی زبل و زرنگ هست و در دویدن هم مشکلی نداره، اما واقعا نمیدونیم در صورت رها سازی میتونه از پس خودش بر بیاد و شکار کنه؟ چون دو تا دختر کوچیک دارم که همیشه جای چنگ گربه رو بدنشون هست، البته چنگ زدن حین بازی باهاش اتفاق میفته و اینکه دختر بزرگم به گربه حساسیت پوستی پیدا کرده و دستش کهیر میزنه. الان واقعا موندیم چکار کنیم.

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   میتونید تا بهبود کاملش و رها سازی اش از طریق لینک های ارتباطی از حامیان حیوانات کمک بگیرید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 58. مرجان گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من یه بچه گربه پیدا کردم و ازش نگهداری میکنم. الان تقریبا ۳ ماهشه فکر میکنم. آخرماه میخوام برم مسافرت، میخواستم ببینم میتونم با خودم ببرمش؟ حدود ۱۰ ۱۲ ساعت میتونه توی ماشین باشه؟ چون هیچکس نیست که بخوام این بچه رو بسپرم بهش و سفرم واجبه

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بله ولی دچار استرس حمل و نقل خواهد شد.

   دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

  • الی گفته:

   سلام من گربه م ۲۰ فروردین بدنیا اومد و کلا بغل خودم بود مادرش رهاش کرد و رفت اینقدر لوس و ناز نازی شده از بغل من تکون‌ نمیخوره یوقتا که خیلی اذیت میکرد کتکش زدم نه محکم آ یه تشر بهش میزدم که نکن، سه روز دادمش امانت برم مسافرت و برگردم اونم‌کرده بودش تو انباری تاریک با آب و غذا، آوردمش لبش قارچ زده بود چشمشم قارچ شده بود بردم دکتر، الان دارو میزنم لبش لیس میزنه پماد میزنم بالای چشاش با دست پاک میکنه و لیس میزنه،نمیدونم چیکار کنم، همه‌شم میگه منو بغل کن،تا قلاده شو میبندم بریم بیرون خودشو پرت میکنه کف زمین یعنی من راه نمیام منم عصبانی میشم جایزه میدم میکشمش اصلا فایده نداره فقط بغل بعدم عین بچه کانگورو میچسبه به من، کمکم کنید

   • تامی گفته:

    وقتتون بخیر من یه گربه پرشین هشت ماه دارم عادت کرده تا در باز باشه بره بیرون تقریبا هرشب میره تو کوچه و میاد من نگرانشم نمیدونم چیکار باید بکنم

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     سعی کنید با اصرارش این کار را نکنید تا کم کم عادت اشتباهش ترک شود.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 59. حسین افشار گفته:

  سلام
  سه بچه گربه را چند ماهی است که در خانه نگهداری می کنیم. واکسنها زده شده و ضد انگل خورده اند.
  اگر آنها را در پارک رها کنیم مشکل زندگی کردن خواهند داشت؟
  ممنون از توجه شما

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   اگر نژاد خیابانی باشد مشکلی نخواهد داشت.

   دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

  • گندم گفته:

   بله مشکل خواهد داشت
   شما بهش عادت دادید که غذاش آماده جلوش باشه و این بچه ها الان نمیتونند برند دنبال غذا بگرند

  • م.ف.ر گفته:

   سلام
   من هم با نظر خانم گندم موافقم. درسته که گربه بی حامی( خیابانی ) بوده اما توی خونه بزرگ شده. با عرض پوزش از سرکار خانم دکتر ، باید عرض کنم که خیابانی بودن که در خون و ژن گربه نیست؛ گربه ای که از بچگی خودش غذا پیدا نکرده ، همچنین ارتباط با محیط و سایر گربه ها رو در طی زمان تجربه نکرده، محاله که بسادگی بتونه از خودش مراقبت کنه .حتی قادر نخواهد بود جای مناسبی خصوصا در فصل سرد پیدا کنه که بخوابه.‌ اینا ، درکی از خطراتی چون ماشین ندارن، و به محض رها سازی، یا زیر ماشی له میشن، یا از گرسنگی و سرما به شکل بد و تلخی از بین میرن.
   در ضمن این نوع گربه هاکه بدون تجربه مواجهه با سایر هم جنسان هستن در محیط بیرون بشدت در معرض آسیب از سوی سایر گربه هان.حتی من تجربه کردم اگر یک گربه خیابانی رو که توی کوچه خیابان بزرگ شده ببریم شهر دیگه یا حتی در چند محله دورتررها کنیم توسط گربه های بومی، لت و پار میشن یا حداقل از گرسنگی و….میمیرن.‌
   ببخشید،
   من میدونم شما از باب دلسوزی این بچه هارو آوردین اما با اینحال، توصیه میکنم اگر حیوانی رو میاریم( خصوصا از بچگی) ازش نگهداری میکنیم تا آخر نگهش داریم. اگراز ابتدا مسوولیتش رو قبول نکنیم تصمیم معقول تر و منصفانه تریه.شاید اون حیوان با سختی اما سرانجام با زندگیش کنار میاد، اما این شکل رها سازی، به معنی نابود یشه. ممنون

    • جی .اس گفته:

     دقیقآ رهاسازی گربه در هر سنی بعد از این که به بودن در خانه عادت کرده عواقب خوبی نخواهد داشت و به زودی آسیب جدی می بینه و از بین می ره

 60. مبینا گفته:

  سلام وقت بخیر من گربه ماده ۲ماهه خیابانی رو پیدا و بزرگ کردم و ۶ ماهگی ولش کردم اما همون موقع فحل شده بود و بچه دار شد ومن می خوام که خودش به همراه بچه هاش تا قبل ۶ ماهگی بزرگ کنم و در پارک رها کنم. اما همش در این مدت فحل میشه و بی قرار و سر وصدای زیادی داره . من با چه دارویی یا آرامش بخش طبیعی می تونم ارام کنم؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   فحلی یک حالت و پروسه طبیعی در حیوانات است که نباید اختلالی در آن ایجاد کنید.
   اگر قصد عقیم کردنشان را ندارید ،باید صبور باشید تا این تایم بگذرد.

   دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

 61. مرجا گفته:

  سلام. من یه بچه گربه پیدا کردم و آوردم پیش خودم و دارم ازش مراقبت میکنم، اما من جابجایی دارم، از یه شهر کویری به شمال، میخواستم بپرسم اگر ببرمش، ممکنه مریض یا افسرده بشه یا مشکل دیگه‌ای براش پیش بیاد؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   احتمال تغییرات گذرا خلق و خو هست ولی خیلی زود برطرف میشود.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 62. مریم گفته:

  سلام گربه من دو سه روزی میشه ناخن شست دستشو لیس میزنه امروز چک کردم دیدم دور ناخنش قرمز شده دلیلش چی میتونه باشه و چطور درمانش کنم؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   اگر همراه با خارش و بی مویی هم باشد،احتمال بروز قارچ وجود دارد و بهتر است به دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 63. Asal گفته:

  سلام وقت بخیر من ۴ تا گربه داشتم که یکیش ریه هاش سفید شد و مرد بعد از عقیم سازی قبلش مریض بود ولی گفته بودن که خوب شده
  الان ۳ تا گربه دارم چون با اولی در ارتباط بودن نگران شدم بردم رادیولوژی ریه هاشون خفیف لک داشت و چشمشون هم عفونت کرده بود دوره درمان گذروندن قطره چشم ، ۶ روز آمپول چرک خشک کن ، ۲۰ روز قرص بعد از درمان دوباره بردیم رادیولوژی یکی بهتر شده بود اون یکی وضعیت‌ش سابت بود ولی وقتی دکتر معاینه کردتشون تنفسشون مشکلی نداشت ، تغذیه و بازیشون هم کاملا اوکیه رفتم باز پیش متخصص گفتن که تا علائم نشون ندادن دارو ندین علائمی مثل کم خوراکی، نفس نفس زدن ، پیدا کردن ببریم دکتر باز

 64. شقایق گفته:

  سلام خسته نباشید ببخشید من همین الان گربمو عقیم کردم جنسیتشم نره بزور گردنبند الیزابتشو انداختیم گردنش والان توباکسشه تویه جای تاریک و ساکت ولی خودشو همش داره میکوبه الان دوساعته به درودیوار باکس اصلا اروم نمیشه تروخدا بگین چیکار کنم افسردگی نگیره اینجوری گذاشتیمش صداهای خیلی بلندی هم درمیاره و بعد ازیساعت هنوز همین حالته و کاملا ریکاوری شده و بهوشه از عملش هم ۴ ساعت گذشته و یساعته تو باکس این وضعیتو داره تروخدا بگید ازاسترس دارم دیوونه میشم هیچی هم نخورده از ظهر ناشتا بوده

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   از عوارض بيهوشي و استرس عمل هست نگران نباشید حل میشه.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 65. شيوا گفته:

  سلام خسته نباشيد
  گربه من بچه دار شد و يه دختر زاييد
  الان بچه گربه سه ماهشه
  از هفته پيش گربه مادر يهو به طرز عجيبى رفتار با بچه ش عوض شد، فيف ميكنه و با دست ميزنتش
  با من هم كه هميشه رابطه و عالى و احساسى داشت بد شده

  علتش رو ميشه بفرماييد

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   دچار تنش های روحی پس از زایمان شده و مسئله ای طبیعی است و به مرور درست میشه

  • مرادی گفته:

   سلام نگران نباشین‌ مادر میخواد که بچه بهش وابسته نباشه گربه های منم اینکارو میکنن و دیگه به بچه گربه شیر نمیدن
   دیدم که تو ۲ ماهگی هم اینکارو میکنن

 66. رکسانا گفته:

  سلام خسته نباشید
  من یک گربه میکس پرشین اسکاتیش ماده دارم که خیلی علاقه به بیرون رفتن نشون میده
  و یک دوز واکسنش رو زده فعلا

  میخواستم ببینم ایرادی نداره اگر با قلاده گاهی به گردش ببرمش؟یا حتما باید واکسیناسیونش کامل بشه و بعد ببرمش؟یااینکه کلا نباید ببرمش؟

  اینجوری عذاب وجدان دارم که زندانیش کردم تو یک آپارتمان

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   بله باید واکسیناسیونش کامل بشه و اینکه گربه ها زیاد نیاز به گردش ندارند.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 67. حامد گفته:

  با عرض سلام. ممنون بابت وقتی که میذارین.
  یه گربه خیابونی ماده چند ساله تو حیاط خونه رفت و آمد داره و ما براش غذا میذاریم. حدودا هفت سالش هست و کاملا آزادانه میره تو خیابون و با گربه‌های دیگه معاشرت داره. تا الان هم دامپزشک نبرده بودیمش. اما از دو هفته پیش بی‌حال شد بردیم دامپزشک. گفت که عفونت داره. براش آنژیوکت گذاشت و همچنین یه قطره چشمی سیپروفلوکساسین. ما این مدت بش قطره رو دادیم و چشم و بینیش رو با دستمال پاک میکردیم اما متوجه شدیم که اصلا غذا نمیخوره. فک کنم ۱۰ روزه هیچی نخورده جز یکم آب و اونقدر ضعیف شده که همش یجا نشسته و حتی موقع راه رفتن لنگ میزنه. امروز سعی کردیم با سرنگ تو دهنش شیر و آب بریزیم تا بخوره.
  خواهش میکنم راهنمایی کنین چجوره کمکش کنیم که دوباره غذا بخوره؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   دلیل بی اشتهاییش عفونتی است که در بدنش وجود دارد برای پیگیری درمان عفونت به دامپزشک ش مراجعه کنید.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 68. سجاد پژوهنده گفته:

  سلام و درود
  عذر میخوام بنده یه گربه dsh دارم که مدام میره توی حیاط و باغچه و توی خاک و درخت بازی میکنه و بعدش میاد داخل و روی رخت خواب من میخوابه میخواستم بدونم هر بار که میره توی باغچه لازمه بشورمش؟ خیلیم از آب بدش میاد

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   بهتر است نگذارید به بیرون از خانه رفت آمد کند ولی بجای شستن میتوانید از اسپری های ضد عفونی مخصوص استفاده کنید.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

   بهتر است نگذارید بیرون از خانه رفت آمد کند ولی بجای شست و شو میتوانید از اسپری های مخصوص ضد عفونی استفاده کنید .

 69. غزاله گفته:

  سلام وقتتون بخیر خانم دکتر عزیز.
  ممنون از وقتی که برای ما میزارید
  من حدود دو هفتس یه گربه ای رو آوردم که قبلا دست کسی بوده و شرایط نگهداری دیگه نداشته توی شناسنامه زده 4ماه نر هم هست. زمانی که گربه رو گرفتم بعد فهمیدم گربه مریضه بردم دکتر گفت گوشاش جرب داره و سرما خورده چون گربم اسهال بود و آبریزش بینی داشت که بردمش دکتر
  ، دکترش فقط یه امپول زد و آموکسی سلین داد
  اما گربم هنوز خوب نشده حدود دو هفته ای میشه ولی خوب نشده. میخواستم راهنماییم کنید که چیکار کنم و اینکه خودم میتونم داخل گوششو تمیز کنم؟؟ ممنونم از وقتی که برام میگذارید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   دوره درمان بیماری طولانی تر است.
   نگران نباشید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 70. کامران گفته:

  سلام
  من یه بچه گربه 40 روزه دارم متاسفانه اسهال گرفته بسیار بد بو و ابکی مدفوع میکنه ، کنترل مدفوع نداره ، شربت لوپرامید دادم بهش چند بار ولی بی اثر غذا هم بهش تخم مرغ اب پز دادم و سینه مرغ که می خوره کته با ماست رو نمی خوره اما الان 3 روز شده چیکار کنم ، ممنون میشم راهنمایی کنید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   حتما به دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

 71. آراد گفته:

  سلام خسته نباشید
  امروز یدونه بچه گربه بدون مادرش رو در کوچه پیدا کردم دنبالم راه افتاد تا خانه.
  آوردمش داخل تراس براش گوشت گذاشتم اب گذاشتم ولی به خاطر دلایلی مجبور شدم دوباره رهاش کنم.
  خیلی نگرانش هستم خودش همش دنبالم میومد و نمی‌رفت . الان نمی‌دونم کجا رفته برم دنبالش؟
  خودش دوست نداشت بره.

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   نگران نباشید گربه ها خیلی زود با محیط بیرون از خانه وفق پیدا میکنند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 72. رویا گفته:

  سلام من یک ماهی هست که از یک گربه حمایت میکنم و اوردمش خونه عادت داره رو تخت من بخوابه الان متوجه شدم بعد از مدفوع کردن خودش و تمییز نکرده و ملافه و بالشتم و کثیف کرده راهی هست که این کارشو کنترل کنم؟ اگرنه نمیتونم بزارم پیش خودم زندگی کنه

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   گربه ذاتا خيلي سريع خودشان را تميز ميكنند و احتمالا اختلالي در كنترل و مدفوعش وجود داشته كه بايد بررسي شود.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 73. رها گفته:

  سلام ببخشید من امروز تو حیاط خونمون یه بچه گربه پیدا کردم که گیر افتاده بود مادرش هم از پشت بام یکی از همسایه ها گیر افتاده بود ما بچه رو برداشتیم بردیم تو کوچه رهاش کردیم به نظرتون مادرش می‌تونه بچهشو پیدا کنه ؟؟؟؟؟؟
  خیلی عذاب وجدان دارم میترسم مادره بچهرو پیدا نکنه

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   اگر شیرخوار نباشد حتی اگر مادرش را پیدا نکند مشکلی پیش نخواهد آمد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 74. نگار گفته:

  سلام گربه من حدود یه هفتس قارچ داره که بردم کلینیک و شربت آموکسی سیلین و قرص فلوکونازول و شامپوی کتوکونازول ۲ درصد دادن و طبق دستور دکتر دارم استفاده میکنم و یکم بهتر شده ولی الان ۳ روزه چشاش شدیدا آب میده و یه کوچولو هم آبریزش بینی داره و عطسه هم میکنه. دوتا از قارچا حدود یه سانت بالای چشماشه. ممکنه به شامپو و بتادین حساسیت داده باشه؟ خودش خوب میشه یا شامپو رو کنار بزارم؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   بله احتمالش هست ولي درمان را قطع نكنيد و فقط مراقب باشيد با چشمانش برخورد نكند.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 75. سارا گفته:

  سلام خدمت شما دامپزشک عزیز. من گربه نری دارم و ازخیابون پیداش کردم که با تشخیص دامپزشک 30 روزه بودو بیمار که درمان شد الان هم در منزل خودم نگهداری میکنم ازهمون روز اول دائم درحال بازی با این هستش که با دندوناش گاز بگیره تا همین الان که شده 2ماه و 10 روزش فقط دوس داره گاز بگیره جدا ازاینکه بازیای دیگه ام انجام میدم اما نمیدونم اصلا اروم و قرار نداره دائم خوی جنگیدن داره چه جوری میتونم یادش بدم گاز نگیره ….ممنون میشم راهنماییم کنید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   گربه هاي dsh ذاتا شلوغ و پر جنب و جوش هستند و بهتر است برايش اسباب بازي تهيه كنيد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • محسن کاوه گفته:

   سلام ، وقت بخیر
   من یه بچه گربه ۲/۵ ماهه رو جلوی درب منزلمون با چشمانی که وضعیت حادی داشتند پیدا کردم، بردم دکتر، بیماری ویروسی تشخیص دادن، الان ده روز درمان میگیره، نمیدونم باقی مراحلش رو باید چیکار کنم؟ بیارم خونه؟ آزاد سازی کنم؟ حمایت از حیوانات ببرم؟ نمیدونم، ممنون راهنمایی کنید

   • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

    دوست عزیز سلام

    اگر قصد نگهداری اش را ندارید،در پارکهای تحت حمایت حامیان،آزادش کنید.

    دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

 76. Ayaka گفته:

  سلام خسته نباشید من یه گربه حدودا هشت ماهه دارم جدیدا به پرده های خونه میپره و هرچی هم میگیم نکن مثل قبلا به حرفامون گوش نمیده باید چیکار کنم؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   برايش اسكرچر تهيه كنيد تا نیازبه اسکرچ و خراش دادنش ارضا شود.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

   • Nima گفته:

    سلام
    گربه من دو ماهشه
    بردمش دامپزشکی یه آمپول تقویتی زد بهش
    الان علاعم فلجی داره،خیلی بیحاله،کلا خاله

    مشکلش چیه؟عادیه یا نگران کنندس؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزيز سلام

     قطعا درمان دامپزشكش كمك كننده و صحيح بوده است.

     دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

   • بزرگمهر گفته:

    سلام خانم دکتر خیلی ممنون از وقتی که میزارید خواستم بپرسم که من قراره تا هفته دیگه بچه گربه دو ماهه بیارم و الان دو تا عروس هلندی هم دارم باید چکار کنم می شده لطفاً توضیح بدید چون بلد نیستم آموزش بدم با عروس هلندی هام چطور رفتار کنه. خیلی ممنون

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     بهتر است اینکار را نکنید چون هر دو حیوان بسیار حساس و مستعد به افسردگی هستند و روحی بسیار صدمه میبینند.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 77. مهسا گفته:

  سلام. وقتتون بخیر ، من یه گربه میخوام خریداری کنم، گربه بیریتیش با قیمت ۴۵۰۰، ۴ماهه هست و واکسناش هم گفتن زده شناسنامه داره و تاریخاش هم گفتن تو شناسنامه هست. میخواستم بپرسم چگونه بفهمم که سلامت کامل داره که تحویلش بگیرم؟ از طرف یکی از دوستانم با این خانم اشنا شدم که تهران هستن برای نگهداری خوبی که ایشون داشتن. اما من اطلاعات کافی ندارم، میخواستم بدونم برای تاییدیه سلامت گربه باید چه کارهایی انجام بشه که به ایشون بگم که چجوری مطلع شم از سلامتی کامل گربه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   برای چکاپ و استفاده از کیت های مخصوص بیماری ها نزد دامپزشک ببریدش تا با استفاده از کیت های تشخیص بیماری از سلامتش مطمئن شوید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 78. Zahra گفته:

  سلام. من یک بچه گربه بیست روزه دارم که یک هفته است اون رو بیرون از خانه پیدا کردم.پیش دامپزشک بردم برای معاینه و برای دریافت واکسن و قرص انگل.اما دامپزشک گفت که تا یک ماهگی نمی تواند واکسن و قرص دریافت کند. الان من نگرانم که بیماری های انگلی به من و خانوادم سرایت کند.لطفا من را راهنمایی کنید که آیا در این که واکسن دریافت نمی‌کند باعث انتقال بیماری میشود؟. من به گربه ام شیر خشک حیوانات میدهم .
  این گربه هنگام مدفوع کردن چندین بار پا ها و دمش به مدفوع آغشته شد.ایا خطرناک است ؟. ممنون میشم که من را راهنمایی کنید.

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   اگر پيش حيوانات ديگر نبوده امكان ابتلايش به بيماري هاي انگلي كم است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • سما گفته:

   همه اینا الکیه من خودم و خواهرم همیشه گربه داشتیم همشون رو هم از خیابون پیدا کردیم نه واکسن بهشون زدیم نه ضد انگل و از اینجور مسخره بازیا هیچ مریضی هم نگرفتیم تازه از دهنشون هم ماچ میکنیم با ما هم غذا میخورن اینا از ادم ها تمیزترن بهش هم همه چی بده بخوره شیر پاکتی بجوشون بده با اسکلت مرغ بپز یه کم ادویه بزن عاشق این غذان من گربم کیک میخوره بیسکوییت بادمجون عدسی همه چی میخوره

   • عرفان گفته:

    افرین گل گفتی .منم گربه هام همینجورن .۱۴ساله گربه دارم نسل سوم گربم دوهفتس بدنیااومدن نه دکتر نه دارو همچی طبیعی وغذاشم از غذای خودم میدم بهشون

 79. شیرین گفته:

  سلام
  من یه گربه دی اس اچ دارم که تقریبا دیگه یکسالشو رد شده
  بردمش عمل عمقیم سازی
  الان دو روز دوباره شروع کرده به سروصدا کردن
  به دکترش پیام دادم گفت چون چسبندگی تخمدان داشته یه کمی تخمدانش مونده با عما یا چیز دیگه حل نمیشه!!!
  میتونه داروی کنترل سکس بخوره که یک سری عوارض داره
  به نظر شما میشه عملش کرد دوباره یا نه؟
  حتی اسم قرصم ندادن و یا حوی عوارضشم نگفتن
  عوارضش چیا هست!
  ممنون میشم جواب بدید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   حتما نظر پزشک جراحش را اجرا کنید.ایشون با توجه به جراحی و ویزیت حضوری نظرشان درست است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 80. ایدا گفته:

  سلام گربه من سه هفتشه
  تو خاک خودش دسشویی نمیکنه
  سه بار رو لباس خاهرم فقد دسشویی کرده نمیدونم چکار کنم اصلا نمیره تو خاکش

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   در زمان های دفع چندین بار روی خاک قرارش دهید تابا گرر زمان آموزش ببیند.
   با توجه به سن کم اش خیلی زود آموزش میبیند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • مریم گفته:

    سلام
    گربه ی من دوروز پیش گز خورده و الان بیحاله ممکنه که این بیحال بودنش به دلیل همون خوراکی باشه که خورده؟
    غذاهم هیچی نمیخوره

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزيز سلام

     در چنين مواردي اگر تا ٤٨ساعت وضعيت بهبود نيافت
     حتما به دامپزشكي مراجعه كنيد.

     دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي

  • شیرین گفته:

   گربه منم اونطوری بود اما هر دفعه که خواست بره دستشویی کنه گذاشتمش تو خاک و دستاشو تو خاک تکون دادم سریع یاد گرفت

 81. مرتضی گفته:

  سلام من گربه ای نگهداری میکنم که اولین بارم هستش لطفا راهنمای کنین چطور از چیزای خطرناک دورش کنم مثلا سیم های سیستم های برقیم سیم سیستم تلفن و موارد از این قبیل که در محل کارم بسیار مهم هستند

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   باید از این محل ها دور باشد چون سیم و الیاف محرک بسیار برای گربه جذاب است و بازی با سیم برق بسیار حطرناک است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 82. ناهید گفته:

  سلام وقت بخیر
  من یک گربه ماده دارم که ۳ هفته است که زایمان کرده و ۴ توله بدنیا اورده از زمان بدنیا اومدن توله ها تا بحال ۸ بار جای بچه هارو تغییر داده و دائم در حال غر غر کردن هست و یه شب یهو دماغ و دهمش کبود شد ولی بعد گذشت ۱ ساعت خوب شد و دومرتبه جای بچه ها رو عوض کرد. چکاری باید انجام بدم تا بهبود حاصل بشه؟
  باتشکر

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   اینگونه رفتارها برای تعیین قلمرو طبیعی است
   در اولین فرصت برای چکاپ مادر و توله ها اقدام فرمایید

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • Varna گفته:

   گربه ها جایی ک بیشترین امنیت را واسه بچه هاشون داشته باشه را انتخاب میکنن دلیل تغییر جای بچه ها هم همینه احتمالا هرباری جایی برده یا سرد بود محیط یاشخص ناآشنایی رفته پیششون خیلی دلایل داره بیشترین دلیلش حفاظت از بچه هاشه

   • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

    دوست عزيز سلام

    خير اگر مسري بود حتما دامپزشك اش اطلاع ميداد.
    و قطعا كه بهبود خواهد يافت،تلاشتان را بكنيد.

    دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

    • خدیجه گفته:

     سلام من کربم خودشو میخارونه نگاه کردم چند جاش زخمی کرده خارونده بد بدن منم دانه دانه میشه میخاره چکار کنم

     • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

      دوست عزیز سلام

      احتمال خیلی زیاد قارچ است که به شما هم منتقل شده.

      دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

 83. آتنا گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من یه گربه dsh دارم الان تقریبا ۲سالشه از بچگی تو حیاط خونمون به دنیا اومد دیگه همینجا موند ،یه مدت حدود دو سه ماهی هست که میاد تو خونه تو اتاقم میخوابه ،سلام سالمه ولی یکم نگرانم بخاطر انتقال بیماری اگه داشته باشه و اینا
  خیلی کم پیش میاد بره بیرون تو خیابون ،شرایط بردنش پیش دامپزشک رو ندارم ،خواستم ببینم چه واکسنایی باید بزنه و الان بعد ۲سال میشه واکسن واسش زد؟
  و این قرص زد انگل که تو صحبتاتون گفتید هر سه ماه باید بخوره چی هستش
  با تشکر بسیار از سایت خوبتون

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بله میتوانید برای دریافت واکسن هایش اقدام کنید و هر سه ماه برای جلوگیری از ابتلا به انگل های مختلف ،انگل تراپی را انجام دهید که توسط دامپزشک انجام میشود.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 84. Mmmmmmmmmmmmmm گفته:

  سلام
  من تو حیاط خونه یه گربه داشتم که بچه متولد کرده. چون منم با گربه مادر رفیق بودم به بچه گربه دست زدم. الان بچه گربه سه چهار روزشه ولی حس می کنم مادر گربه بهش بی محلی می کنه چون خیلی کمتر از دو روز اول سمت بچه گربه میره. از طرفی هم بچه گربه دیگه خیلی کم سر و صدا می کنه. میترسم نکنه چون من به بچه گربه دست زدم مادره به بچه گربه بی محلی میکنه. مشکل کجاست؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيزم سلام

   اين رفتارها در گربه ها طبيعيست نگران نباشيد،گاها مادر با يك سري از بچه هايش بهتر است و به بقيه پرخاش ميكند.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 85. نرگس گفته:

  سلام حالتون چطوره؟
  من وقتی مسافرت رفته بودم یه گربه نر دو هفته ای رو داخل انبار مامانبزرگم پیدا کردم. بعد چند روز مادرش اومد ولی وقتی کارتن بچه رو به طرفش کج کردیم و دور شدیم بچه رو برنداشت و رفت و دیگه برنگشت .
  من دامپزشکی بردمش داروی ضد انگلشو خورد .بدنش کک داره شامپوشو خریدم دکتر گفت ۳ روز دیگه که قوی تر شد بشورمش . شیر خشک مخصوص گربه بهش میدم.
  حالا ما برگشتیم خونمون ولی اصلا شیرشو نمیخوره.گوشه چشمش یه چیزی ایجاد شده و از چشماش اشک میاد و هر وقت بیدار میشه که شیر بدم هر از چند گاهی عطسه هم میکنه من واقعا نگرانش شدم . الان بیمار شده؟ چه کار باید بکنم؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   لطفا برای پیگیری ادامه درمانش با دامپزشک معالجش که از وضعیتش مطلع است مشورت کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   بلامانع است ولي حتما از مربي تربيتي كمك بگيريد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

   • ماهزاد گفته:

    سلام خسته نباشید
    من یه گربه دارم که حدودا یه سالشه و از اول توی حیاط خونمون با برادرش به دنیا اومده و همچنان هست
    ولی چون همیشه به وجود برادرش اتکا کرده بود و الان برادرش رفته خیلی ترسوعه
    بعضی وقتا هم میاد توی خونه
    اگه بعضی مواقع در حد چند ساعت بیاد توی خونه ممکنه بعد ها دچار مشکل بشه و با محیط بیرون نسازه؟
    و اینکه چیکار میشه کرد که شجاع بشه و با بقیه گربه ها دعوا کنه به جلی اینکه بره و قایم بشه؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     گربه ها با بالا رفتن سن شان تمام این رفتارها را در طبیعت یاد خواهند گرفت.نگران نباشید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 86. انسانم آرزوست گفته:

  سلام و خسته نباشید من دو تا بچه گربه ی dhs بی مادر که چشمهاشون عفونت داشت و هرمس گرفته بودن رو پیدا کردم و الان دوره ی درمانشون داره تموم میشه و تو همین یک هفته به شدت به من وابسته شدن و حتما باید تو بغل من بخوابن و میخواستم بدونم آیا اینها رو هم با اینکه گربه ی خیابانی هستن نباید بعد از اینکه بزرگ شدن تو محوطه ی مجتمعی که ساکن اون هستیم و اونجا هم پیداشون کردم، آزاد کنم ؟؟؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   خیر،تصمیم با شماست …
   ولی اگر شرایط نگهداری بچه گربه هارو ندارید ،حتما پس از کامل شدن مراحل درمان زودتر در محیط ازاد رهایشان کنید تا خیلی زودتر توانایی زندگی در آن محیط را آموزش ببینند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 87. زهرا گفته:

  خانم دكتر گربه ام نر بود يكساله شده بود تو حياط زندگي ميكرد از بچگيش پيش خودم بود هميشه ميرفت بيرون دور دور ٣ روزه بر ميگشت ايندفعه ١٢ روزه رفته برنگشته به نظرتون بر ميگرده؟ كل محله رو زير و رو كردم نديدمش چيكار كنم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   گربه هاي دي اس اچ يا به اصطلاح خياباني احتمال برگشتشون نسبت به باقي نژاد ها كمتر است ولي اميدوارم زودتر برگردد .

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 88. آیناز گفته:

  سلام،وقتتون بخیر. ما الان تقریبا نزدیک ۴ روز میشه که یک گربه به سرپرستی گرفتیم و قبلا تجربه نگهداری ازشون رو نداشتیم. و گربم الان ۱ سالشه و نژادش پرشینه. شبا بیدار میمونه و هی میو میو میکنه و بعد از ظهرا میخوابه اصلا نمیزاره شبا ما بخوابیم بعد از ظهرا سعی میکنم باهاش بازی کنم ولی چون خوابش میاد از جاش تکون نمیخوره تهرک نداره تا خسته بشه شب بتونه بخوابه در عوض شبا پر انرژیه چیکار کنم عادت کنه شبا بخوابه

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   صبور باشيد بعد از چندين هفته وقتي به شما و محل
   زندگي اش عادت كند بهتر ميشود.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

   • Soniya گفته:

    سلام.ما یه گربه ی ماده پرشین داریم که یه سالشه.چند ماه پیش عقیم کردیمش.میخواستم بدونم این کار براش خوب شد یا نباید انجام میدادیم؟چون من الان کلی عذاب وجدان گرفتم که شاید در حقش بدی کردم و زندگیشو گرفتم.
    سوال بعدی اینکه آیا لازمه به گردش بیرون از خونه ببریمش یا خیر؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزيز سلام

     بله عقيم سازي براي سلامت حيوان بسيار سودمند است و حتما هفته اي دوبار براي گردش به خارج از خانه ببريدش.

     دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

     • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

      دوست عزیزسلام

      خیر،گربه ها روحیات گردشی مثل سگهارا ندارند و اصلا نیاز به گردش در پارک و بیرون از منزل نیست.

      دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 89. رویا گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  گربه من از ۴۰ روزگی پیشمون بوده و توی محیط خونه بزرگ شده،واکسناش رو دریافت کرده و هر سه ماه هم قرص ضد انگلش رو میخوره عقیم هم شده. الان ۱۰ ماهه س و ما جابه جایی داشتیم در حال حاضر منزلمون حیاط داره، اوایل توی حیاط نمی‌رفت ولی وقتی میدید که ما داخل حیاط میریم کنار در می‌نشست تا در رو براش باز کنیم و داخل حیاط بره، الان هر روز داخل حیاط نیره بازی میکنه با گلها با درخت، هر وقت خسته بشه گرسنه بشه یا احتیاج به دستشویی داشته باشه خودش میاد داخل. میخواستم بپرسم اشکالی نداره که اجازه دادیم داخل حیاط بره؟ خیلی ممنونم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   خير،اگر شرايط حياط امن است ،هيچ مشكلي ندارد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 90. سحر گفته:

  سلام ،من یه گربه ماده خیابونی اومده تو خونمون،بهش غذا میدم عادت کرده میاد تو اتاقم الانم حامله شده ولی اصلا غذا نمیخوره و همش میخوابه و یه بوی خیلی بدی بدنش میده و بزاق دهان داره خیلی نگرانشم میشه راهنمایی کنید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   بوي بدن گربه ها طبيعيست وموضوع ترشح بزاق دهان را ممنون ميشوم دقيقتر بنويسيد كه چه مشكلي است.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 91. سروش گفته:

  سلام،‌ بسیار ممنون از وقتی که میگذارین. ما یک گربه ی ماده ی ۲ساله داریم که ۱سال و نیم هست که در حیاط زندگی میکنه و با بقیه گربه ها قطعا در ارتباط هست، براش محل خواب، غذا و آب درست کردیم و هر ۳ ماهی هم قرص ضد انگل بهش میدیم. در زمان بچگی توسط همسایه عقیم شده و در نوجوانی رها شده و نمیدونیم واکسنی دریافت کرده یا نه. یک روز به حیاط ما پناه آورد و ما هم نتونستیم کاری نکنیم. الان هم اون به ما و هم ما بهش وابسطه هستیم. با وجود اینکه تماما ما غذا و قرص بهش میدیم، همچنان نگران انتقال بیماری هستیم. رفتار این گربه هم نه مثل گربه های خانگی هست و نه مثل گربه های خیابانی که امکان این باشه ببریمش به صورت مداوم به دامپزشکی. ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید و ما را از نگرانی در بیارین..

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   اگر واكسن و ضدانگلهايش را بطور منظم دريافت كرده است،
   جاي نگراني وجود ندارد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

   • Samira گفته:

    سلام و خسته نباشید
    من یه گربه هفت ماهه به سرپرستی گرفتم
    بعد خوردن دوز اول ضد انگلش متوجه شدم که کرم دفع کرده
    همه اش نگرانم که توکسوکاراکاتی باشه و خب توی این زمان توی اتاق و روی موکت رفت و آمد داشته
    من چطور از شر تخم‌های این کرم راحت شم
    اگر گربه ارو بیرون رها کنم مشکلی پیش میاد براش؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزيز سلام

     اصلا نگران نباشيد،بعد از شروع درمان ضد انگل،دفع كرم طبيعيست.
     اگر درمان دوره اي كه هر سه ماه است ادامه دهيد،مشكلي پيش نخواهد آمد.

     دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 92. فاطمه گفته:

  سلام من ی گربه خیابونی رو از یک ماهگی بزرگ کردم الان ۸ماهه هستش و تا حالا از خونه بیرون نرفته محیط بیرون رو ندیده.فقط تا توی حیاط.الان که بزرگتر شده میپره روی دیوار و تا خونه همسایه ها میره.خیلی شیطونه و دلش میخواد بره بگرده.باید چیکارش کنم؟ بذارم بره؟ آخه میترسم دیگه برنگرده یا کسی اذیتش کنه یا از گشنگی بمیره…دلم براش میسوزه نمیدونم چیکار کنم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   گربه ها بسيار باهوش هستند و اگر تمايل به رفتن داشته باشدو بخواهد برميگردد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

  • تیما گفته:

   سلام مراقب باشید که نره هر روز شاهد دیدن مرگ گربه های بی زبان خیابانی زیر موتور و ماشین هستیم شما لطفا مواظب باشید نره چون از دست دادنشون خیلی دردناکه

 93. دلارام گفته:

  سلام
  من دو گربه تر 6 ماهه و 2 ساله دارم و غقیم نشدند، دو ماه است داخل خانه با من زندگی می کنند قبلا تو شهرکی در شمال بودند و تو حیاط و گاهی منزل ما می آمدند.
  وقتی در آپارتمان را باز می کنم گاهی دو ساله میپره بره تو پارکینگ، بنظرتان باید آزادش کنم؟
  لطفا اگر پیشنهادز دارید که بین فاصله درورودی داخل چه کنم که در را باز می کنم نبیند.
  متشکرم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   اگر واکسن هایش را دریافت کرده است و با بیرون رفتنش مشکلی ندارید ،و میتواند در محیط بیرون از خانه زندگی کند،آزادش کنید،اگر برایش ناخوشایند باشد برخواهد گشت.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • عروجی گفته:

    سلام من یه گربه نر دارم که پارسال فقط چند روزش بود پیداش کردم و چند ماهی هست شب ها میرفت روپشت بام تاصبح صدا میکرد تااینکه مجبور شدم دوروز پیش ولش کردم بیرون و چندساعتی مواظبش بودم و دنبال گربه ماده ها میرفت تااینکه دیروز صبح دم در دیدمش که پای راستش بدجور زخمی بود به احتمال زیاد گربه ها نر زدنش و از دیروز زخمش عفونت کرده و غذا نمیخوره البته شیر و آنتی بیوتیک دارم باسرنگ داخل دهانش میریزم و میخوره آیا خوب میشه؟البته از دیروز یه کمی بهتر شده

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزيز سلام

     بله،اگر درمانش را زير نظر دامپزشك ادامه دهيد حتما بهبود پيدا ميكند.

     دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

    • الهام گفته:

     سلام وقت بخیر ،یه گربه ی پرشین نر یکساله عقیم نشده دارم شبا که چراغارو خاموش میکنیم میره رو سرامیک یا تخت مدفوع میکنه توروخدا بگید چیکار کنم درست شه

     • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

      دوست عزيز سلام

      اين رفتار،رفتار اعتراضي و روحي است كه ميتواند از ترس يا افسردگيه حاصل از كمبود توجهش باشد كه بايد علت را شناسايي و برطرف كنيد.

      دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 94. ارمان گفته:

  من یک گربه سه ماه دارم و ۲ روز هست که گرفتمش و خیلی خسته به نظر میرسه و تو اتاق هست مدفوع ادرار نمیکنه
  بهش اهمیت میدم
  بهش اسباب بازی میدم اما کاری نمیکنه
  چیکار کنم شیطون بشه

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   نژاد گربه در فعالیت و شیطنتش بسیار مهم است،
   و برای چکاپ اولیه به دامپزشکی مراجعه کنید تا وضعیت گوارشش بررسی شود.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 95. ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشید من گربه نر ۱۰ ماهه رو که توی پارکینگ خونمون زندگی میکنه عقیمش کردم اما حالا بعد یک هفته امروز متوجه شدم که روی ادرارش کف سفید زیادی هستش و اینکه یه خورده طول کشید تا کامل ادرارش رو تخلیه کنه الانم مشخصه درد داره علتش چی میتونه باشه و اینکه آیا ممکنه بخاطر عقیم سازیش این مشکل بوجود اومده باشه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   حتما برای معاینه و عکس برداری به کیلینک دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 96. مریم گفته:

  سلام من یه گربه ماده ۵ ماهه خیابونی دارم ک سه ماهه خونه ماست و بهمون عادت کرده . جدیدا علائمی ازش دیدم ک حس میکنم فحل شده . یعنی با گربه نری که دارم یه بار در حال جفتگیری دیدمشون و جداشون کردم از اون به بعد گربه ماده ام خیلی گوشه گیر شده . و امروز صبح ک از خواب بیدار شد دست راستش و نمی‌توانست رو زمین بزارم درحالیکه نه دعوا کرده و نه از ارتفاع پریده دیشب هم سالم بوده … همش یه گوشه می‌خوابه درحالیکه قبلاً خیلی شیطون بود چیکار باید بکنم

  • R گفته:

   سلام به همگی
   من یه گربه دارم که خیابانی هست و در کوچه زندگی میکند و من بهش وابسته هستم چون همش بهش غذا میدم و کارهای دیگر
   و هر موقع در خونه رو باز میکنم پشت در هستش و وقتی میاد توی راه پله دیگه نمیره بیرون و ما توی راه پله پشتبانمان هست و میره اونجا و میخوابه ولی تاحالا تو پشت بام نگهداری نکردم

   بعدش توی پشت بام ما اب گرم کن هستش براش خطر داره یا نه

   بعد منو یه راهنمایی کنین چون نمیدونم واقعا نگه داری کنم بالا پشت بوم یا نه

   بعدش خونه ما حیاط بزرگی هم داره بنظرتون میشه از راه خانه ببرمش تو حیاط تا اونجا نگهداری کنم

   واقعا نمیدونم کدوم کار رو انجام بدم ممنون میشم جوابمو بدین

 97. A.man گفته:

  سلام گربه ای دارم ۶ ماهه و نژاد پرشین…
  خیلی خودش را لیس میزنه فقط زمانی که دستشویی میره بلافاصله خودش را لیس نمیرنه… لطفا راهنمایی کنید چه کارکنم تا این مشکل برطرف شود… به خصوص هنگامی که مدفوع میکند و خودش را کاملا تمیز نمیگنه..ممنون

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   محل دفعش را شيو كنيد تا بتواند راحتتر خودش را تميز كند.
   نژاد پرشين گاها راحتتر اجازه تميزكردن را به صاحبش ميدهد و ميتوانيد شما هم با پدهاي مخصوص برايش تميز كنيد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 98. صفا گفته:

  سلام من یه گربه ماده 7 ماهه دارم که یه هفته پیش عقیمش کردیم همه چی خوب بود تا اینکه من فراموش کردم نباید حموم ببرمش ،روز هفتم حمام کردمش الان محل زخمش سیاهه ، چیزیش شده؟ چکار باید کنم؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   باید نزد پزشک جراحش بررسی شود.
   احتمال عفونت وجود دارد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • آیدا گفته:

   سلام من یه بچه گربه ۳ ماهه دارم که متوجه کک‌ تو بدنش شدم پودر پروپکسور ۱ درصد رو گرفتم قبل زدن خواستم مطمئن بشم ک میتونم براش بزنم!؟ یا اینکه بعد زدن پودر گربه رو بعد چ زمانی بشورم اینکه بشورم یا نشورم روی پودر نوشته نشده

   • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

    دوست عزیز سلام

    حتما قبل استفاده باید دامپزشک حضورا ویزیتش کند.
    خواهشا خود درمانی نکنید.

    دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 99. مسعود 980 گفته:

  ببخشید من تازه یه گربه نر 6 ماهه dshبه سرپرستی گرفتم الان گوشه گیره غذا نمیخوره ولی میزاره یکم نازش کنم. چکار کنم تازه یه روزه نگهش داشتم ینی تازه از دامپزشکی آوردم و گفتن سالمه

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   بسيار تبريك ميگم اميدوارم روزهاي خوبي را در كنار هم داشته باشيد و قطعا با مهر و حمايت شما خيلي زود به شما و محل زندگي اش عادت ميكند.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 100. مسعود 98 گفته:

  ببخشید من تازه یه گربه نر 6 ماهه dshبه سرپرستی گرفتم الان گوشه گیره غذا نمیخوره ولی میزاره یکم نازش کنم. چکار کنم تازه یه روزه نگهش داشتم ینی تازه از دامپزشکی آوردم و گفتن سالما

 101. محمد مهدی گفته:

  سلام
  من گربه ام رو گاهی اوقات کمرش را ماساژ میدهم و میخارونم و همینطور سرش اما امروز که داشتم کمرش را میخاروندم دیدم که مثانه اش به بیرون آمده است
  آیا اتفاق خاستی برایش پیش آمده یا خیر
  دلیل این کارش چیست
  آیا اتفاق بدی براش افتاده
  من خیلی نگرانم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   مثانه؟ منظورتون بیرون زدگی ناحیه مقعد است؟؟؟

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 102. محمد گفته:

  سلام
  من گربه ام رو گاهی اوقات کمرش را ماساژ میدهم و میخارونم و همینطور سرش اما امروز که داشتم کمرش را میخاروندم دیدم که مثانه اش به بیرون آمده است
  آیا اتفاق خاستی برایش پیش آمده یا خیر
  دلیل این کارش چیست

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   پرولاپس ركتوم(بيرون زدگي روده بزرگ) منظورتان هست.
   چون بيرون زدگي مثانه اصلا علمي نيست،
   ممنون ميشم براي مشاوره دقيقتر من را راهنمايي كنيد،
   ولي اگر منظور همان بيرون زدگي روده بزرگ از مقعد باشد بايد بررسي شود كه عاملش چيست ودامپزشك بعد از برطرف كردن عاملش با اقدامات تخصصي روده را سر جايش برگرداند.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 103. AHi گفته:

  سلام وقت به خیر ، گربه من نر هست ، و خییییییلی میدوه توی خونه و حین دویدن خیلی چیزارو میندازه مثل گلدون این زیاد دویدن عادی هست؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بعضی نژاد ها مثل Dshو اسکاتیش شیطون و بازیگوش هستند و طبیعی است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 104. یعقوب گفته:

  سلام وقت بخیر من یه گربه سه ماهه دارم خیلی شلوغ بود الان سه چهار روزه بی حاله می‌خوام باهاش بازی کنم خشو نت نشون میده چنگ میندازه نه در حدی که زخم کنه اشتهاش خوبه ولی بی توجه به صدا وبیشتر می‌خوابه نمیدونم گربه ها بهش حمله کردن داخل حیاط یا نه امکان بیماری هاری هست یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   خير علائم بيماري هاري نيست ولي نسبت به تزريق واكسن هايش اقدام كنيد و اگر حمله صورت گرفته ميتواند حالات روحي و افسردگي باشد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 105. Atii گفته:

  سلام وقتتون بخیر

  گربه من ماده و حدودا ۶ ماهشه نژاد DSH

  زیاد دست و پاهای منوگاز میگیره و رو مبل و فرش چنگ میندازه باید چیکار کنم ک این عادت بزار کنار ؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   اسکرچ کردن یا خراش دادن از رفتارها و عادات طبیعیه
   گربه هااست.نگران نباشید و برایش اسکرچر تهیه کنید تا این حالاتش را ارضا کند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • بی نام گفته:

    سلام من یه گربه DLH سیاه سه ساله دارم
    واکسناشو زدم قرص ضد انگلم بهش دادم و انگل زدایی اش کردم
    بعضی وقتا آرومه
    بعضی وقتام خیلی عصبی میشه و حتی گاز های محکمی میگیره در حدی محکم که دستم زخم بشه یا خون بیاد
    زیاد هم تو پذیرایی نمیاد و پیش ما نمی شینه و با ما وقت نمیگذرونه و بازی نمیکنه..چیکار کنم این عادتاش رو ترک کنه؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزيز سلام

     گربه ها اصولا اجتماعي نيستندو گربه هاي dsh خيلي بيشتر شبطنت و دوري دارند كه با بازي كردن وارتباط برقرار كردن باهاشون بهتر ميشوند.

     دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 106. Prim گفته:

  سلام
  من یه گربه نر ۱۰ ماهه دارم که یک ماه هست عقیم شده.
  از دوماهگی به خاطر درمان از مامانش جدا کردم و یک چشمش بحاطر هرپس تخلیه شده. تا هفت ماهگی تو حیاط خونمون بود ولی یه گربه نر بزرگتر اومد منم ترسیدم آوردمش داخل. واکسیناسیون کامل و ضدانگل هم میخوره.
  میخوام ببینم وقتی بزرگتر مثلا دو سه ساله شد میتونم ببرمش به محل زندگی جدید خودمون که باغ خیلی بزرگ ۲۰۰۰ متری دیوار کشی شده داره؟ البته گربه ها از روی دیوار امکان رفت و آمد دارن ولی از اونجایی که این عقیم شده و واکسن هم هرسال براش میزنم مشکلی پیش نمیاد؟
  اگه الان بزارم بره توی حیاط آپارتمان که به کوچه راه داره اتفاق بدی میفته؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   امکان فرار گربه های خانگی بسیار وجود دارد چون نسبت به سگها وابستگی کمتری نسبت به سرپرستشان دارند.
   ولی در کل میتوانید محل زندگی اش را تغییر دهید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • .. گفته:

   سلام
   من بک گربه نر dsh دارم که حدودا یک هفتش بود مادرش رهاش کرده بود و ما ازش نگهداری کردیم ، اصلا اجازه نمیدیم داخل خونه بیاد و توی راه پله پشت در میشنیه و دوست داره بیاد داخل خونه جدیدا میره بالای پشت بودم وقتی تو خونه راهش نمیدیم
   الان نزدیک به یک سالش هست ، میشه راهنمایی کنید که ایا باید باهاش بازی کنیم و ارتباط باهاش برقرار کنیم یا نیازی نداره؟ آیا این تنهایی و نداشتن ارتباط مشکل روحی و افسردگی براش پیش نمیاره؟

   • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

    دوست عزیز سلام

    نگران نباشید،گربه های تنها و در فضای ازاد به راحتی و بدون هیچ مشکلی زندگی خواهند کرد.

    دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

 107. سهیل گفته:

  سلام دوستان من یک ماهی میشه که یک بچه گربه رو آوردم تو خونه و چشماش بسته بود که مداوا کردم و با ما زندگی می‌کنه. بازی می‌کنه به نظر خوشحاله و مارو دوست داره. ولی من چند وقته عذاب وجدان گرفتم که نکنه از طبیعتش دورش کردم و داره عذاب می‌کشه و باید سریعا به همون کوچه و خیابون برش گردانم. با این که بهش وابسته هستم اگه بدونم راحت تره می‌برمش میتونید راهنمایی کنید؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   اگر امکان نگهداری اش را دارید میتونید به سرپرستی قبولش کنید و در غیر اینصورت برگرداندنش به محل زندگی اش هرچه زودتر بهتر است.تا وقتی که به محل خانه و شکار نکردن عادت نکرده است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 108. Fatiii گفته:

  سلام یکی از بچه گربه های من دویا سه هفتشه که یکی از دست هاش رفته زیر چرخ غذا نمیخوره تونستم با سرنگ ی کوچولو بش شیر بدم بعدش دامپزشکی هم بردم گفت بش شوک وارد شده و نمیشه گچ گرفت یا جراحی کرد نظر شما چیه؟ بنظرتون خوب میشه؟؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   تشخيص دامپزشكي كه حضورا پت شما را معاينه و چكاب كردند ارجعيت داشته و بنظر من در ادامه توضيحات ايشون،سعي كنيد ترس حاصل از اين اتفاق را با توجه كردن بيشتر،تهيه غذاهاي مورد علاقه اش،… از خاطرش آرام كنيد.

   دكتر مائده جودكي (اينترن دامپزشكي)

 109. رویا رمضانی گفته:

  سلام
  من یه گربه ماده جدید ۲ماهه اوردم برای گربه نر بزرگم که تقریبا ۲ سالشه روزای اول خیلی دنبالش میرفت گازش میگرفت و چون اذیت میشد گربه کوچیک من از هم دورشون میکردم
  ولی دو روزه که گربه بزرگم همش خوابه دیگه سمت اون گربه کوچیکه نمیره انگار که افسرده شده …قبلا همش میومد من نازش کنم الان اصلا سمت من نمیاد نمیذاره بهش دست بزنم خیلی نگرانشم چیکار باید بکنم؟ گربه کوچیکو پس بدم؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بله،گربه ها شدیدا حسود هستند و سریع افسرده میشوند.
   توصیه میشود هیچوقت گربه دیگری را وارد قلمرو آنها نکنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • فیلک گفته:

    سلام دکتر خوبید؟
    ببخشید من یه گربه دو ساله دارم یه گربه دو ماهه اوردم پیشش چون سر کار میرم گفتم تنها نباشه با هم خوب شدن
    ولی گربه بزرگم خیلی نسبت به قبل کم غذا میخوره همشم در حال جفتگیری هست خیلیم نسبت به قبل لاغرتر شده به نظرتون از هم جداشون کنم؟؟خیلی نگرانشم

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     این رفتار ها طبیعی است و علتش هم حسادت و وجود گربه دیگری در قلمرواش است.
     با محبت بیشتر و تشویق کردنش میتونید تا حدی حالات
     روحی اش را بهتر کنید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 110. Mina گفته:

  سلام وقتتون بخیر من گربه هشت ماهه دارم شکمش شل و اویزون شده و داره بد تر میشه غذا و بازی کردنشم مثل همیشه هست

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   اگر وضعيت و علائم حياتي اس طبيعي است جاي هيچ نگراني وجود نخواهد داشت.

   دكتر مائده جودكي (اينترن دامپزشكي)

 111. محسن گفته:

  سلام یه گربه دو ماهه دارم تازه گرفتیمش همش میره جلوی دره ورودی و بالکن میو میو شدید میکنه ایا دلیل خواسی داره یا میخاد فرار کنه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   در گربه های کم سن طبیعی است ،
   علاقه به بیرون رفتن،شیطنت و بازیگوشی از دلایل این نوع رفتار است،

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 112. یاسی گفته:

  سلام،یک گربه شش ماه هست که میاد حیاط ویلای ما،اوایل خیلی بزرگ و بالغ نبود اما الان بزرگ شده و من هفته ای یکی دو روز اونجا سر میزنم بهش غذا میدم و نوازشش میکنم،کاملا منو میشناسه،ترسش ازم ریخته و بهم عادت کرده.حالا ما قصد فروش اونجا و خرید یه مکان دیگه رو داریم،من نمیدونم کار درستیه که از اونجا منتقلش کنم به مکان جدید یا نه،چون هم اون به من عادت کرده و هروقت میرم پیشش ازم جدا نمیشه و هم من،از طرفی فعلا نمیتونم ببرمش خونه
  میترسم یهو ولش کنم و افسرده شه و چشم انتظار بمونه از طرفی ببرمش و حس غریبی کنه.شما چه توصیه ای دارید؟اگه ببرمش تا چندوقت باید پیشش بمونم تا عادت کنه؟چون اونجا ویلاست و ما همیشه اونجا نیستیم اما اگه نیاز باشه یه مدت می مونم تا به محیط جدید عادت کنه

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   هم محل جدید و هم صاحبان جدید از لحاظ روحی برایش آزاردهنده است.
   ولی بهتر است در همان محل بماند چون به زندگی بدون شما در تایم هایی که نبودید در آن جا عادت دارد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 113. سان گفته:

  سلام ميشه گربه رو تو قفس تو خونه نگهداري كرد و ساعت هايي رو بردش تو محيط بزرگتر؟
  يا ميشه تو پاركينگ نگهداريش كرد ؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   سلام خیر
   زندگی گربه ها آزادانه و پر از شیطنت است
   و این مدل زندگی فقط آنهارا افسرده و منزوی میکند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 114. سمانه گفته:

  سلام گربه ای که آوردیم dsh تقریبا ۳ ماهو خورده ایه همش میاد دستو گردنمو لیس میزنه و چیزی که عجیبه اینه که محکم میمکه چرا این کارو میکنه؟و اینکه ازین کارش خوشم نمیاد اشتباهه که جلوشو میگیرم؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   این رفتارها طبیعیست ،ولی نگذارید این عادت ها ادامه پیدا کند.

   دکترمائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 115. مریم گفته:

  سلام
  من یک بچه گربه دوماه و نیمه دارم ، برای اولین میخواستم حمومش کنم، بغلم بود تا اب و دید ترسید از روی شونم پرید روی سرامیک و یک دستشو بالا گرفت و چند بار ناله کرد ، نازش کردم و باهاش حرف زدم اروم شد بعد 10دقیقه همخوابید ، الان ک دستشو لمس میکنم احساس درد نمیکنه ، فقط ضربه دیده یا احتمال شکستگی هم هست ، چون فردا میتونم ببرمش دامپزشکی. ممنون میشم پاسخ بدید

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   اگر شکسته بود اصلا توانایی زمین گذاشتن نداشت و شما نمیتونستید به راحتی دستش را تکان دهید.
   ولی بهتر است در اولین فرصت برای اطمینان بیشتر به دامپزشکی مراجعه کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 116. Shaghayegh گفته:

  سلام وقتتون بخیر گربه dsh خونگی داریم ولی حیاط هم میره دیروز دیدیم موش گرفته تو دهنش ولی نخورد فقط بازی کرد بعد خونه هم میاد از نظر پزشکی اشکال داره و برای ما بیماری ایجاد میکنه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   جدا از اين اتفاق ،شما براي به سرپرست گرفتن و يا زندگي با يك حيوان خانگي ،حتما قبل از حضورش در محل زندگيتان براي اطمينان از سلامتش به دامپزشكي مراجعه كنيد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 117. ستایش گفته:

  سلام بستگی داره که شما کجا پیداش کرده باشید اگر داخل خیابون بوده میتونید ببریدش تو پارک و رها کنید البته اگر واقعا توانایی نگهداریشو ندارید چون صد درصد جاش تو خونه امن تره و ممکنه تو پارک گربه های دیگه بزننش و اینکه میگید دوست داره بره بیرون طبیعیه و یکم که تو خونه بمونه و به شما عادت کنه و باهاتون دوست بشه دیگه دوست نداره بیرون بره من پیشنهاد میکنم خودتون ازش نگهداری کنین خیلی بهتره اما اگر میخواید رهاش کنید تو پارک هایی بزاریدش که متمعن هستید مناسبه مانند پارک لاله

 118. بهار گفته:

  سلام من یه گربه ی باردار دارم و فرداهم باید بریم شمال میخواستم بدونم مشکلی برای گربم در هنگام سفر پیش نمیاد؟؟؟ بار اوله که باردار شده

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بهتر است در این بازه زمانی در استرس حمل و نقل و تغییر وضعیت اب و هوا قرار نگیرد.
   ولی در هر صورت بلامانع است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 119. دالیم گفته:

  سلام
  یه گربه ماده هست که چند وقته میاد توی حیاط ما و اهلی هست و فک میکنم یکی تازگیا رهاش کرده
  میخاستم بدونم اگه اینجور باشه این می‌تونه خودش شکار کنه یا من باید نگهش دارم چون شرایط نگهداری گربه رو ندارم
  و اینکه اگه بخام نگهش دارم داخل خونه باید ببرم عقیمش کنم؟ گربه ماده هست و اگه عقیمش نکنم چی میشه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   براي حمايت از گربه هايي كه اطلاعاتي از محل زندگي قبلش،واكسن هايش و …نداريد ،بهتر است قبل از ورودش به خانه توسط يك دامپزشك چكاپ شودو بعد از اطمينان از سلامت كاملش ميتونيد به راحتي در محيط منزل نگهش داريد.
   براي عقيم سازي بعد از چكاپ با دامپزشكش مشورت كنيد.

   دكترمائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

  • فیروز گفته:

   سلام . من یه گربه دارم دلش خیلی قلیون میخاد . تا قلیون میکشیم میشنه کنارمون با دستش میزنه رو دستمون که دود قلیون را فوت کنیم تو دهنش . الان ۲ ساله هر روز با ما قلیون میکشهد. نگرانشم . چکار کنم

 120. امیری1 گفته:

  سلام ببخشید من گربه dsh دارم
  همیشه اطراف مقعدش لکه های کوچیک قهوه ای و خشک شده هستش.میخواستم بدونم اینا مدفوع خشک شده هستش؟چون هرچی تمیزش میکنم باز هستن…چون گربم داخل خونه هستش و داخل اتاق ها و تخت میره مشکلی نداره؟چی هستن این تیکه ها و باید تمیز بشن؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   ضايعه هاي پوستي حتما بايد بصورت حضوري بررسي شود.حتما در چكاپ هاي دوره اي با دامپزشكش در ميان بگذاريد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

   • سلینا گفته:

    سلام خسته نباشید برادر من از بیرون یه بچه گربه آوردش دامپزشکی هم گفت سالمه ولی هروقت پیشم می‌خوابه از چشاش یه چیز سیاه میزنه بازم تمیز میکنم دوباره میزنه و اینکه خیلی شیطون هست اما اصلا صداش در نمیاد میشه بگید مشکل کجاست

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیزسلام

     ترشحات رنگی چشم گربه ها طبیعیست.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 121. شادی گفته:

  سلام یه گربه چهار ماهه تو تراس خونمونه که ۲ روزه دهنش نیمه باز مونده، یه تیکه گردن مرغ لای دندوناش گیر کرده و اجازه نمیده درش بیاریم. میشه راهنمایی کنین؟ ظاهرا درد داره چون دو روزه غذا نتونسته بخوره، یا از دهنش میفته یا دردش میگیره صداش در میاد، پوره هم نمیخوره.

  • مهسا گفته:

   سلام به نطرم با یه حوله آروم بگیریدش گربه رو ببریدش دامپزشک ، یا اگه حمله میکنه زنگ بزنید از اینایی که میان زنده گیری انجام میدن یه فکری به حالش کنید ، حیوون خدایی نکرده تلف نشه از هیچی نخوردن.

  • حسین خزایی گفته:

   یه چوب نازک بگیریدکه ازمدادکلفت ترباشدوبعدش با یه تیکه پارچه تمیزوبه یه سرچوب خوب بپیچونیدجوری که پارچه ازدورچوب به راحتی بازنشه.چون این قسمت ازچوب روبایدداخل دهان گربه بزاریدتادهانش بازبمونه.وبهتره حتما دونفرباشید.وبعدش یه حوله نسبتا بزرگ رو پهن کنیدوبایستی گربه رو بزاریدروحوله و جوری حوله رو دورش بپیچیدکه دستو پاش داخل حوله باشه تاچنگ نزنه وبه خودش وشما اسیب نزنه .وازنفردوم بخواید که محکم نگهش داشته باشه حالا چوبو داخل دهنش بزاریدنترسیدگازنمیگیره و با یه وسیله مثل موچین یا دم باریک اون استخونو دربیارید البته بایدمطمئن باشیدکه استخوون تو گوشت بدن گربه فرونرفته باشه چون خونریزی میکنه واگه فقط رو گلوش مونده باشه که دهانش یک سانت بازمونده ونتونه بیشتراونوببنده دربیشترمواقع همین که گربه رو باحوله فتیله پیج کنیدمیترسندو با صدای بلند واکنش نشون میدن که نوددرصد همین واکنش باعث میشه استخوون بپره بیرون.ویادتون باشه هیچ وقت گوشت ومرغ استخوون داررو بهش ندیدوازگوشت ومرغ بی استخوون جلوش بزارید.وحتما بایدتیکه استخوون توگلوشو دربیاریدچون نمیتونه خودشو لیس بزنه وتمیزکنه و باعث مشکلات بدتری میشه.ودرپایان اگه موفق نشدیدببریددامپزشکی .ممنون

  • نرگس گفته:

   سلام.لطفا سریع ببرینش دامپزشکی.گربه من هم لای دندونش استخوان گیر کرده بود ما نفهمیذیم بعد لثش عفونت کرد خیلی مشکل پیش اومد طفلی اذیت شد وقتی فهمیدم بردم دکتر و دکتر گفت اگر نمیاوردینش مثل جوزام کل دهنش عفونت میگرفت و این عفونت پخش میشد ب قلبش میزد میمرد…الان خداروشکر حالش عالیه،ولی از شما خواهش میکنم سریعا ببرینش دامپزشکی و اصلا وقت تلف نکنین ک حیوون آسیب جدی میبینه

 122. زحل گفته:

  سلام
  یه گربه ماده پنج ماهه دارم ک از دوماهگی به سرپرستی گرفتم درین سه ماه فقط گوشت بهش میدادم و شیرخشک هم نمیخورد الان ک بزرگ شده و پنج ماهشه میخوام از گوشت جداش کنم تا دیگه غذایی هم بخوره دو روزه که گوشت ندادم ولی غذا هم نمیخوره فقط میو میو میکنه ‌. چیکار کنم تا از گوشت خوردن بیخیال بشه و غذایه دیگ مثل نیمرو و پنیز و اینجور چیزا بخوره لطفا کمکم کنید.ممنون

 123. فائزه گفته:

  خواهش میکنم کمکم کنید
  ما تو حیاطمون دو تا گربه داریم که نسبتا کوچیک و مامنشون زیر ماشین اومد و مرد و من ازشون مراقبت میکردم
  اما اونا الان همش میخوان بیان تو خونه و تور پنجره رو پاره میکنن و همین که در و باز میکنم سریع میرن تو خونه و زیر مبل قایم میشن و بابامم حساسه و انا رو دعوا میکنه و میزنه من دیگه نمیدونم باید چیکار کنم واقعا …
  اونا هم خیلی وابسته ان وقتی تو حیاطم سریع میخوان بیان تو بغلم و همش دوست دارن ناز و نوازش بشن و منم در موقعیتی نیستم که اونا رو ببرم خونه و نگرانشون هستم که از لحاض روحی اسیب ببینن و با خودم گفتم شاید باید یکم بهشون بی محلی کنم که تو خونه نیان و واستگی شون کمتر شه … آیا این کار درسته؟
  چرا اینقدر تمایل دارن که بیان تو خونه …
  خواهش میکنم اگه نظری تجربه ای چیزی دارین در اختیارم قرار بدید
  ممنون

  • goud گفته:

   سلام دوست عزیز
   به دامپزشکی که نزدیکتون هست اطلاع بدین تا اونا رو به افرادی که دارای شرایط نگه داری هستن بدن
   لطفا هرچی سریع تر این کارو کنید چون پدرتون و دمای بیرون واقعا باعث زار اونا میشه

  • فرنوشا گفته:

   بهش غذا خشک مصحوص گربا بدید
   توی یک کارتون بزرگ و جادار بزارشون غذا مثل مرغ گوشت و…فقط مواظب باش استخان داخل غذا شون نباشه توی کارتون یک ظرف خاک مخصوص هم بگذار تا بتونن دسشویی کنن

   • m.delaavari گفته:

    سلام.من یِ پسر کوچولو دارم ک حدودن باید چهار ماهش باشه.حدودن یک ماه و اندی هست ک پیش منِ.ازین کیسای حمایتی بوده.ی آدمِ دیوانه رو پای این بچه گربه من اسید ریخته بوده.ک دوستان امدادگر نجاتش داده بودن و الان خدا رو شکر خوبه حالش.اول من سعی کردم ک آروم آروم خودش بیاد نزدیکم و اتفاقن خیلی زودم با هم ارتباط گرفتیم.ولی اول اینکه ب طرز وحشتناکی از شوهرم می ترسه و تو هزار تا سوراخ خودشو قایم میکنه ازش .و مشکل اصلی من اینکه چند شب هست دارم تو همون اتاقی ک این میخابیده ,می خابم.ب طرز عجیبی شبا وحشی می شه.واقعن ب قصد انهدام من حمله می کنه و گاز می گیره.من معمولن تو طول روز کمِ کم باهاش دو ساعت بازی می کنم ک انرژیش تخلیه شه.ولی واقعن داره اذیتم می کنه.الان پاها و دستای من زخم و زیل شدن.واقعن وحشتناکه.بعد می ترسم الان ازش.یهو داره خابم می بره حمله می کنه گاز می گیره.این ک میگم گاز می گیره کاملن جدی و محکما.فقط از رو لحاف نمیتونه .ولی واقعن می ترسم ازش.چی کار کنم؟در ضمن سنبل طیب خریدم البته هنوز ب دستم نرسیده .قرصی دارویی چیزی هست بش بدم دست از دیوونه بازیش برداره؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزيز سلام

     شيطنت در بچه گربه ها طبيعيست ولي كيس شما بدليل استرسي كه بهش وارد شده بيشتر نشان ميدهد .
     در ابتدا سعي كنيد برايش اسكرچر تهيه كنيد تا نياز
     اسكرچ اش راارضا كند.
     در طول روز بيشتر برايش وقت بگذاريد و بازي كنيد و شرايط زندگي اش را آرام نگه داريد و در آخر جاي خوابش را از خودتان جدا كنيد.

     دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

     • ماه پری گفته:

      سلام مائده جان من یه گربه دارم که درشته و ۴ الی ۵ سالشم میشه پاش زخم شده بود بردم دکتر دامپزشک نزاشت سوزن بزنن فقط سوزن رو زد به پاش و حتی تزریق هم نکرد اذیت میکرد بیخیال شدم الان یه پاش یکمی لنگ میزنه چیکار کنم خیلی میترسم چشمشم براش پماد استریت چشمی گرفتم الان خوابه لطفا اگه مشکل بزرگی افتاده بهم بگید خواهش میکنم

     • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

      دوست عزیز سلام

      حتما باید از نزدیک معاینه شود.مجددا نزد دامپزشک مراجعه کنید.

      دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • بهار گفته:

   میتونید واگذارشون کنید البته باید خیلی مراقب باشید که به کسی واگذار کنید که واقعا دوستشون داشته باشه یا بهتره که پدرتون رو راضی کنید که خودتون نگهشون دارید اما به نظرم نباید بهشون بی محلی کنید چون شاید بهشون اسیب روحی وارد بشه

 124. گربه دوست گفته:

  سلام
  من یه گربه ی خیابانی مجروح پیدا کردم خیلی کوچیکه و دهن و دماغش همه خونیه و انگار کنده شده
  چشماش باز نمیشه و عفونت کرده و به سختی نفس میکشه هیچیم نمیخوره شهرستانی که ماه هستیم
  کلینیک نداره و این گربه خیلی وضعش وخیمه تورو خدا بگین چیکارش کنم داره میمیره اینقدر ضعیفه

  • نسزین شیرازی گفته:

   سلام سریعا گربه رو به یک کلنیک دامپزشکی در نزدیکی محل سکونتتون ببرید. بعلت شدت جراحات از شما کاری بر نمیاد .یا از انجمن حمایت از حیوانات شهرتان کمک بگیرید .

 125. نازیلا گفته:

  سلام، گربه من سه ماهه هست و خیلی اصراری داره شب بیاد تو اتاق و تخت ما ،و وقتی بیرونش میکنیم پشت در کلي غرغر میکنه ،چکار کنم،خودم دلم طاقت نمیاره میام تو هال روی مبل میخوام تا اونم آرؤم بگیره اما زابه راه میشم

 126. عانیت گفته:

  مییگم گربه من ۲ ماهشه خب بعد وقتی ما حواسمون نبوده رفته تو حیاط و یه گربخ خیابونی زدش الانم ترسیده و میلرزه میشه بگید چیکارش کنیم؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   سعي كنيد تا چند روز بيشتر بغلش بگيريد و تشويقي مورد علاقه اش را برايش تهيه كنيد تا با حس اعتماد به شما آن لحظه را فراموش كند.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 127. علی گفته:

  سلام خسته نباشین من میخواستم یه گربه کوچلویی رو به سرپرستی بگیرم ولی من قبلا مشکل ریه داشتم و الان خوبم میخواستم بدونم مشکلی نداره برام

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   بايد با پزشك متخصصتان مشورت كنيد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   اگر در باكس بماند بلامانع است.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 128. Arfn گفته:

  سلام من یه گربه دوماه هییمالین دال فیس گرفتم شبا خیلی میو میو میکنه ایا بعد خوب میشه؟ تو اتاق خودشم میزارم باز میو میو میکنه کلافم کرده…خیلی هم شیطونه ایا اروم‌میشه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   اين صداها در بچه گربه ها طبيعي است و رفته رفته بر طبق عادت بهتر ميشود.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 129. Azvar گفته:

  سلام،وقتتون بخیر.
  گربه من بعد از اینکه میره تو خاکش و کارشو میکنه.خودشو بلافاصله تمیز نمیکنه مخصوصا دست و پاهای بعد از اینکه میاد تو خونه این کارو انجام میده میخواستم بدونم آلودگی ای ایجاد نمیشه؟مخصوصا که وقتی حواسم نیست رو تخت هم میره

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   معمولا بعد از بيرون اومدن از خاك دست و پاهايشان را تميز ميكنند ولي شما هم ميتونيد با استفاده از
   ضدعفوني كننده هاي مخصوص پت برايشان تميز كنيد و با توجه به درمان انگلي و واكسينه بودنشان مشكلي پيش نخواهد آمد.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشكي)

 130. Meti گفته:

  سلام وقتتون به خیر.میخوام یه بچه گربه ۳ماهه که از شیر باز شده پرشین چینچیلا بخرم.غذای خشک رو نمیدونم توهر وعده چند گرم بدم و اینکه این خمیر مالت که درسایت هم گذاشتین چه جوری باید بدم بهش تا بخوره .

 131. ستایش گفته:

  مقاله رو داشتم میخوندم، رسیدم به این قسمت که هربال رو نادیده بگیرید، دیگه نخوندم چون کلی خاطره بد دارم باهاش، اتفاقا تا جایی که باید به گربه باید رسید که گلوله مویی ایجاد نشه، یعنی خدا به من رحم کرد که گربم وقتی گلوله مویی داشت عق میزد، و خیلی غیرطبیعی بود، سرچ کردم و توی مقاله گلوله مویی گربه سایت پت پرس خوندم که همیشه طبیعی نیست گلوله مویی و حتی گاهی نیاز به جراحی میشه، واقعا اینجوری قطعی نباید گفت هربال را نادیده بگیرید

  • benyamin azimi گفته:

   ایشون هم نگفتن که نادیده بگیرید منظورشون اینه که اگه هربال رو نادیده بگیرید برای گربه مشکل ایجاد میشه

 132. ملیکا گفته:

  سلام وقت تون بخیر
  میخواستم بدونم مالت فاسد میشه؟ من چند وقت پیش از یه پت شاپی مالت بیفار خریدم، چون تاریخ تولید نداشت و بهم گفتن مالت خراب نمیشه من اعتماد کردم ، گربه م هم تا الان به نظر مشکلی نداشته، شش ماهه

  ولی امروز یه پت شاپ دیگه بودم، بهم گفتن مالت فاسد میشه و تاریخ انقضا دار و رو بدنه حک میشه، اومدم خونه دیدم که بعله مالتی که خریده بودم تاریخ انقضا داشته ولی اون قسمت ش بریده بودن من نفهمیده بودم

  حالا الان باید گربه م ببرم دامپزشکی؟ از اون پت شاپ هم شکایت کنم؟

 133. مینو گفته:

  سلام
  سه چهار ماه پیش یه گربه تو حیاط ما پناه آورد براش غذا میذاشتم خیلی مهربون هم هست…بعد چند وقت فهمیدیم بارداره…با اینکه از گربه ها میترسیدیم با دستکش نخی نوازشش میکردم …برای غذا میومد و بیرونم میرفت…بعد دیدیم همسایه کناری ما اون گربه و سه تا بچه شو گذاشته جلو در…بچه هاش خیلی کوچولو بودن…آوردیمشون خونه و براشون جای خواب و محیط گرم درست کردیم الان دوماهشونه فکر کنم…چشم یکیشون ویروسی بود درمان کردم…یکی دیگشون کلسی ویروس گرفت اونم بردم جراحی شد و درمان…میخواستم بدونم بزرگ تر بشن خودشون میرن؟چون مادر و پدرم خیلی ازشون میترسن اینا خیلی بازیگوشنن بعضی وقتا میان تو خونه…مامانشون الان ساعتای زیادی تنهاشون میذاره و کمتر شیر میده بهشون…من نمیتونم برای همیشه نگهشون دارم سوالم اینه امکان داره بزرگتر بشن خودشون برن سراغ زندگیشون؟

 134. یاس گفته:

  باسلام.
  من دوماه ونیم یه بچه گربه dsh به سرپرستی گرفتم. الان حئوئا 4ماهشه.نه میزاره باهاش بازی کنم نه نازش کنم فقط گازم میگیره حتی براش اسباب بازی و توپ هم گرفتم ولی اصلا رفتارش باهام خوب نیست نمیدونم چکار کنم خستم کرده میشه لطفا راهنمایی کنید

  • الناز گفته:

   منم 3ماهه یه بچه گربه ی خیابونی که تنها و گرسنه بود آوردم خونمون که اپارتمانه نگه داشتم.براس غذا و خاک و تشویقی ام خریدم.بغلش میکنم گاهی حتی بویش میدم باهاش بازی میکنم اما اصلا برام ناز نمیکنه جز وقت غذا که میاددنبالم.قبلن پیشم رو تخت می‌خوابید الان دیگه نمی‌خوابه.مبخوام نازش کنم گاهی خوبه اما اکثرن یواش گاز میگیره و مبخواد فرار کنه.اصلنم سمتم یا نزدیکم نمیاد.واقعا موندم چرا دوسم نداره

 135. Madison گفته:

  سلام یه سوال داشتم من اگه یه گربه بگیرم برای مدرسه شاید چند ساعت تو خونه تنهاش بزارم این باعث مشکل میشه ؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   خیر بلامانع است.
   گربه ها خیلی راحت تر از سگها تحمل تنهایی را دارند ,به شرط آنکه بعد از حضورتان کاملا برایش وقت بگذارید تا دچار افسردگی نشود.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • فمی گفته:

    سلام خسته نباشید
    ببخشید من یه گربه ی دوماهه دارم که حدود یک ماهه پیش منه امروز شرایط روحی خوبی نداشتم و باش بدرفتاری کردم الانم ترسیده رفته پشت وسایل قایم شده و هر چقدر باهاش بازی میکنم بیرون نمیاد
    بعد چند ساعت همونجا مدفوع کرده(قبلا اصلا این کارو نمیکرد) و غذا هم نمیخوره چیکار کنم

 136. مصطفي گفته:

  سلام من يه عروس هلندي تو خونه دارم و يه بچه گربه قراره بگيرم به نظر شما بايد صبر كنم تا بچه گربه رو مادرش از خودش جدا كنه بعد بيارم يا همين الان كه كوچيكتره .چون شنيدم كه اگه گربه رو از وقتي كه خيلي كوچيكه بياري با پرنده دوست ميشه و آسيبي نميرسونه بهش

 137. مصطفي گفته:

  سلام من يه عروس هلندي تو خونه دارم و يه بچه گربه قراره بگيرم به نظر شما بايد صبر كنم تا بچه گربه رو مادرش از خودش جدا كنه بعد بيارم يا همين الان كه كوچيكتره .چون شنيدم كه اگه گربه رو از وقتي كه خيلي كوچيكه بياري با پرنده دوست ميشه و آسيبي نميرسونه بهش

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   طبیعیست،با گذر زمان اگر مشکلی مثل یبوست نداشته باشد ،بهتر خواهد شد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 138. mahla گفته:

  سلام. وقت به خیر. گربه من dsh و حدود یک ساله هست. قبلا بیرون نمی رفت ولی از وقتی اومدم شهرستان منزل پدرمادرم همه ش میره بیرون و شب ها کلا نیست و اصلا نمیشه تو خونه نگه ش داشت و این مسئله برام خیلی نگران کننده است. سر همین بیرون رفتن هاشم یه گربه دیگه گوشش رو گاز گرفته و عفونت کرده و الان باید کلاه الیزابت بسته ولی خیلی بدش میاد و همهش تو این 24 ساعت داره ناله می کنه. چی کار کنم تو این کلاه زیاد اذیت نشه؟. ممنون

 139. Hasti گفته:

  سلام من یک سوال داشتم من هنوز گربه نگرفتم اما اگه گربه ای بگیرم اون رو داخل خونه نگهدارم بهتره یا داخل حیاط

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   قطعا خانه محل امن تر نسبت به حیاط و عوامل بیماری زا است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • نازنين گفته:

    سلام من يه گربه يه ساله دارم كه مشكل تنفسي داره كه ريش كمي سياه شده، همسرن سيگار مي كشه اما پنجره بازه و همچنين چندتا گياه دارم، يني همه اينا بايد حذف بشه از خونه؟ گربم پرشين دال فيس هستس تو مطالب مي خونم بيماريش به ما سرايت مي كنه حتي در حد سرطان بخاطر موهاش يا آلرژي كه اتفاقا يه ساله بينيم كيپ شده، من عاشق گربم هستم نمي تونم بدون اون زندگي كنم لطفا بگيد چيكار كنم؟ اينا سرايت داره يا اينكه براش چيكار كنم؟ ممنون از راهنماييتون

    • مهسا گفته:

     سلام در مورد سوالتون نمیدونم تخصصی هم ندارم اما در مورد گیاه ها، گربه ها به همه گیاهان حساسیت ندارند و لیست گیاهان بدون عارضه براب گربه ها رو از نت میتونید پیدا کنید
     سیگار برای آدمی که تو محیط سیگار کشیدنه و بوی سیگار رو حس میکنه و خلاصه دودش وارد ریه اش میشه ضرر داره برای گربه هم شاید همین طور باشه

    • سایه گفته:

     آیا گربه هایی که تماما حمایت و توسط انسان بزرگ شدند و یکهو رها میشوند از پس خودشون برمی یان؟ میتونن زندگی خوب کنند؟

     • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

      دوست عزیز سلام

      نژاد های dsh خیلی راحتتر به محیط عادت میکنند ولی نژادهای دیگر نه متاسفانه.
      در کل حمایت و سرپرستی و بعد رهایی در محیط ازاد درست نیست

      دکتر مائده جودکی (اینترن دامپزشکی)

 140. طاها گفته:

  سلام خسته نباشید من تازه گربه ای مشکی رنگ از سایت دیوار خریدم فرد مدعی بود ک مادرش گربه ی پرشین بوده و انگار راستم میگفت چون دیدم مادرشو و پدرش گربه ی معمولی خونگی بعد میخواستم بدونم الان این نژادش چی میشه دقیقا چون رفتارای گربه پرشینو ک‌خوندم داره ولی ظاهرش شبیه‌گربه های معمولیه و‌اینکه من پولی ندارم ک همش چیزای خوب براش بخرم بال مرغو خودم گوشتاشو جدا کنم بدم بخوره مشکلی نداره؟چون پولی ندارم ک خواسته باشم‌گوشت راسته یاسینه مرغ بخرم براش و یچی‌دیگه نونو ماست مشکلی‌نداره ک‌بخوره؟ و اینکه یچی دیگ بگید ک خوردن مداومش براش مشکلی نداشته باشه ممنون میشم جواب بنده رو بدید خدانگهدار

 141. ملیکا گفته:

  سلام من یه گربه دارم که همیشه توی باغچمون هست بعضی اوقات عطسه میکنه و من می ترسم نازش کنم برای همین با چوب این کار را انجام میدم بعد جدیدا اینکار را که انجام میدم می پره بالا و دست هاشو به هم میزنه این مشکلش چیه

  • آرین گفته:

   سلام
   تمام حیوانات مثل ما انسان ها عطسه میکنند و این چیز طبیعیه ولی اگه بیش از حد باشه نشون دهنده آلرژیه

   گربه منم اینطوریه دستاشو میاره بالا چون میخواد بازی کنه اون از شیرین کاریای گربه هاست

 142. امیر گفته:

  سلام من ۳تاگربه ۲ روزه پیدا کردم و آوردم خونه و بزرگشون کردم و الان ۲ماهه هستن و انقدر شیرین هستن که من از دهانشون میبوسمشون و وقتی مسواک میزنم میان لبو دهانم رو لیس میزنن انگار از بوی خمیر دندون خیلی خوششون میاد خواستم بدونم با این وجود که خونگی هستن و غذای پخته میخورن ولی هنوز واکسن نخوردن احتمال انتقال بیماری از دهان به انسان وجود داره؟؟؟

 143. Hosna گفته:

  سلام خسته نباشید من باید ی سفر یک ماهه به خارج از کشور داشته باشم و بخاطر هزینه زیاد امکانش نیست گربم رو ببرم.سه ماهشه.میخواستم بدونم وقتی برگردم منو یادش رفته؟
  پیش مادرم و خواهرم میمونه.

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیزسلام

   در گربه ها بحث وابستگی مطرح نخواهد بود و بعد از برگشت شما مجددا با شما خو میگیرد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 144. Fati گفته:

  سلام لطفا جواب بدید من یک هفتس یه گربه خیابونی ک تقریبا ۳ ماهش هس رو اوردم خونه خیلی شیطونه تقریبا زیاد بازی میکنه ولی بعضی وقتا میره زیر مبل ی جای تاریک و خلوت میشینه منم همش نگران اینم ک نکنه دلش میخاد بره بیرون با اینک زیاد باهاش بازی میکنم و غذای خوبی هم داره ولی ناراحتم شاید میخاد بره بیرون و از طرفی هم میگم شاید از دست گربه های دیگ یا بچه ها دووم نیاره بنظرتون چی کار کنم خیلی هم ترسو هست با اینک شلوغه
  بعد اینک الان من نگش دارم بعدا ک یکمی بزرگ تر شد تو پارکی جایی بزارمش یا الان بهتره
  کلا رهاش کنم خوبه چون خیلی بهش وابسطه شدم یا ن تو خونه نگشدارم ینی کجا براش بهتره
  ببخشید طولانی شد لطفا جواب بدید بخدا خیلی نگرانشم ک شاید راحت نباشه

 145. علی گفته:

  سلام خانم دکتر.
  گربه ی من هفت ماه و نیمه است‌ غذا خشک رویال میخوره و آب هم به اندازه کافی. نر و عقیم شده است. سوالم اینه گاهی اوقات وقتی از ظرف خاک میاد بیرون اولین جاییکه میشینه در حد دو سه قطره از ادرارش اونجا خیس میشه. ولی بعضی وقت ها هم کاملا خشک هست. میخواستم بپرسم باید چیکار کنم چون واقعا آزار دهنده است مدام باید حواسم باشه کجا میشینه که تمیز کنم.

 146. رویا گفته:

  سلام دکتر وقتتون بخیر
  ببخشید من یک هفته ست که سرپرستی یه بچه گربه رو به عهده گرفتم 45 روزش هست ،به کلینیک بردمش قرص ضد انگلشو شروع کرده ولی واکسن رو گفتن وقتی به محیط خونه عادت کرد زده میشه،خیلی الان باهامون راحته بازی میکنه باهامون ولی وقتی که میخواد استراحت کنه و بخوابه توی روز هنوز میره زیر تخت میخوابه ،شبا هم بعد از بازی کردنش میره توی خاکش دراز میکشه ،ولی وقتی که ماهم میخوابیمو چراغ رو خاموش میکنیم میاد بیرون و کنار ما میخوابه .میخواستم ببینم این رفتارش خودش با بزرگتر شدنش درست میشه که نره زیر تخت واسه استراحت یا باید کاری انجام بدیم خیلی ممنونم

 147. Arezou گفته:

  سلام ببخشید گربه من از بالکن افتاده پایش شکسته من در اروپا زندگی میکنم و هزینه ها سرسام آور است میتونم عکس ام از ای ش رو براتون بفرستم به من راهنمایی کنید واقعا نیاز به عمل داره یا با آتل بندی و گچ خوب میشه؟

 148. ارتیمیس گفته:

  سلام یه گربه پیدا کردم کوچیکه انگار مادرش ولش کرده بود اوردمش خونه یه چشمش از اون یکی کوچیک تره مردمک نه خود چشمش اندازه هاشون متفاوته
  تو راه رفتن مشکل داره حس میکنم خیلی وقت نیس راه رفتنو یاد گرفته اخه اینجوری نیس که راه نره ولی انگار پاهاشو هنوز بلد نیس درست حرکت بده از دیروز تا حالا دستشویی نکرده چیکار باید بکنم مریضی داره؟

 149. ارتیمیس گفته:

  سلام وقتتون بخیر من دیروز در پارک یه گربه کوچیک پیدا کردم اوردمش خونه یه چشمش از اون یکی کوچیک تره مردمکش نه خود چشمش سایزشون متفاوته و مشکل در راه رفتن داره انگار پاهاشو نمیتونه درست حرکت بده راه میره ولی بعضی اوقات میلرزه بنظر خیلی کوچیکه نگرانم مشکلی داشته باشه باید چیکار کنم

 150. Mhdieh گفته:

  سلام خسته نباشید.من یه گربه DSH دارم حدودا سه ماهو نیمش هست و تقریبا هم دو ماهیه پیشه منه.قبلا که اصلا،بعد از یه مدت حین بازی انگشتمونو گاز میگرفت اروم و الان شدت فشار گاز گرفتنش بیشتر شده به حدی که یکبار انگشتمو سوراخ کرد و یک بار لبمو.تازگیا هم زیاد گاز میگیره و محکم و به خصوص صورت رو.و اینکه حین بازی هم نیست میاد کنارم بخابه یهو گازم میگیره و میخابه.میخواستم ببینم مال چیه؟؟پرخاشگریه ایا؟مشکل خاصی داره؟؟باید چجوری از گاز گرفتنش جلوگیری کنم؟تذکر با لحن قاطع و اینکه وقتی گاز میگیره چند دقیقه از پیشش برم و یا اروم با پشت دست بزنم روی سرش رو امتحان کردم.لطفا کمکم کنید

 151. ژاله گفته:

  سلام ،من یک گربه ی دو ماهه دارم .می تونم از سه ماهگی یادش بدم بره بیرون و برگرده؟یاد میگیره؟ گربه های دیگه اذیتش نمیکنن؟

 152. پارسا گفته:

  سلام من یه پسر ده ساله ام یک ماه پیش یک گربه اومد روی دیوار خونمون انگار دستش در رفته بود رفتم نجاتش دادم میخوام بدون بردنش به دام پزشکی ببینم چه نژادی هست؟ چند ساله شه؟ ویا نر هست یا ماده؟ میشه کمک کنید

 153. امیر گفته:

  سلام و درود فراوان
  گربه ی من، نر و دوسالشه و از تولد تو خونه ما بزرگ شده و همه جوره به خونوادمون عادت داره و دوستمه و تمام وقت با منه
  از وقتی بزرگ شده گاها میرفت دنبال گربه های ماده و دوسه روز بعد میومد
  الان ١٠ روزه رفته و خبری ازش نیست خیلی ناراحتم و نگران چون دوساله همه جوره بهش عادت کردم بنظرتون دیر کردنش عادیه
  لطفا راهنماییم کنید ممنونم

 154. دوستدار گربه ی نازم گفته:

  سلام.من یه گربه ی ۴ماهه ی dsh دارم.ماده س.چن روزیه اسهال شده‌:(.آیا با محبت و دادن غذای پخته حالش خوب میشه؟اولاش اسهالش کم بود ولی بعد الان زیاد شده و رنگش تغییر کرده.علتش احتمال داره از شیر گاو باشه؟

 155. مارال گفته:

  سلام دکتر من میخام یه توله گربه فک کنم از شیر گرفته شده بیارم ولی جفت داره اینا باهم بازی میکنن من اینا رو از هم جدا کنم چی میشه ایا دق میکنه جفتش؟؟؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   اجازه بدهید جفت بصورت طبیعی جدا شود.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشکی)

 156. دن گفته:

  سلام.من یه بچه گربه ی ۴ماهه دارم ک واکسن نزده.چند روزیه که اسهال شده‌.به نظرتون با خوردن مرغ پخته خوب میشه؟دیگه چی بهش بدم تا خوب شه؟
  و اینکه اگر روزی در پارکی بگذارمش براش خطرناک نیست؟
  ممنون

 157. کیارش گفته:

  سلام خدمت شما دکتر عزیز یه سؤال ازتون داشتم میخواستم بدونم که گربه من دو ماه هستش که عقیم شده ولی شب ها با پتوی من کارای جفت گیری رو انجام میده وقتی هم میخوام ازش پتو رو بگیرم جیغ و داد میکنه ، میخواستم بدونم که براش مشکلی پیش نمیاد و برای سلامتیش مضر نیست اینکارا وقتی عقیم شده؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   خیر مشکلی ندارد ولی سعی کنید با گربه ها دعوا نکنید ،چون بسیار حساس و لجباز هستند.
   سعی کنید در طول روز اینقدر بازی کنند تا انرژی شان تخلیه شود و عادتهای قبلشان را ترک کنند.
   از نظر فیزیولوژی نیازی به این اعمال ندارد ولی از نظر روحی به این عمل عادت کرده و شبیه یک بازی تلقی اش میکند.

   دكتر مائده جودكي(اينترن دامپزشکی)

 158. امید گفته:

  سلام من گربه خونگی دارم ۸ماهشه تقریبا ولی خستم کرده فحل شده سروصدامیکنه چکارش کنم چه درمانی برای این قضیه هست ایا دارو هست؟یا عقیم کردن به چندروشه ؟روشهاشو بگین وراه حل هرچه زودتر .ابروموبرد تو اپارتمان شبا سروصدامیکنه

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   عقیم سازی با جراحی درمان حل این مشکل برای شما و آرامش خودش است.بهتر است بعد از فحلی اقدام کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • اراد گفته:

    سلام لطفاً جواب بدین سوالم رو ……..ما یه گربه DSH پیدا کردیم خودش اومد پیشمون یعنی لایه گربه دیگه دعواش میشد چندبارم اگه ما نمیومدیم طبق میشد حیوان ….. خلاصه کم کن اومد تو خونمون خونه آپارتمانی هست …… خلاصه دیدیم وابسته شده گرفتیم بردیمش دامپزشکی که کاراش رو بکنه همه واکسن هاش رو زدیم همهچی آرومه فقط الا سه روزه که بیتابی می‌کنه میخاد بره بیرون…دکتر گفته که اگه رفت دیگه نزارید بیاد دوباره همه آلودگی ها رو میگیره امروز داشت مپرید بره دومش رو گرفتم تازش کردم آروم شد الآنم خابه …..ولی نمیدونم چیکار همینجوری داره بد تر میشه میگم قلاده بگیرم ببرمش گردش سرچ کردم یکی میگه ببر یکی میگه نبر لطفاً کمک کنید مرسی

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     اگر علاقه داره بیرون از خونه زندگی کند و فضای خونه برایش آزاردهنده است،قبل از اینکه افسرده شود بهتر است به همان محل قبلی انتقالش دهید.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 159. مائده گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من چند روزی هست که ی گربه هیمالین ۳ ماهه رو ب سرپرستی گرفتم ، از روز اول تمایل داشت روی پارکت یا کمد یا سرامیک بخوابه ، روی پتو یا فرش یا زیر انداز اصلا نمیخوابه ، واقعا نگرانم ک نکنه سرمای زمین سفت مریضش کنه…میشا لطفا بگین این کارش ضرر داره یا ن؟
  ی موضوع دیگه ، گربه من وقتی گشنشه اروم میو میو میکنه و من بر اساس اون بهش غذا میدم ، غذایی ک میدم مرغ آب پزه، غذای خشکشو نمیخوره
  ظرفشو پر میکنم میخوره کامل یکم بپر بپر میکنه و دوباره میره میخوابه…
  با فاصله حدود ی ساعت ، ی ساعت و نیم دوباره ک غذا میدارم جلوش میخوره….
  ب نظرتون من کم غذا میدم؟؟ چقد باید غذا بدم درحالت استاندارد؟! چقد طول میکشه ک حس گشنگی بکنن؟
  واقعا در این مورد فلج شدم
  ی مورد دیگه ک ظرف خاکش تو اتاقه ظرف اب و غذاش هم همینطور
  یاد گرفته ظرف خاکش کجاس ، ولی نمیدونم مطمئن نیستم وقتی تو خونه اس اگه دشووییش گرفت پاشه بره اتاق..خودم هرچندساعت ی بار نیبرمش اتاق ک ظرف جیششو ببینه و اگه بود ، بکنه…
  ب نظرتون این کار لازمه؟؟

 160. حسین گفته:

  سلام وقت بخیر من یه بچه گربه زو از تو خیابون ورداشتم وضعش خیلی بد بود چشماش قرمز بود و پر عفونت بدنشم کثیف و سیاه گوشاشم پر سیاهی بود آوردمش خونه تمیزش کردم تو چشمش قطره اینا ریختم همه چیشو اوکی کردم دوروز اول هرچی دادیم خورد مثل کباب مرغ شیر ماست تن ماهی ولی الان سه روزه هیچی نمیخوره لب به هیچی نمیزنه حتی ماست یا شیر فقط آب گهگاهی میخوره هزینه دامپزشکیم خیلی بالاست متاسفانه نمیتونم ببرمش پیش دامپزشک ممنون میشم راهنماییم کنید

 161. ماهک سمیع پور گفته:

  سلام روز بخیر.ما برای گربم میخواهیم شسر خشک بگیریم چون اون هنوز خیلی کوچولو هست ممکنه که یک سری از مارک های شیر خشک واسه ی گربم ضرر داشته باشه؟ و اگه لباس تن گربم کنم بهش فشار میاد؟

 162. fatemeh گفته:

  سلام وقت بخیر.
  تقریبا ۱ماه پیش یک گربه خیابانی به خونمون اومد و اوایل فقط پشت پرده میخوابید ولی بعد از یکبار غذا دادن میاد خودشو بهمون میماله و ماهم نوازشش میکنیم و اینکه میاد پیشمون میخوابه و خونه رو میگرده ولی به بیرون رفت و آمد داره هنوز،
  میخواستم بدونم مشکلی نداره؟ باعث بیماری نمیشه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بهتر است نسبت به تزریق واکسن ها و انگل تراپی
   دوره ای اش اقدام کنید تا مسئله ای خودش و شما را اذیت نکند.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 163. اناهیتا گفته:

  لطفا منو راهنمایی کنید خیلی نگرانم .من دوتا بچه گربه یازده ماهه و هفت ماهه دارم که واکسن نخوردن ، ی بچه گربه مریض از خیابون پیدا کردم که تمام چشماش پر عفونت بود و روی چشماش انگار ی لایه گوشت قرمز کشیده شده و بردم دامپزشک چند قطره داد گفت چند روز دیگه بیارید ببینم این یا کور شده شایدم بینایی داشته باشه اما گفت از بچه هات جدا نگهش دار. من خونه نبودم گربه بزرگم رفت در اتق باز کرده و مطمئنم جفت گربه هام رفتن اینم گربه خیابونی رو بو کردن ف من نگرانم نکنه اف ای پی یا بیماری بدی از اون کوچولو به بچه هام منتقل بشه ، اون گربه کوچیک خیابونی ترشح چشم شدید داره و ی لایه گوشت قرمز رو چشماش کشیده شده ، به نظر شما چه نوع بیماری داره و احتمال انتقال اف ای پی اگر داشته باشه به به های من قطعیه ؟/؟؟؟؟ من خیلی ناراحن و نگرانم لطفا منو راهنمایی کنید اصلا من الان باید چه کنم ؟ اگر بچه هام الوده شده باشن علائم بالینیشون از کی بروز میکنه ؟؟؟؟

 164. Rezvan گفته:

  سلام من یک گربه ی کوچیک پیدا کردم
  خیلی بی حال و افسرده هست
  تمام مدت رو به دیوار میشینه
  یک نقطه میشینه و هیچ حرکتی نمیکنه
  خیلی لاغره اصلا غذا نمیخوره
  بهش شیر میدم اما نمیخوره
  من خیلی مطالعه کردم اسباب بازی گربه براش تهیه کردم اما کوچک ترین توجهی به اسباب بازی ها نداره
  خیلی نگرانم چطور باید افسردگیشو خوب کنم؟

 165. سارینا گفته:

  سلام وقتتون بخیر من سوال داشتم در رابطه با گربه، خونه مادر بزرگم یک گربه سیاه رنگ هست هرموقع بچه دارمیشه میاد خونه مادر بزرگم تو حیاطشون بچه هاشو به دنیا میاره ۲سالی میشه که میاد چون پدرم وسایلش رو تو حیاط گذاشته زیر وسایل تو حیاط لونه کردن و همیشه میکنن بعد من رفتم تو حیاط که بهش غذا بدم قبلشم بهش غذا داده بودم و…. ولی غذا بردم براش انداختم رو زمین بعد اصلا نزدیکش نیومد دیدم نخورده با پا انداختم جلوش، برش داشت گذاشت تو باغچه بچه هاش جمع شدن دورش بعد دویید سمتم بهم می خواست حمله کنه من دوییدم تو جلوی در حیاط بعد تا من و دید دوباره دویید سمتم بعد درو بستم برام مهم شده من که کاریش نداشتم غذا هم دادم بهش چرا اینجوری کرد؟!اهلی هم نیست گربه خیابونی وقتی میری نزدیکش دهنشو باز میکنه میگه خ خ بعد اخرش یه خ خیلی محکم میگه و حالت حمله میاد سمتت یکجوری که انگار میخواد بترسونتت دلیل اینهم نمیدونم؟!تازه ما کاریشم نداریم اصلاهرکاری کردم اهلی نشد همشم چشم خوره میره بهم چرا؟!بعد چرا همیشه خونه مادر بزرگم لونه میکنه؟!خیلی ممنون میشم جوابمو بدید

 166. عرفان گفته:

  سلام من امروز دوتا گربه که هشت هفته اشون هست آوردم خونه از وقتی اوردمشون دائما فرار میکنن میرن زیر تخت، پشت میز تلویزیون، پشت مبل جاهایی که من نمیتونم راحت بیارمشون بیرون و وقتی میرم نزدیک ازم میترسن و پوف پوف میکنن . غذاو اب هم براشون گذاشتم ولی اصلا نمیان بیرون که بخورن باهاشون هم صحبت کردم خیلی اروم و چندین بار حتی نمیدونم دستشویی کردن یا نکردن . من همه وسایل رو گذاشتم همون طرفی که خودشون قایم شدن که بتونن ببینن.
  میخوام بدونم چیکار کنم چجوری بیارمشون سمت خودم و ازم نترسن ؟ چقدر طول میکشه این حالت؟ غذا ممکنه تا چند وقت نخورن؟ لطفاً راهنمایی کنید منو. ممنونم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   سعی کنید با اسباب بازی های متحرک نظرش را برای بازی جلب کنید و سعی کنید سرگرم شود و کم کم بهش نزدیک بشوید و نوازشش کنید تا عادت کن.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • Saleh گفته:

    سلام وقت بخیر دیشب دیدم گربم داشت زیر مبل یچیزیو چک میکرد رفتم پیشش ببینم چیو داره نگا میکنه دیدم ی نخ پلاستیکی از مبل‌آویزون شده کندمش خواسم با گربه بازی کنم
    ک ازم گرفتشو خوردش خیلی برام عجیب ک نخ پلاستیکیو بخوره خواسم ازش بگیرم ک نخوره ولی متاسفانه نتونسم
    شب شد و خواستیم بخوابیم یهو دیدم ک پتو رو گاز میگیره و هرکاری میکنم ولش نمیکنه
    بنظر میومد حالش بد شده باشه
    دلیلش چیه؟؟
    ربط داره ب نخ پلاستیکی؟

   • sinash.1398 گفته:

    سلام دکتر من یک گربه ۲ ساله ماده دارم نژادdshمیخوام یک گربه دیگه با نژادی متفاوت ۲ ماه بیارم ب نظرتون مشکلی ایجاد نمیشه ؟!

 167. النا گفته:

  سلام ببخشید من یک بچه گربه (نوزاد نه بچه ) پیدا کردن که اومده توی محل کار پدرم الان می خوام بیارمش حیاط خونمون بهش آب و غذا بدم ولی نمی تونم ببرمش دامپزشک و واکسن و اینا .
  چند جا نوشته بود باعث کوری میشه و اگه واکسن نزنه و ایما بیماری منتقل میکنه به انسان و اینا ؛ انقدر اینا رو نوشته بودن پشیمان شدم به نظرتون این نظرات دسته و اینکه بیارش یا نه ؟

 168. جانان گفته:

  سلام من یک بچه گربه ۳ ماهه نر نژاد dsh دارم . ۳ هفته پیش از اندام جنسیش خون اومد حدود ۳ قطره و من دامپزشکشو که در جریان گذاشتم گفتن که احتمالن گیاه سمی خوردهو تکرار شد ببرمش پیششون برای چکاپ.خداروشکر دیگه اوکی شد و مشکلی پیش نیومد ولی از اون به بعد همیشه مدفوعش شل هست و یه رنگ سبز لجنی داره که بعضی اوقات هم زرد تا قهوه ای کم رنگ هم میشه. اولش فکر کردم شاید مشکل از غذای خشکشه چون برند سلبن بود و ایرانی برای همین غذاشو به هپی کت تغییر دادم ولی هنوزم همین مشکلو داره.یک روز هم تو این دوره اسهالش قطره های خون توش بود و بالا اورد که بردمش بیمارستان دانپزشکی و ازش تست پن لوکوپنی گرفتن که منفی بود و گفتن احتمالا گیاه سمی خورده.(واکسن های ۳ گانه و هاری
  رو زده) به دامپزشکش همه اینارو گفتم و در جریانه و قراره نسخه دارو برام بفرسته میخواستم بدونم که لازمه ببرمش دامپزشکی دیگه ای و ازش چکاپ کامل بگیرم؟
  و میخواستم اگه میشه نظر شما رو هم در این مورد بدونم

 169. خودم گفته:

  سلام من یه گربه dsh دارم یکسالشه و از بچگی پیشم بود
  فحل شدو خیلی ناله میکرد
  گذاشتمش تو حیاط که جفتش بیاد(یبار جفتگیری کرده بود قبلا)
  چن بار گذاشتمش جفتش نیومد
  امروز اومد و دوبار جفتگیری کردن
  الان دیگه باهام خوب نیست نمیذاره بغلش کنم
  پنجم میگیره
  نزدیکش میشم میو میو میکنه
  چرا؟:(

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   نگران نباشیداز تغییر هورمونها در دوره پس از جفتگیری است.رفته رفته بهتر خواهد شد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 170. Nazi گفته:

  سلام من چند روز پیش دو تا گربه که خونگی بودن رو آوردم صاحب قبلیشون بهم گفت که بهم وابسطه آن واسه همین با هم واگذارشون می کنه ولی شرایط نگهداری دو تا گربه رو ندارم دوستم می گه که می تونه اون یکی رو نگه داره قبلا هم گربه داشته تجربه داره خودمم همین طور حالا اگه این گربه هارو که خواهر برادرن رو از هم جدا کنیم مشکلی پیش میاد؟ البته پیش هم میاریمشون حداقل هفته یه بار فقط می خوام بدونم ممکنه مشکلی براشون پیش بیاد چون از هم جدا میشن؟

 171. fatemeh گفته:

  سلام وقت بخیر.
  تقریبا ۱ماه پیش یک گربه خیابانی به خونمون اومد و اوایل فقط پشت پرده میخوابید ولی بعد از یکبار غذا دادن میاد خودشو بهمون میماله و ماهم نوازشش میکنیم و اینکه میاد پیشمون میخوابه و خونه رو میگرده ولی به بیرون رفت و آمد داره هنوز،
  میخواستم بدونم مشکلی نداره؟ باعث بیماری نمیشه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزيز سلام

   خیر مشکلی ندارد ولی بدن حیوانات خیابانی بدلیل در معرض بودن آلودگی های طبیعت،میتواند ناقل مکانیکی آلودگی ها باشد .
   بعد از نوازشش حتما دستهایتان را با آب و صابون بشورید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 172. ..;' گفته:

  سلام خسته نباشید
  من یه گربه ماده دارم یک سالشه
  مدام خودشو غلط میده رو زمین و خودشو میخارونه
  کم اشتهاهم شده
  دلیلش چیه

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   از لحاظ بیماری ها انگلی حتما باید چکاپ شود.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • زهرا گفته:

    سلام خسته نباشید، آیا گربه های خونگی هم نیازی به بیرون رفتن از خونه دارن؟ همیشه داخل خونه باشن مشکلی برای روحیه شون پیش نمیاد؟

    • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

     دوست عزیز سلام

     خیر،گربه ها با این وضعیت مشکلی ندارند و ذاتا میتونن مدت ها در خانه بمانند.

     دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 173. darya گفته:

  سلام خسته نباشید..من یه گربه سه ماههdshبه سرپرستی گرفتم صاحب قبلیش گفت سالمه و پرونده پزشکی داره اما مثل اینکه واکسن نزده و هیچ آزمایشی هم نداده و وقت اولین واکسن هم تقریبا ۱۰تیر هست.البته از ۶روزگی توی خونه بزرگ شده و با بیرون ارتباطی نداشته.الان ۵روز هست پیش منه و کلی گاز گرفته و با ناخن هاش دستمو خراش داده حتی خون هم اومده زده..احتمال انتقال بیماری هست؟چه بیماری هایی؟ تا اون موقع چیکار باید کنم؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   حتما برای تزریق واکسن و درمان انگلی اش پیگیر شوید.
   اسکرچ و گازهایش مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   مشکلی نیست،صدای طبیعیه بدن گربه هاست.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

   • مارال گفته:

    سلام دکتر من میخام یه گربه بیارم فک کنم از شیر گرفته شده ولی جفت داره ایا من جداش کنم جفتش دق میکنه میمیره؟؟

 174. نازیلا گفته:

  سلام من یه گربه ی پرشین رو که خانوادش مهاجرت کردن و سنش دوسال هست رو به سرپرستی گرفتم امروز روز اولی هست که اومده هیچی نمیخوره دستشویی نمیکنه اب هم نمیخوره
  نمیدونم برای برقراری ارتباط باهاش چه کنم که این بچه حالش خوب باشه و افسرده نشه

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   سعی کنید برایش وقت بگذارید و بازی کنید و بیشتر نوازشش کنید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 175. ریحانه گفته:

  سلام وقتتون بخیردوتا سوال داشتم
  ۱.من یک بچه گربه تقریبا دوماهه دارم که مادرش مرده بود و اوردمش خونه تا بهش شیر بدم بلایی سرش نیاد..دلم میخواد بتونه بره بیرون و زیاد اهلی نشه.یه طورایی بتونه گلیم خودشو ازآب بکشه بیرون.چون هزینه نگهداریش به شدت بالاعه و نمیتونم براش غذای خشک تهیه کنم یا ببرمش چکاپ
  ۲.خیلی علاقه به گاز گرفتن داره و از هر فرصتی استفاده میکنه تا حمله کنه و گازمون بگیره مخصوصا دستاو پاهامونو…لطفا اگه این کارش خطرناکه بگین..ممنونم

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   بعد از سه ماهگی میتونید در طبیعت رهایش کنید.
   برایش شیر بدون لاکتوز و مرغ پخته و هویج تهیه کرده و در ارتباط با گاز گرفتن ،بخاطر خارش دندانهایش در بچگی ،طبیعی است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 176. Heydari گفته:

  سلام‌من یه بچه گربه تازگی ب سرپرستی گرفتم
  دوماه نیمشه ماده هم هست جدیدا ناحیه تناسلش خون دیده میشه و گ‌گاهی مشغول لیس زدنشه غذاهم کم‌میخوره بنظرتون چ مشکلی داره باید ک چیکار کنیم؟؟؟؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   در چنین مواردی نمیتوان از راه دور تشخیص داد .باید حتما دامپزشک از نزدیک و حضوری معاینه اش کنند و بعد تشخیص و درمان را شروع کرد.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 177. مینا گفته:

  سلام من دو تا گربه داشتم یکیشون نر بود عقیم شده یکیشونم 4 ماه بود پیداش کرده بودم ماده بود ولی عقیم نبود .
  اینا اخریا همش میرفتن تو حیاط همسایه بعد از یکی دو ساعت میومدن از پریروز ظهر رفتن بیرون دو تایی باهم ولی هنوز برنگشتن . تورو خدا بگین چرا ؟ برمیگردن ؟ داریم از غصه دق میکنیم
  هنوز یکسالشونم نشده بود یه شبم بیرون نمیخابیدن

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   در چنین مواردی تا ۴۸ساعت بعد،برخواهند گشت.
   نگران نباشید.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 178. imghanbri گفته:

  سلام. من یه گربه رو قراره به سرپرستی بگیرم نژادش رو نمی‌دونم چیه موهاش بلنده صورتش گرده ولی مثل پرشین صاف نیست. چشماش نارنجی و گرد هست. ممنون میشم بگید نژادش چیه
  و این ک این گربه حمایتی بوده کلسی ویروس داشته و چند ماه هست کامل درمان شده اما خیییلییی کم فک پایینش خورده شده و انگار کج هست و یه کم هم ریه هاش درگیر بوده بخاطر همین عقیم نشده. به نظر شما خوردگی فکش درمان میشه یا همیشه همین طور هست؟ عقیم سازی با توجه ب ریه هایش خطر داره؟ اگر بخوام عقیمش نکنم بعد از جفت گیری آروم میشه؟ احتمال داره فرار کنه؟

  • دکتر مائده جودکی(اینترن) گفته:

   دوست عزیز سلام

   خیر فکش ترمیم نخواهد شد.با توجه به وضعیت ریه هاش
   عقیم سازی و در اصل بیهوشیه جراحی برایش خطرناک است.

   دکتر مائده جودکی(اینترن دامپزشکی)

 179. آیلین گفته:

  سلام خسته نباشید لطفا زود من جواب بدید ممنونم
  یه گربه ی ولگرد تو حیاط ما بود خیلی هم اهلی بود می زشت نازش کنی و بهش دست بزنی.دیشب بچه هاش به دنیا اومدن ۵ تا.من از دیشب تا امروز ظهر کاری نداشتم بهشون ولی چون ما جنوب کشور زندگی می کنیم هوا خیلی گرمه و توله هاش نزدیک به تلف شدن بودن برای همین آوردیمشون تو خونه دستشویی بزرگ و خنکه هواکش هم داره چاهش رو هم بستیم و روش کارتن گذاشتیم ولی از وقتی اونجا بردیمش هر چند دقیقه یک بار صدا میده و می خواد بیاد بیرون اولش هم نمی رفت داخل هی بچه هاش رو به دندون می گرفت می رفت جای در ورودی. من تو یه سایتی خوندم وقتی قصد نگهداری دائمی از گربه ولگرد داریم اون رو اهلی کنیم ولی من قصد نگهداری دائم ندارم فقط می خوام بچه هاش یه هفته ده روزی تو جای خنک باشن تا جون بگیرن و بعد دوباره ولشون کنم.الان هم می خوام ولشون کنم برن چون بی قراری میکنه مادره ولی از یه طرف اگه ولشون کنم به خاطر هوای خیلی گرم تلف میشن.من نمی خوام مادره و بچه هاش غریزشون رو از دست بدن تا بعد از اینکه رهاشون کردم دچار مشکل نشن خدایی نکرده. از طرفی هم نمی دونم چیکار کنم واقعا نمی دونم موندم به خدا. شما اگه بودید چیکار می کردید. چه پیشنهاد یا راه حلی دارید؟ممنون میشم ازتون اگه زودتر به این پیام جواب بدید.

 180. Narjes گفته:

  سلام وقتتون بخیر ممنون میشم به سوالم جواب بدید من یک گربه ی پرشین یک سال و نیمه دارم ۶ ماه پیش عقیمش کردم
  اما دو هفته ی پیش به مدت ۶ روز و حالا هم به مدت ۶ روز علائم فحلی داره سونوگرافی هم بردمش گفت کاملا رحم و تخمدان خارج شده فقط پشتش رو ماساژ بدید که اگر تخمکی بوجود اومده باشه از بین بره
  اما مسئله ای ک هست خیلی تمایل به رفتن توی حیاط داره و وقتی پشتش رو ماساژ میدم
  دست که به آلت تناسلیش میزنم به حالت ماساژ،آب ازش میاد و صدا میده و پاهاشو به حالت رکاب مانند حرکت میده
  خیلی صدا میده و اروم نیست
  مریضی خاصی نداره؟باید چیکار کنم؟

 181. آرمیتا گفته:

  س